1001 нощи - приказката , която остана в сърцата ни , започва отново - 100

  • 24 140
  • 432
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 459


Ето ги! НАШИТЕ ЛЮБИМЦИ!

# 31
# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
Честита 100 тема и от мен !!!! Добре, че Ви има всички Вас  Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 118
честито и от мен   bouquet дано да станат 1001  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 23 371
Galka, прекрасни са снимките! newsm51  От тях си личи, че за разлика от Шехерезада, Берг е 100 процента отдадена в любовта си към Халит! newsm76

В текста под тях не пише нещо особено. Снимките са публикувани в новия брой на списание  Marie Claire. Доколкото разбирам тайничко са щракнати. Не са имали разрешение. Пише, че Берг била много развълнувана, докато се приготвяла все питала "Добре ли изглеждам, гримът ми хубав ли е?" Цялата вечер с  Халит не се отделили един от друг, когато се уморели от танците, сядали на масата и си почивали, разменяйки си нежности. От началото на сватбата на Берг й останал незабравим спомен, защото получила изненадващо орхидеи със прикрепена бележка на тях.  След като прочела бележката възкликнала "Оле, вижте какво е написал Халит!" и се разплакала от вълнение. Ееееех! txtloves txtloves txtloves

ЧЕСТИТА 100-НА ТЕМА и от мен! Браво на нас!  bigdance2

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 15:14 от varna72

# 35
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 5

Наздраве за тема  N  100 !   newsm68 newsm44 newsm68 smile3501  love001                           Какво по подходящо от това за поздрав !


Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 15:09 от Ari888

# 36
  • Мнения: 1 484
Защо  не  снимат  продължение  на  приказката.

# 37
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 463
 Hug Hug Hug newsm51 Честита 100-на тема мои момичета мои приятелки мои Геджеманки! Кога отминаха дните от зимния 8 декември? Вече вдишваме предпоследната глътка лято,приказката стана действителност,Синеочко е на път- дано всичко да е ОК! Започнахме шокирани запленени изумени от прекрасния филм който ни свърза завинаги! Звездичка Шеф Ерика Мишел Шмети Шпоно Фират ханъм Лабомба Млу6 и всички други стари и нови бинбиргеджеманки - радвам се че съм част от вас. Че се радвахме и страдахме заедно че плакахме и се смяхме че чакахме тези луди вторници с нетърпение! За прекрасните ни преводачки- БЗ, Дамла,Севи , Варна 72 Емели- да не пропусна някой -не ми се сърдете- Поклон доземи и огромно Благодаря! С някои от другите Геджеманки отново сме заедно в Мелодията- с Герадост Трайкова и многодруги! Благодаря Ви че Ви има!  Споделям с огромно вълнение тези мои мисли с вас и това че след броени дни ще се потопя ще почувствам този магичен и завладяващ Истанбул!  Желая на всички приятен ден и сърдечни целувки за всички от Варна!  
      И нека страстите ни не утихват невър
      Бинбиргедже сме фенс ФОРЕВЪР!!!! Hug Hug Heart Eyes Grinning newsm51 newsm76 txtloves txtloves newsm51

# 38
  • Мнения: 7 474
Скоро разбрах, че Онур и Шехеразада са двойка и в живота-много си отиват Crazy

# 39
  • Мнения: 0
И така, какво ми даде филмът 1001 нощ?

Толкова много неща, че няма да мога да ги опиша всичките. Но поне ще се опитам.

Първо, установих, че може да бъде създаден филм, който да гледам до припадък, без да ми писне. Има сцени, които мога да изрецитирам почти наизуст, особено в първи сезон.

Тук се сещам за един френски историк, чиято първа фраза от цикъла лекции за Англия била: "Дами и господа, Англия е остров". Студентите отначало се позасягали от това, че той им съобщава очевидна за всички истина. Но постепенно разбирали, че става въпрос не за географския смисъл на думата, а за това, че Англия е остров от гледна точка на историята и дори на психиката на нейните обитатели.

В този смисъл, аз искам да кажа: "Дами и господа, "1001 нощ" е филм!". Не си спомням да съм въздишала толкова дълго по друг филм, да съм чела толкова много за други актьори, да съм отделяла толкова време за повторно и десеторно гледане на едни и същи кадри. Това е истината, налудничаво звучи, но е така.  Embarassed

Второ, установих наличието на форум BG-Mamma. Това е великолепно място, където можеш да споделиш буквално всичко. Но за нас - геджеманките, разбира се, най-важно бе темата за прекрасния филм. Аз лично набирах смелост да се регистрирам много дълго. Не бях сигурна, че имам какво да кажа (в смисъл да обогатя форума). Чак когато установих, че това е начин за изпразване  Embarassed, за разтоварване от всички чувства и емоции, които буквално ме тресат Shocked, разбрах, че непременно трябва да се регистрирам. След това вече беше лесно. Когато установихме приблизителния размер на масовата психоза, вече бях по-спокойна - щом всички са луди колкото мен, значи ... сме нормални  Simple Smile  Mr. Green tooth.

Трето, разбрах какво значи бели букви.  Joy Joy Joy  rotfImbo rotfImao Joy Боже, какви скандали имаше за тия бели букви, направо не е истина. Имаше и един период, когато като видя празно място в някой пост и ги маркирах, да не изтърва случайно нещо.

Четвърто, за пръв път гледах турска телевизия on-line, с (полу)синхронен превод в ефир, направен от незаменимата bz, която беше връзката ми към света на великолепната приказка. За пръв път правих прогнози и догадки, сърдих се на режисьора, наричах го с разни грозни епитети, само и само да изпусна парата от напрежението на неизвестната развръзка.

Пето, научих няколко турски думи и възстанових един сериозен запас от думички, които съм позабравила и които сега с удоволствие използвам в ежедневната реч. Както каза Венетат, мога да се обясня в любов на турски (или да слушам любовно обяснение  Embarassed Embarassed Embarassed)

Шесто, обогатих невероятно много познанията си за съседите и промених нагласите си, буквално преодолях стереотипите, наложени с годините в моето съзнание. Стара истина е, че най-добрият посланик на една страна е нейната култура. Този филм свърши много повече работа от всички дипломати накуп на Турция. Освен това той "повлече крак" и сега ефирът е залят с турски сериали. Разбира се, те не са "нашия филм" но пробивът вече е направен. И сред многото плява, може да се появи и още някое зрънце, за да стопли душите ни.

И накрая, но най-важното - намерих приятелки, цяла тумба от хора, мислещи като мен, които ме допълваха, стимулираха, предизвикваха, успокояваха, които ме мотивираха да мисля и да пиша есета и съчинения, както не съм правила дори и в училище. Благодаря ви момичета   bouquet. Вие сте най-ценната ми придобивка от този филм. Вие сте моят бонус, това, което не съм и мислила, че мога да открия. С вас потъвахме в красивата лудост и се лутахме между Пепеляшките и манджите, между приказките и сивото ежедневие. С вас разчепквахме героите и ги обръщахме с хастара навън, докато обелим люспите на на тази лукова глава 1001 нощ (цитирам Аша).

Благодаря ви!    love001  love001  love001

Има една книга на Маркес "100 години самота". Нашата тема е точно обратното - 100 теми на споделяне, на общуване, на приятелство, на подкрепа. Това е едно от най-позитивните изживявания в последно време за мен!  newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 16:14 от _Magi

# 40
  • Мнения: 654
Момичета , пожелавам ви 1001 теми
  bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 135
                                          Честита стотна тема



Пожелавам ви да станат 1001 newsm51

# 42
  • Мнения: 0
Честита ви стотна тема, момичета! Бъдете живи и здрави и все така влюбени в красивата страна на живота. за всяка от вас Simple Smile

Понеже един от главните герои във филма беше Истанбул, подарявам ви един влюбен поглед към най-омагьосващия град на земята: http://www.youtube.com/watch?v=SoZF7Xk91bU&feature=related

За всички вас е и старата глициния, която майка Периде мислеше за загубена. Не е! Намерих я в един очарователен малък парк на брега на Босфора.


И накрая, исках да ви подаря лесна връзка за един от филмите на Кудрет Сабанджъ, но се оказа невъзможно. Обаче от този торент може да се свали със субтитри на английски език: http://www.vertor.com/torrents/489711/anlat-istanbul Това пък е обяснението в любов на любимия ви режисьор към любимия му град. (Ако не върви, пишете ми на ЛС, ще дам сийд.)

# 43
# 44

Общи условия

Активация на акаунт