мога ли да дам да пробва качамак

  • 9 544
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
ООООО Jade, ама направо ти завиждам - аз хич немога да готвя на МВ, Sad всичко на котлона и става за чукаси време. А за МВ - тя създава бързо движение на частиците, което води до загряване и е абсолютно безвредна - в бебешори го пишеше.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Абе, аз по принцип не готвя, но ей такива неща като варени овесени ядки например става много лесно и бързо. Затова си мислех, че и качамака ще стане така.

А за микровелето преди бях питала във форума и една мама ми даде линк към много интересна статиийка по въпроса.

Ето я:
http://www.physica.hit.bg/interr/folmer.html

А ето и полседния абзац:
Цитат
Възможно ли е микровълните да променят химическия състав на храната?
Някои хора допускат, че обработената в микровълнова фурна храна не е здравословна, тъй като облъчването й с микровълни предизвиква в нея химични реакции. За да предизвикат химични реакции, обаче, квантите на микровълните трябва да притежават енергия от порядъка на 1 eV. Всъщност тяхната енергия е само 10-5 еV. Освен това може да се пресметне, че броят на фотоните в една обикновена микровълнова фурна е на порядъци по-малък от необходимия, за да протече много фотонна дисоциация или йонизация. Следователно загряването на храна в микровълнова фурна не променя химичния й състав.

# 17
  • Мнения: 3 394
А тефлонови съдове имам и ще опитам в тях, но си мисля че рано или късно пак ще прибягна до "дзъннн" Wink

голям образ си Party След като ти харесва и ти е удобно, но номера с качамака не знам дали ще стане newsm78Пробвай просто да загрееш водата и след това само да идсипеш качамака и да бъркаш-иначе не знам дали ще стане ако го изсипеш в студена вода и после в мВ. Най -много да ти я оплеска защото става на мехури и ври  chef

Но на тукашните бебешки храни изрично си пише-не притопляйте в мВ Naughty

# 18
  • Мнения: 5 713
По принцип, както и друг път съм писала, топля и готвя в МВ на детето. Но грис, ка4амак и оризовото брашно ги готвя на котлона, защото трябва да се бърка.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
По принцип, както и друг път съм писала, топля и готвя в МВ на детето. Но грис, ка4амак и оризовото брашно ги готвя на котлона, защото трябва да се бърка.
Да де, на мен това ми беше въпроса, ама май не го задодох както трябва Embarassed
Това че трябва да се бърка определено ще ме затрудни, ако реша да го правя в МВ.

# 20
  • Мнения: 3 394
По принцип, както и друг път съм писала, топля и готвя в МВ на детето. Но грис, ка4амак и оризовото брашно ги готвя на котлона, защото трябва да се бърка.
Да де, на мен това ми беше въпроса, ама май не го задодох както трябва Embarassed
Това че трябва да се бърка определено ще ме затрудни, ако реша да го правя в МВ.

ееееееееее, хайде, хайде, едва ли е толкова сложно да се разбърка нещо на котлона за 2-3 минутки Flutter Това се прави за по-добра констинтенция и за де не стане на бучки, само гледай да не пръсне върху тебе,че пари ooooh!
Веднъж една комшийка го залепи на тавана , качамака просто изхвърча нагоре и се лепна за новата мазилка, не знам мъжа й дали повече е кусвал качамак Mr. Green

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
[Веднъж една комшийка го залепи на тавана , качамака просто изхвърча нагоре и се лепна за новата мазилка, не знам мъжа й дали повече е кусвал качамак Mr. Green
Оооо, ти направо ме отказа Mr. Green Wink

# 22
  • Мнения: 590
Но на тукашните бебешки храни изрично си пише-не притопляйте в мВ Naughty

Ами сещам се за две причини:

1. Някой умник може да навре буркачнето с металната капачка в МВ
2. Не се затопля равномерно и ако не се разбърка и опита пюрето, бебето може да се изгори.

# 23
  • Мнения: 3 394
Но на тукашните бебешки храни изрично си пише-не притопляйте в мВ Naughty

Ами сещам се за две причини:

1. Някой умник може да навре буркачнето с металната капачка в МВ
2. Не се затопля равномерно и ако не се разбърка и опита пюрето, бебето може да се изгори.

определено смятам че е заради втората, но пък и първата не е изключета, като ги знам какви са смотани

# 24
  • Мнения: 844
Само не разбрах как го ядете този качамак? Веднъж си взех и го наготвих по указанията и щях да драйфам, повече не готвя таквизи трици.
Сори за off-a, ама не мой го дам това нещо на дятито в никой случай! Hug

# 25
  • Мнения: 3 394
Само не разбрах как го ядете този качамак? Веднъж си взех и го наготвих по указанията и щях да драйфам, повече не готвя таквизи трици.
Сори за off-a, ама не мой го дам това нещо на дятито в никой случай! Hug

Ами нали сме се събрали едни таквиз селянки тука-кльопаме си качамака, пък и ако и пръжки туриш в гладни години човек ставаш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт