Накъде да гледа иконата?

  • 26 345
  • 25
  •   1
Отговори
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте!

Подариха ни икона за сватбата. Чувала съм, че иконата трябвало да се слага така, че да гледа към определена посока. Обаче изобщо не си спомням за коя посока на света говореха, и изобщо вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 1 952
Към телевизора.

# 2
  • пак там
  • Мнения: 2 885

 Joy Хитро... Обаче като дават филм с червена точка, какво да правя - кое да обръщам с гръб - иконата или телевизора?  Mr. Green

Все пак питанката ми е сериозна...

# 3
  • Мнения: 587
Иконите се закачат на източна стена на стаята  .........припомнете си как стоят в църквата. Ако няма источна стена , може и на юг или югоизток.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 167
И аз знам, че се закачат на източна стена Peace

# 5
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Иконите се закачат на източна стена на стаята  .........припомнете си как стоят в църквата. Ако няма источна стена , може и на юг или югоизток.  Peace

И така аз знам.

# 6
  • Мнения: 1 732
На изток трябва да гледат иконите.

# 7
  • Мнения: 721
на източна стена се закача със сигурност,  гледа напред  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 740
Иконите  се закачат на източна стена .

# 9
  • Мнения: 3 456
Аз пък мисля, че на източната стена се правят олтарите на църквите. Влизала съм в църкви, където има  икони  на всички стени, независимо от разположението им.

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз пък мисля, че на източната стена се правят олтарите на църквите. Влизала съм в църкви, където има  икони  на всички стени, независимо от разположението им.

иконата трябва да е така разположена, че когато я гледаш лицето ти да сочи - изток - не съм религиозна, но ми подариха -и си я сложих така...не знам дали има значението вярата - пък и ти не казваш каква икона е.....

# 11
  • Мнения: 2 472
Иконите се слагат на изток и само на изток.

# 12
  • Мнения: 970
Закача се на източна стена Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Пра­вос­лав­ни­те хра­мо­ве обик­но­ве­но са обър­на­ти към из­ток, от­де­то ид­ва свет­ли­на­та и от там е прието и иконите да се закачат на източната стена.  Peace

# 14
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Чакайте сега, съвсем ме объркахте! На източната стена иконата ще гледа на запад, а ако гледа на запад - ще гледа на изток! Кое от двете?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт