За смесване на 2 АМ?

  • 7 727
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте!Въпроса ми е-грешно ли е да двам смес м/у 2 млека?
Досега бяхме на Аптамил,но се запичаше и по 3-4 дни не е ходил по голяма нужда.
Минахме на Аптамил Комфорт,но и това не помогна.
Взех Лактана Био и нещата потръгнаха,даже много редовно-всеки ден по едно и също време,но ми се стори ,4е е доста рядко акото(извинявам се,ако на някого му стане гадно,но няма как да го опиша иначе) и затова реших да смесвам 2-те млека.
И до днес(4-5дни)нещата бяха добре,но от днес сутринта като започне да пие млякото и се изпъва и започва да се дърпа и да плаче............
Молбата ми е ако някой се е сблъскал с такова чудо нека да пише.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 860
Не смесвай АМ това са две различни АМ и две различни малки даже. Ето че и детето реагира.
Давай само от едното, а другото щом няма да го пие или потърси да го дадеш на някои или просто не му го давай.

Много пъти съм чела и тук а и от други майки знам, че да смениш АМ трябва да имаш много основателни причини - т.е. смяната не е просто ей така да видиш какво ще стане. Да не говорим да смесваш две различни.


Нямам представа какви може да са пораженията и имали такива  за детето от смесените АМ/явно не му харесват щом плаче чак.../, но затова може да попиташ лекарката.

# 2
  • Мнения: 27 524
Остави детето само на Лактаната. Кашестото ако при бебетата е не само приемливо, ами и желателно.  Peace

# 3
  • Мнения: 2 013
Не смесвай млеката.Давай или едното или другото.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Остави детето само на Лактаната. Кашестото ако при бебетата е не само приемливо, ами и желателно.  Peace
Peace Peace Peace

# 5
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също съм смесвала две млека, но и двете бяха Аптамил - Едното Аптамил 1, а другото АР, така че не сме имали проблеми, наистина както казват другите е по добре да оставиш детето само на едната марка мляко, ти си прецени коя. ВЪзможно е от смесването на двете млека да получава колики детето, щом се присвива, така че наистина си останете на едното мляко, и да го наблюдаваш вниметелно. ЩОм се запичате много от Аптамила, опитай само с Лактаната, тя по принцип е хубаво мляко, и ако детето е още малко е нормално изхожданията да са няколко пъти в деня и да са по редки Peace

# 6
  • Мнения: 1 705
Аз смесвах Фризолак+Фризовом по съвет на педиатърката,но съвсем за кратко(друг лекар ми каза,че млека не се смесват дори и да са от един производител) и продължих само с Фризовом.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз съм смесвала две млека и детето се е хранило така 8 месеца - правила съм го по съвет на лекар. Веднъж бях питала тук, но никой май не ми отговори. Чета много мнения, че две млека не се смесват, но защо?

# 8
  • Мнения: 170
Не се смесват 2 млека.Не се дават за един ден 2 различни млека(да не говорим за повече.Сменяй млякото а не му търси примески.Много майки така си докарват алергия към млякото от безразборно даване на различни видове(дори от адна марка).Ако лекаря препоръча или каже че трябва-да, но на своя глава по добре недей.След като едното мляко разхлабва а другото запича значи не са подходящи за бебето ти.продължавай да сменяш-умерено докато не намериш подходящото.Пробвай Аптамил.До колкото знам се приема добре от много бебета.не е толкова скъпо колкото вси4ки си мислят.Аптамил е в кутия с 2 пакета.Общия грамаж е 900 гр и струва около 24-25 лв.Фрисолак е 10-13 лв и е само 400 гр така че разликата не е кой знае колко да не кажа никаква.Пробвай но не смесвай и питай доктора си-той може да ти препоръча мляко.

# 9
  • Мнения: 3 157
Има много-много теми за смесването на АМ.
Колко е голямо детето ти?
ji_ji ,как точно даването на 2 различни марки мляко може да ,,докара'' алергия,и то на майката?
И в такъв случай какво ще кажете за кашите?Примерно детето се храни с Аптамил,или Милумил,значи ли това,че не може да приема каши на Хумана,Фризо,Лактана и всички останали,които са с мляко,различно от това на Милупа?Аз лично не съм чувала за такава майка,даваща само и единствено един вид каша и то на същата фирма като АМ,а за много майки,докарали си алергия-еми и за тях досега не съм чула.....

# 10
  • Мнения: 93
бебето ми е влезе в 4-ти месец и сега давам само лактана Био и се чувства добре.Ака редовно всяка сутрин,но просто ми се струва,че е малко рядко!Но за щастие поне успява да се изходи иначе по3-4дни неможеше и ното термометър нито сок,нищо не му помагаше.........
Благодаря на всички ви за съветите. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 170
Има много-много теми за смесването на АМ.
Колко е голямо детето ти?
ji_ji ,как точно даването на 2 различни марки мляко може да ,,докара'' алергия,и то на майката?
И в такъв случай какво ще кажете за кашите?Примерно детето се храни с Аптамил,или Милумил,значи ли това,че не може да приема каши на Хумана,Фризо,Лактана и всички останали,които са с мляко,различно от това на Милупа?Аз лично не съм чувала за такава майка,даваща само и единствено един вид каша и то на същата фирма като АМ,а за много майки,докарали си алергия-еми и за тях досега не съм чула.....


Нали не се правиш на глупава?Докарват си алергии на децата естествено.Пусни една тема за деца с алергия към белтъка в кравето мляко и ще видиш колко от тях са давали БЕЗРАЗБОРНО различни млека за един ден.За кашите никой не пита.

# 12
  • Мнения: 170
и не мога да разбера защо все на скандал ви избива тука.Комплекси ли се избиват какво  става.Споделяне на опит.Имам опит споделям го.Защо ме критикуваш.Сподели своят опит не оспорвай след като явно не си компетентна.

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не бих смесвала 2 АМ по никаква причина, нито препоръка. Peace

# 14
  • Мнения: 3 157
Моля те запази си епитетите за вкъщи!За какви скандали изобщо става дума,написала си,че смесването на млеката води до алергия-добре,посочи ми източник,моля,никой не те критикува,мисля,че е съвсем нормално като не знае човек да попита.В случая задавам съвсем елементарен въпрос,а ти раздаваш епитети и се тръшкаш,че те критикували.Извинявам се много,че дръзнах да попитам,явно си авторитет,който не може да докаже нищо от това,което пише,но дърши всеки да го приема като неоспорима истина.
Ако не знаеш-в млечните каши(с които се започва първоначално) се съдържа мляко.В кашите на Хумана има АМ Хумана,в кашите на Фризо има мляко Фризолак и т.н.
Какво общо има АБКМ със смесването на АМ не стана ясно от компетенстното изказване.

Общи условия

Активация на акаунт