Кой е филмът? 3

  • 27 402
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 988
Началото на 80-те. Голяма, просторна зала за танци. Музиката е типична за периода - леко, тип ресторантско диско. Подобаващо осветление и светлинни ефекти.  Crazy Барът е в дясно. Залата е празна все още. Барманът, възрастен мъж, облечен с бяло сако и черна папионка, светва още няколко лампи и се обляга на бара, чакайки посетители. Стълбите, в дъното на сцена, водят към входа. По тях притичва жена. Спира се на площадката, оглежда залата. Докато си избира маса, влиза друга жена. Една след друга, самостоятелно започват да пристигат още жени.

Жокер: Сцената продължава 5 минути, показвайки всяка една по отделно. Всички са различни, представяйки различни социални групи.



Надявам се да няма обидени от предишния постинг.  Simple Smile

# 16
# 17
  • Мнения: 3 988
MammaMiaLetmeGo, направо ме разби!   bouquet
А бях готова да се обзаложа, че никой не го е гледал този прекрасен филм.  Hug

# 18
  • Мнения: 2 257

Искам да ви помоля нещо. Не копирайте субтитри като загадка. Абсолютно безинтересно и безпредметно става всичко.
Почти винаги (по-точно винаги когато ми се занимава) намирам филма в Гугъл, но не пиша, защото няма смисъл.
Последния филм го открих като пуснах сърч: "debbie ballet movie 50 pence please". Първият линк, който изплю Гугъл беше отговорът. Дори не се наложи да кликам, за да се уверя.

Раздвижете сетивата си, разкажете сцената с ваши думи, опишете ни миризмата!  Wink


Най-после, благодаря ти! Това би ми върнало интересът към темата, която се беше превърнала в подаване на топка между двама-трима играчи, които просто си Гугълват.

# 19
  • Мнения: 1
Филмът наистина е прекрасен, вероятно го има в Замундата. Наистина не е от най-популярните.  

Загадката асоциативно ми дойде:

Двама приятели спират за малко в открито кръчме. Докато разговарят на една от съседните  маси малко момченце започва да пее. Постепенно хората от съседните маси се включват и започват да пеят с детето. Но въпреки че текстът на песента е изъплнен с надежда, а детето е красиво русо и синеоко момченце, в сцената има нещо, което вещае разруха и заплаха.

Изчзвам до утре, ако някой е сигурен - пускайте следващата загадка

# 20
  • Мнения: 502
   Списъкът на Шиндлер?

  Сцената ми е позната,със сигурност съм я гледала,но не съм сигурна за филма. Иначе предполагам,че темата е за хитлеризма. 

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 18:19 от maraidara

# 21
  • Мнения: 3 988
Джи, аз заради това си избрах филм, в който не се говори.  Peace За "Балът" става въпрос.

# 22
  • Мнения: 55

Искам да ви помоля нещо. Не копирайте субтитри като загадка. Абсолютно безинтересно и безпредметно става всичко.
Почти винаги (по-точно винаги когато ми се занимава) намирам филма в Гугъл, но не пиша, защото няма смисъл.
Последния филм го открих като пуснах сърч: "debbie ballet movie 50 pence please". Първият линк, който изплю Гугъл беше отговорът. Дори не се наложи да кликам, за да се уверя.

Раздвижете сетивата си, разкажете сцената с ваши думи, опишете ни миризмата!  Wink


Най-после, благодаря ти! Това би ми върнало интересът към темата, която се беше превърнала в подаване на топка между двама-трима играчи, които просто си Гугълват.

Не ти прави чест да се изказваш така. Ако си имала претенции към правилата на играта, защо не си ги заявила по - рано, а проявяваш дребнавост чак след като друг свърши тази работа и то по много по - деликатен начин? А и явно не си изгубила интерес към  играта, след като добре знаеш как се е развила... Още първата загадка пусната от авторката е със субтитри, така че не виждам на какво толкова се дразниш. Понякога разказваме сцена, понякога пускаме субтитри. Аз например го правя в случаите, когато бързам за някъде(като тази сутрин), или когато съм преценила, че те по - добре ще предадат смисъла. И не използвам Гугъл. Може би щом е толкова лесно, трябваше просто да намираш филмите с помощта на интернет и да сложиш край на неподходящата според теб традиция голяма част от загадките да се задават по субтитри (както направи Кюбит).  Тогава може би, други двама - трима щяхте да си подавате топката. Или наистина да спреш да следиш темите. В крайна сметка, никой не е задължен да участва в игра, която не е по вкуса му.

MammaMiaLetmeGo,
А бях готова да се обзаложа, че никой не го е гледал този прекрасен филм.  Hug

И другите понякога гледат прекрасни филми.

# 23
  • Мнения: 2 257

Искам да ви помоля нещо. Не копирайте субтитри като загадка. Абсолютно безинтересно и безпредметно става всичко.
Почти винаги (по-точно винаги когато ми се занимава) намирам филма в Гугъл, но не пиша, защото няма смисъл.
Последния филм го открих като пуснах сърч: "debbie ballet movie 50 pence please". Първият линк, който изплю Гугъл беше отговорът. Дори не се наложи да кликам, за да се уверя.

Раздвижете сетивата си, разкажете сцената с ваши думи, опишете ни миризмата!  Wink



Най-после, благодаря ти! Това би ми върнало интересът към темата, която се беше превърнала в подаване на топка между двама-трима играчи, които просто си Гугълват.

Не ти прави чест да се изказваш така. Ако си имала претенции към правилата на играта, защо не си ги заявила по - рано, а проявяваш дребнавост чак след като друг свърши тази работа и то по много по - деликатен начин? А и явно не си изгубила интерес към  играта, след като добре знаеш как се е развила... Още първата загадка пусната от авторката е със субтитри, така че не виждам на какво толкова се дразниш. Понякога разказваме сцена, понякога пускаме субтитри. Аз например го правя в случаите, когато бързам за някъде(като тази сутрин), или когато съм преценила, че те по - добре ще предадат смисъла. И не използвам Гугъл. Може би щом е толкова лесно, трябваше просто да намираш филмите с помощта на интернет и да сложиш край на неподходящата според теб традиция голяма част от загадките да се задават по субтитри (както направи Кюбит).  Тогава може би, други двама - трима щяхте да си подавате топката. Или наистина да спреш да следиш темите. В крайна сметка, никой не е задължен да участва в игра, която не е по вкуса му.

MammaMiaLetmeGo,
А бях готова да се обзаложа, че никой не го е гледал този прекрасен филм.  Hug

И другите понякога гледат прекрасни филми.


Еха! Дишай дълбоко, спокойно! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 255
По тая тема, минавайте на лични, моля! Ако осирате още, ще ви ошамаря!  Mr. Green
 Т

# 25
  • Мнения: 55

Искам да ви помоля нещо. Не копирайте субтитри като загадка. Абсолютно безинтересно и безпредметно става всичко.
Почти винаги (по-точно винаги когато ми се занимава) намирам филма в Гугъл, но не пиша, защото няма смисъл.
Последния филм го открих като пуснах сърч: "debbie ballet movie 50 pence please". Първият линк, който изплю Гугъл беше отговорът. Дори не се наложи да кликам, за да се уверя.

Раздвижете сетивата си, разкажете сцената с ваши думи, опишете ни миризмата!  Wink



Най-после, благодаря ти! Това би ми върнало интересът към темата, която се беше превърнала в подаване на топка между двама-трима играчи, които просто си Гугълват.

Не ти прави чест да се изказваш така. Ако си имала претенции към правилата на играта, защо не си ги заявила по - рано, а проявяваш дребнавост чак след като друг свърши тази работа и то по много по - деликатен начин? А и явно не си изгубила интерес към  играта, след като добре знаеш как се е развила... Още първата загадка пусната от авторката е със субтитри, така че не виждам на какво толкова се дразниш. Понякога разказваме сцена, понякога пускаме субтитри. Аз например го правя в случаите, когато бързам за някъде(като тази сутрин), или когато съм преценила, че те по - добре ще предадат смисъла. И не използвам Гугъл. Може би щом е толкова лесно, трябваше просто да намираш филмите с помощта на интернет и да сложиш край на неподходящата според теб традиция голяма част от загадките да се задават по субтитри (както направи Кюбит).  Тогава може би, други двама - трима щяхте да си подавате топката. Или наистина да спреш да следиш темите. В крайна сметка, никой не е задължен да участва в игра, която не е по вкуса му.

MammaMiaLetmeGo,
А бях готова да се обзаложа, че никой не го е гледал този прекрасен филм.  Hug

И другите понякога гледат прекрасни филми.


Еха! Дишай дълбоко, спокойно! Simple Smile

Аз дишам спокойно, но ти май се изчерпа вече. Simple Smile Тина Хрис, спокойно може да триеш.

# 26
  • Мнения: 2 255
Еееех, де да можех да трия, ще ви кажех аз на вас... с тези чаршафи дето ги нацвъкахтее...разбойнички....
 Аре, обрано към играта...чоп-чоп....

# 27
  • Мнения: 2 453
Лично на мен загадка зададена по субтитри ми е доста по- трудна, може би защото английският ми е слаб, а за писмен да не говорим. Пак предлагам да се въведат някакви правила, за да няма недоволни  Peace.

# 28
  • Мнения: 2 255
Недоволни винаги ще има!!! Хватката е да се държим като големи...

 Правила:
 Да се пресъздаде момент от филм. Ако се поазабавим с отговора, се дава жокер. Жокери колкото задалият загадката е преценил...ако наистина се затрудняваме, задаващият казва заглавието и пита пак.....

 Аре, бе, не мога да повярвам, че се карате...честно....

 

# 29
  • into the blue
  • Мнения: 771
Със закъснение,ама да си кажа и аз мнението.
Мисля,че,който,както чувства да си задава загадките,със или без диалог.  Peace
Аз също предпочитам да задавам със суб в диалог,(ако съм се доредила да позная  Wink)
освен,ако не бързам,защото в преразказа малко или много се издава повече от филма.


Тинке,как жокери,колкото прецени?
Много се разтегля във времето според мен,ама думата е твоя.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт