Кой е филмът? 3

  • 27 395
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 453
ТинаХрис, ако искаш ги копирай в началото на темата. Надявам се, да няма повече спорове, защото темата си заслужава.

# 31
  • Мнения: 3
Аре, бе, не мога да повярвам, че се карате...честно....
И на мен ми е малко трудно да го повярвам, но е така. Shocked В крайна сметка и да се зададат някакви по- различни правила, полза няма, какво ще си играем на "Стражари и апаши" ли? И ще се дебнем кой кога е изшмекерувал? Признавам си, понякога и аз намирам отговорите в гугъл, но никога не участвам с тях, защото мисля, че не е честно. Всичко е въпрос на лична преценка. Колкото до това какви филми и как се задават мисля, че не трябва да има никакви ограничения. Това, което на мен би ми направило най- силно впечатление в един филм, за друг би било незабележимо. Истината е, че понякога се изненадвам, че са описани сцени, които аз не помня във филми, които съм гледала по няколко пъти. Форматът на играта в този му вид на мен лично ми допада. (благодаря на ТинаХрис, че я започна  bouquet )

# 32
  • Мнения: 2 255
Е, не се разтегля... в смисъл, някой даде жокер и веднага след това се отгатва... но при други се налагат 2-3 жокера и ако задаващият иска да забави топката още малко, е ок... ако иска да издаде по-скоро, пак е ок....Подразбира се, че никой няма да държи играта на стоп 5 дена, нали така?  Grinning

  Никви правила не копирам..тва е добрата, стара игра на асоциации, само че с филми...трета тема започваме, и тепърва да коментираме правилата??! Хелоууу... 
 Аз лично се оставям на "да отгатна сама"..не ми е сладко с гугъл...
  'Айде да играем, че ще ни овършеят, ей...

# 33
  • Мнения: 2 453
Ако зависи от мен, аз също не бих променила нищо, но....... ТинаХрис да решава  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 502
   Откакто е пусната, това ми е любимата тема. Нямам забележки,изобщо! Нито към правилата,нито към играчите. Хайде,изказах се и аз. bowuu

# 35
  • Мнения: 2 255
Ето, ето... тръгнахме в правилната посока.  Laughing  Леополд, хайде да бъдем приятели!  От кой филм е, а? Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 656
Приключенията на котарака Леополд. Ех, а бяхме деца.   Wink

# 37
  • Мнения: 106
И аз вместо запис да кажа - супер много ме кефи играта и макар, че до сега не съм познала първа нито един филм (макар, че повечето съм ги гледала  ooooh! ) следя темата всекидневно!!! Гугъл на ползвам, не ми се струва интересно така - с чужда помощ. Чета жокерите и си припомням филмите. Пък дано се вредя и аз да задавам загадка скоро...

# 38
  • Мнения: 1
  Списъкът на Шиндлер?

  Сцената ми е позната,със сигурност съм я гледала,но не съм сигурна за филма. Иначе предполагам,че темата е за хитлеризма. 

Не, не е Шиндлер, но да - темата е за хитлеризма.
Филмът е мюзикъл, режисьорът е доста известен. Освен въпросното заглавие, има още един негов филм (мюзикъл), който е много популярен.

# 39
  • Мнения: 502
  Кабаре?

# 40
  • Мнения: 1

Кабаре   Simple Smile

Ето и сцената:
http://www.youtube.com/watch?v=ZMVql9RLP34

Фу, настръхвам всеки път като я гледам. Бе - мюзикъл, ама хич нее от лековатите представители на жанра.

# 41
  • София
  • Мнения: 747
Да не ви изпусна и аз Blush

# 42
  • Мнения: 502
   Ето една сексуална сцена,или по-точно един опит двама души да правят секс,но уви,все пак не успяват.

  Мрачно тясно помещение,нещо като мазе. Сиви стени,мръсно и неугледно. Виждат се само едно легло,единично,мивка,нещо като ниша,зад която има някаква мебел,пригодена за сядане и прозорец,от който се вижда перона на железопътна гара.
   Мъж и жена са си легнали полуразсъблечени на леглото,зад стената на тясното канапе уж спи по-малкото им момченце.
   Съпрузите не са се виждали от месеци,едва изчакват детето да заспи и са много нетърпеливи с ласките си. Малкият обаче е буден и само слухти зад преградата. Тъкмо двамата се прегръщат и започват да се целуват и откъм нишата се чува силен звук на звънче-играеше си с него през
 цялото време. Майката сконфузена отива при детето,оправя му завивката и му казва да заспива. Пак се връща при таткото,ляга до него вече притеснена и леко изнервена. Пак се прегръщат,той смъква презрамката на бельото и...отново ясен,весел звънчев глас откъм нишата. Пак спират,таткото се скарва на малкия. Става и отива да пусне чешмата лекичко да шурти,за да може да заглуши шума от ласките им...Но не би,след поредния страстен опит отново иззвънява малкото звънче,ситуацията е почти безнадеждна....


  
  Не съм почитател на лъскавото холивудско кино,знаете...Режисьорът на този филм пък още по-малко,направо го недолюбва. Това вместо малък жокер.
  

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 15:44 от maraidara

# 43
  • Мнения: 2 453
maraidara, да не е Европа на Ларс фон Триер?

# 44
  • Мнения: 502
 fani_,не. Не е този.

 Жокер:

    Филмът е от 1985 година.
Социализмът е в апогея си. Бащата е изпратен на заточение по време на социалистическия режим и именно там,с влака пристигат на свиждане съпругата му и по-малкият му син.
 Самият съпруг е ужасен женкар,непоправим,неизлечимо неверен мъж. Всъщност в лагер го изпращат тъкмо заради донос от една от любовниците му.

  Режисьорът е световно известен,един от най-добрите,стилът му се разпознава веднага,още от първите кадри. Обича да работи с едни и същи актьори. Мъжът,който изпълнява главната роля в зададения от мен филм,след десет години ще изиграе още една култова роля в друга негова велика лента.
  Настоящият филм е един от началните в творчеството му,но е много добър и не е толкова неизвестен. Naughty

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 18:20 от maraidara

Общи условия

Активация на акаунт