Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
И да се оплача - на прегледа днес докторката както го оглеждаше оттук-оттам, и на бърза ръка му позабели пишката! Защо не питат тия хора и каква ́и е работа на нея да пипа там, не знам! Малкият не усети, но после видях, че май е поразранено мястото... Сега и това да го мисля
лято!,
 Ако не ти е казала - трябва да се поддържа постигнатото през следващите 2-3 дни, като се забелва докъдето стига, иначе може да срастне отново.Ако е разранено - или смрадлика, или риванол.

# 226
  • Мнения: 397
мами, страхотни са ви бебоците
аз пък да си кажа, че роднините(да се разбира на мъжо брат му) искат да ни подарят кашон с фРенско адапте. Подаръка отказахме и хората със зяпнала уста оставихме Joy Joy Joy, как може още да се кърмим newsm78

# 227
  • Мнения: 128
Аз пък кърмя, където ми падне, и само окуражителни усмивки и думи получавам, да не се надява човек! Simple Smile Молба към мамите, които заминават (или вече са) на море - искам да ми пратите всичките по една виртуална раковинка да си ги слушам, че тази година море нанай. Sad Догодина. Сега само Рибарица с бебока.

# 228
  • Мнения: 30
Брей какви са тез килограми от вас бе момичита?Как исках поне от втората бременост да кача повечко на мен и да си останат де,ама НЪЦ пак съм си 43 кг.Моя мъж вика и 5 деца да родиш,ще си същата хърба.А я всеки да се почерпи с каквото обича за мойта кукла-днес ставаме на 4 месеца. Drunk newsm18 Охо ето наспа се май-ще бягам да правя шишето,щото спа цели 4 часа и глада ще е голям. Misc Baby Bottle

# 229
  • Мнения: 128
Аз съм дебела и щастлива (ако второто беше в права пропорция, значи ме бройте ужааааааааасно щастлива,хахахаха). Близо 30 качени кг (=1 първокласник, все едно мъкна на гърба си  Joy Joy), не е шега работа и стойте далеко от мен.Simple Smile))))))) Но ще свалям,като му дойде времето. Засега разчитам на ангелско - майчино излъчване като  имунизация срещу просташки намеци за фигурата ми от хора, които нито са раждали, нито са гладували с цел идеално тегло.
Слаби, дебели - каквито, такива, момичета. Горе главите.Кг се коригират, само глупакът никога и чрез нищо няма да поумнее Whistling

# 230
  • Мнения: 69
Здравейте и от мен  smile3525 аз съм Габи а моето съкровище е Криси . Тя се роди на 25.05.09 в 05:15    Peace

# 231
  • София
  • Мнения: 12 302
  Като говорехме за захранване, скоро попаднах на тази статия от блога на Хедра която много ми хареса.
  Захранване - кога, как, с какво и колко?

# 232
  • Мнения: 1 578
Добре дошла на новата майка - Габи.  Hug

Айла, благодаря ти за информацията.  bouquet Идва ми точно на време, че точно днес на консултацията, лекарката на Кати ми препоръча да почваме захранването. Е, аз мисля още малко да се ослушам и да реша окончателно, че сме изцяло на кърма и мислех към 6-тия месец да захранвам.

Иначе ние сме 6 300 гр и 61 см, на 4 м.

# 233
  • Мнения: 66
Добре дошла на мама Габи и бебе Криси. Вече сте на първа станичка на съответната дата!


Абре вии верно си сменяте никовете кат топъл хляб. Що така бре Росита_Евелин?

# 234
  • София
  • Мнения: 6 221
Мадам Стасита, благодаря, ще го имам предвид! А ако срастне пак, в старото положение ли се връща, или става по-зле?
Минолтичка, да обясня, и спирам да ви занимавам с нашето вчерашно изживяване.Иван спокойно си дава да го пипаме там, не протестира.Беше без памперс, защото го мериха на везната. После взе да го оглежда, дупето, топчетата... И през ум не ми е минало, че ще предприеме някаква интервенция без да ми каже или да ме попита. Това ме възмути най-вече, както и Дарибг каза, и Бани , и Вайза се оплакват - какво си пестят думите тези доктори, все едно злато раздават, ако обяснят! Някакви космически науки практикуват все едно. Пу, ядосах се пак...
Вайза, на мен пък Макси по едно време много ми приличаше на Ваньо. Навързахме ги  Laughing
И аз тези дни се бях зачела в блога на хедра  Simple Smile, и за захранването четох, ама сигурно няма да запомня, ще препрочитам пак, като му дойде времето.
Осцилококцинум аз давах веднъж - разтворих го в лъжичка вода, малко бавно става обаче.
Добре дошла на GaBiTuu!

# 235
  • Мнения: 4
Здравейте майски мами и пораснали бебоци.

Аз не успявам да се впиша от доста време, но да драсна някой ред да не ме отпишете от готината тайфа съвсем. За мамите с две и повече деца - геройско търпение и кураж пожелавам. Нашата кака пощурява с бебето, а и то покрай нея става едно нервно и неспящо...а аз накрая ей такава  #Crazy Но пък е безкраен купон и веселба.

Исках да ви споделя едно откритие за справяне с хрема и сополи, ако някой е писал нещо по темата, нека ме извини...опитвам се да следя редовно форума, но не винаги успявам. Та да си кажа, Мартин преди известно време завъди едни сополи и първата нощ едвам спа. Веднага се сетих, че бях гледала в нета реклама на Baby Vac - страхотия!!! Ни сопол, ни чудо. За 3-4 дни всичко отшумя. От бебо хремата се прехвърли (или обратното) на каката и с нея действахме по същия начин - даже тя сама оперираше с уреда  Laughing за всеобщо учудване.
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960
http://babyvac.eu/?menupont2=1
може да видите клипчето.

На нас ни предстои един опит за моренце другата седмица, после тръгване на детска градина за първи път...изобщо екЧън, така че сигурно скоро пак няма да успея да се разпиша, но ще дам признаци на живот отново  Joy

Много са сладки тези майски бебоци (и по-големи деца) - нали и двете ми са май-чета   Grinning

Поздрави от нас и молба към Минолтичка - отивам да метна една снимка на Мартинчо за първата страничка, ако може да ни добави към групата. Благодаря предварително!

До скоро момичета - здраве и усмивки, другото са подробности.

# 236
  • София
  • Мнения: 2 430
Мадам Стасита, благодаря, ще го имам предвид! А ако срастне пак, в старото положение ли се връща, или става по-зле?

От начало,но прави леко по леко забелването!Т.е. докъдето си стигнала,докато поотшумят нещата!
Добре дошла на Габи и малката Криси. Hug
При нас е весело,сама ще се убедиш.Понакога пишеме една през друга Grinning,понякога не се допрочитаме,но това е съвсем нормално,когато сме се събрали толкова много жени.
С нетърпение чакаме някой майски татко да се разпише в темата ни,ей така за цвят и баланс.

# 237
  • Мнения: 61
GaBiTuu, добре дошла  Hug
Айла, темата, която си пуснала от блога на ХЕдра е мн добра. Вътре има всичко, за което (поне така ми се струва сега) една майка може да се чуди преди да започне захранването. Добавих си я във v Favorites и като дойде момента ще си я препрочета отново. Имам и няколко книги ще погледна там какво препоръчват. Според мен захранването ще е доста вълнуващ момент Simple Smile

# 238
  • София
  • Мнения: 86
 newsm53 ,здравейте мацки!
Лято, мисля newsm78 че Галя е на Панагюрище, може и да няма нет там.
  Рере,
много хубавки морски снимчици.Помня , че Йоли още на изписването беше с усмимвка, ако не се лъжа BlushОт кое моренце са, че може би ми е познато.Всички снимки и бебчовци са прекрасни, какви са ни големички, като ги сравнявам с предишните.Времето ужасно бърза, а аз искам да запечатам всяка усмивка на бебчо и гледам разтапяшо се Heart EyesПу-пу-пу Mr. Green
Добре дошла на Габито!
Затлъстяването на дечицата в България си е сериозно направо, трябва да следим сериозно нещата още от сега, а бабите и дядовците все си мислят ,че е детето е гладно ooooh!.Все някакви спорове и борба водя Crossing Arms
tiliata оправяй се бързичко, та да топваш крачета във морето. Hug Wink
Чакаме още мнения за захранването, особено на мамите с опит,като Кайрен.  bouquet
Айла, благодаря за линка  bouquetУслужлива, както винаги.

# 239
  • Мнения: 367
Айла линкчето е супер полезно, благодаря. Аз лично имам много смътни спомени от дъщеря ми.
Днес направо се скъсахме да спим. От 9 до 10 след това от 13.00 до 16.30. Ходихме да пазаруваме до Пикадили папахме и пак спим.

Общи условия

Активация на акаунт