Отговори
# 270
  • Мнения: 68
Лято, моя е на Чико, чисто нов е. Дребния изобщо не ще да седи в него. Ако ти трябва само за това пътуване да ти предложа и моя.
Тошко е станал толкова любопитен, че трябва да го носим с лице напред, обаче още си клатушка главата и като си я удари в мен и реве.

И ние имаме разни бели точки по венците, ама понеже си мисля, че е рано не съм се запознала по темата със зъбите. Таман приключих подготовката си с проекта захранване, явно сега ще трябва за зъбите да чета  newsm78 Ей луда работа!

Мадам Стаска, беше питала за коланите на лятната количка. Сменихте ли си зимните кошове? (тези които сте с такива колички) Гледам, че и Макси е още в коша на лолата. Сиска кога ще подкарваме леките колички, че таз ми писна Simple Smile Дай сигнал, ама по-силен да се чуе до софийско.  Laughing

Стискам палци, на всички майки със стачкуващи бебета. Дано скоро се оправим, че ..... Rolling Eyes

Ей, черпя ви по едно следобедно коктейлче, че днес ставаме на 4 месеца  cheers

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 16:08 от loranholl

# 271
  • Мнения: 849
Лято, ние много активно ползваме кенгуру-та. Доколкото знам не са много добрите модели. Това, което е много важно при кенгуруто, е да е укрепен гърба на носещия. А и сакчето, в което поставяш бебето да е така направено, че да му е комфортно - да не го притискаш, да му е спокойно гръбчето и кръстчето и между крачетата така да е направено, че да са свободно отпуснати, а в същото време то да е като в столче. Даже лекарите (личната и ортопеда) ни казват, че с кенгуруто се предпазва бебето от проблеми на ставите. Такива са кенгурутата на Чико "ти и аз" и на Бейбибьорн. Ето тук можеш да видиш на Чико, стр. 16 от каталога - http://www.chicco.bg/catalog.htm, а това е на Бейбибьорн - http://www.kleo.ru/club/popeska/upl/Image/125786-490x600-45383.jpg. Ние сме с Чико, мнооого сме доволни. Кумата ми наследи от наша приятелка, която й е зълва Бейбибьорн, също са мноого доволни (а между другото, онзи ден гледах на една снимка близначетата на Брад Пит и Анджелина, че също ги возят в Бейбибьорн  Wink - http://www.slava.bg/images/galleries/4068/251f2c800dfadd889cf596134aa6fb72.jpg)

Ето тук да ни видиш точно на 2 месеца, спящи и отпуснати в кенгурутата - http://may2009.snimka.bg/children/bliznachkite-siyana-i-dariya.373251.14604558

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 14:54 от zaiobaio

# 272
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Спешно към мамите с опит със захранването  tantrum
Майчета Евелин откакто яде пюре от морков от една седмица се изхожда по твърдо в смисъл като човек а днес освен тези твърдите имаше и малко кашесто както преди това нормално ли се чудя  newsm78Да звъня ли на педито или е нормално?
Благодаря предварително  Hug

# 273
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Не е нормално, морковите са запичаща храна. Хубаво е да се консултираш с педиатъра. Той не ти ли е обяснил подробно за захранването кое и как?

# 274
  • Мнения: 113
Здравейте МАЙчета, някой беше питал какво даваме за разстройство, когато бяхме на 45 дни пипнахме разстройство, давахме прахчета хидра сек, само едно наведнъж ни свърши работа, после известно време мина докато цветът на акото ни се възстанови, но определено броят ан изхожданията ни ес нормализира. Освен това давах и витамин С, 2мг веднъж на ден и чай от шипка, по малко и начесто.
Ние сме 68 см. и дрехите за 6 мес. са ни тамън, но си мисля ако купувам да купувам вече за 1год. Мисля да захранвам със зеленчуково пюре на 5,5мес. - доки е ок. Забелиха ни чурчето - естествено без нищо да каже, но ме предупреди да го омазнявам и мия със смрадлика, от което нямаше никаква нужда.
Искам да питам ако някой знае, може би Сиска ще знае. Искам да сложа на малкия тази ваксина пневмококовата, къде я обсъждахте във форума, но ми се ще да не е сега с пентаксима, а по-нататък преди навършване на годинка, дали е възможно  и защо ако е ги мъчете така дечицата сега.
Ние от БЦЖ-то нямаме ама никаква реакция, май не е нормално.
Днес почнах да вдигам нивото на гърба на количката. Дали не е рано, на малкия явно му е интересно, иначе току ревва да го нося на ръце, сега сме в средното положение - полуседнал така да се каже. Продължаваме да ес кърмим, нощем два пъти и така.
Дълъг стана поста, ама ещ прощавате
http://picasaweb.google.com/NevinAhmed/Amir# - ако искате да ни видите
Целувки

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 15:52 от Nevinna

# 275
  • Мнения: 21
Здравейте и от нас.
Аз също вдигам вече от седмица и нещо количката на Георги и на него му е много добре така.Нито е седнал нито е легнал и може да си зяпа навън.Ето малко снимки http://may2009.snimka.bg/baby/jojo-na-ralichkou.395529.14606374
nadejdata,късмет с бебеправенето !!!  Heart Eyes
Добре дошла на GaBiTuu !  Hug

# 276
  • Мнения: 781
Здравейте и от нас. Брей какви сладки са ни бебоците.  Grinning Ама нали са си майчета Grinning
Доста неща сте изписали за захранването, че чак страх ме хвана дали ще запомня и направя всичко както трябва.
Аз мисля да започна с тиква или картоф след навършени 5 месеца. Ако не и допадне ще пробвам с плодово или каша.
Относно изкушенията за децата не знам как ще се справя. Благородно завиждам на всички, който имат концепция. При мен ще е трудно защото аз самата съм фен на вредната храна Sad Като изключим шоколадовите изделия всичко друго ми е най-любимо. Как ще се срамя пред детето ако се опитвам да не и давам Blush Blush Blush
Добре дошла на новата ни мама Hug
Лято, относно кенгуруто - аз имам на чико ю енд ми( две бройки) даже едната я пуснах за продажба тук. Ако искащ също мога да ти го дам, но е малко розово Simple Smile Иначе е много здраво и качествено. Мисля, че е едно от най-добрите newsm78
А сега на бързо да отчета нашите мерки (домашни) защото ще отидем към средата на 4-тия месец на консултация и трети пентаксим - 62см и 6200.
А вчера попаднах на един бебешки магазин (мисля испански) в Поморие и откачих. Невероятни неща. Татито дойде да ме издърпа, че аха бяхме прекратили почивката Laughing
Равносметката - два чифта маратонки, два анцуга и една рокля. Ще погледна как се казва и ще драсна един ред. Препоръчвам го горещо.
Опа и аз се улях. Ето и едни полу морски снимки от нас, ако ви се гледа   http://malachika.snimka.bg/sea/na-more.417806.14605976

# 277
  • София
  • Мнения: 6 199
Златни сте, бе момичета, я колко оферти събрах за кенгура, и съвети!  Hug Най-сериозно ще се възползвам, само малко да се поосвестим от днешния ден. Бяхме на консултация, малкият така се разстрои от ревящите деца, че като зина и той, не можем да го успокоим. Та се прибрахме и после ще ходим пак да ни боцкат най-сетне Rolling Eyes Оф, много ми е притеснено, после ще докладвам как е минало.

# 278
  • Мнения: 68
А вчера попаднах на един бебешки магазин (мисля испански) в Поморие и откачих. Невероятни неща.

непременно кажи магазина, че аз нали ще пазаря за сефте от българия дрехи и се чудя от къде.

Ама и ти колко си отслабнала!!!! Как го правите това!?

# 279
  • Мнения: 4
Ние взехме кенгуру още на 1-вия месец. Ето това: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/397 уж, за да има и легнало положение за новородени. Сложихме веднага Макс - не го хареса. Сега го взехме и на почивката, сложихме го, но все още с лице към нас (не навън). Пак не го хареса ... Пише, че след 4-ти месец може да се слага с лице навън - дано тогава да му хареса, че инъче става безполезна вещ.
Макси е все още в зимния кош на Лола-та, но му е ужасно къса вече. Вътрешният й диаметър е 65 см, а Макс беше 65 миналия месец ... Сега, като се върнем, вече ще сменяме коша - слагаме го в летния вече ... Да не говорим, че и столчето за кола вече ми се вижда малко - и тясно, и късо  Shocked , а сме го слагали в него броени пъти - в колата сме постоянно с коша за новородени.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 199
Прибрахме се от късната ваксинация. Иванчо понесе доста добре боцкането, разрева се, но се укроти, хапвайки. Педиатърката ни изписа един куп работи за всеки случай - хомеопатична туя, Вит С и калциев глюконат. Давах, той плюва и така  Rolling Eyes Иначе отчет за мерки и теглилки: за 3 седмици и малко е качил 500 гр и 1.5см., вече е 65.5 см и 6400.
И аз гледам как окъсява зимният кош и се чудя кога ли ще се наложи да минем на летния... Да са живи и здрави и да растат!  Simple Smile

# 281
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 568
Добър вечер и от мен!Наздраве няма да ви казвам,защото спрях бирата за мое най-голямо съжаление,защото съм елегантна колкото три Maria-Chiara Crazyнаведнъж.Положението е страшно и това трябва да се промени.

Сега да си кажа,че разгледах всички снимки и бебета и мами са страхотни.Минолтичка и съпруг са добри фотографи Grinning

Сега да се изкажа по темите Crazy

помпата за нос baby vac,я купих още като бременна след като страшно много мами я похвалиха.До момента не съм я ползвала за децата и дано скоро не ми потрябва.Божидара,обаче от 15.09 тръгва на градина и не знам.

за кошовете за новородено аз не съм мерило,защото съм влюбена в коша и без него количката ми простее CrazyСпокойно,обаче Нинка можеш да махаш вече коша.Чикото има напълно легнало положение,но твоето беше някъде към 30-тина градуса.Мина в лолата се чувства перфектно,а тя не е баш за новородено.Та на който му е писнало от кош за новородено да слага летния вариант.

за биберона-не помня коя мама се беше притеснила как ще го маха.Аз съм накупила около 15 биберона,но Мина докато и го тикна и го плюе.За сметка на това,обаче се опитва да си лапа пръста,което за мен е много по лошия вариант.Едната от приятелките на Божа е на 5 години и още си смуче пръста и в резултат на което е с изкривена захапка.
Божидара беше пристрастена към бибата по цял ден беше с нея и си я търсеше.Имаше за всеки тоалет различна биба,като стана на 2 и нещо махнах бибата през деня,а като забременях и обясних,че вече е кака и е смешно да е с биба.Така без рев,без истерия махнахме биберона.((

Nevinna, хубаво е да има три приема до 6 месец на бебето.Също е добре да се слагат двете ваксини заедно.

Айде това от мен,че моята приятелка чака да и пускам поръчката за есенно-зимния гардероб на сестрите.

# 282
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Сиска като по-веща в занаята , я кажи на Quinny Buzz да мятам ли др. кош че този май ми омръзна  Mr. Green а пък и Dreami-то вече го изпълва максимално а и другото което е че от няколко дни така си наддига главата като малко сурикатче е  hahaha Joy hahaha
Приятна вечер и сигурно утре ще си бърборим в нова темичка  Hug

# 283
  • Мнения: 68
Ние взехме кенгуру още на 1-вия месец. Ето това: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/397 уж, за да има и легнало положение за новородени. Сложихме веднага Макс - не го хареса. Сега го взехме и на почивката, сложихме го, но все още с лице към нас (не навън). Пак не го хареса ... Пише, че след 4-ти месец може да се слага с лице навън - дано тогава да му хареса, че инъче става безполезна вещ.
Макси е все още в зимния кош на Лола-та, но му е ужасно къса вече. Вътрешният й диаметър е 65 см, а Макс беше 65 миналия месец ... Сега, като се върнем, вече ще сменяме коша - слагаме го в летния вече ... Да не говорим, че и столчето за кола вече ми се вижда малко - и тясно, и късо  Shocked , а сме го слагали в него броени пъти - в колата сме постоянно с коша за новородени.


Е това все едно аз съм го писала!  Laughing
И нашето кенгуру е същото, все още е в графа безполезна вещ.  newsm78
И за количката е такава ситуацията. Коша вече ни е къс ,а и дребния иска да гледа, а не да лежи по гръб. Но за лятната количка ми се струва обаче, че сме още малки  newsm78 та затова реших да попитам кой как  Laughing

Сиска ти вече с лола ли си? Онази червената за Мина ли я взе? Ех как ти завидях!!!!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 23:26 от loranholl

# 284
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Росита, не съм Сиска, но като ползвател на Куини да ти кажа - ако летният ти кош е от старите (със старите дамаски), не бързай да поставяш малката там. Седалката е с неподвижна чупка, което е неудобно за толкова малко бебе че. Ако си с нов летен кош, който има специално уплътнение, което коригира тази свивка, няма проблем да си го ползваш вече.

Общи условия

Активация на акаунт