скорошно раждане в Шейново?

  • 350 572
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 1 155
  • София
  • Мнения: 8 646
Здравейте, решила съм да раждам в Шейново. Мислех да е нормално с присъствие на бащата и епидурална. Но наскоро бебето се обърна седалищно и вече явно не желае да си заема позиция с главата надолу. Лежах наскоро в Шейново с контракции и подозрения за изтичане на води, тогава подхвърлих за седалищното, акушерката каза, че можело да се обърне пак. Но лекарите пък са категорични, че нямало да стане.
Та въпросът ми е, ако трябва да планирам секцио, без избор на екип, как да го направя? На консултация ли трябва да отида, те примерно там да ми кажат кога да отида с багажа  newsm78
Лекарката ми по ЖК е от МД и не изражда(в патологията е), каза че при тях приемали 3 седмици преди раждането, защото са доста заети и ти планират секциото. Не ми се иска там да раждам, така ми се струва, че малко се "обвързвам" с лекарката, предполагам, ще започне да ми предлага да избирам неин колега.
Въпросът е, че не искам избор на екип. Не познавам израждащи лекари и дори да избера, ще е все едно, че случайно се е паднал на смяна. Въобще няма да го усетя, че съм избрала човек, на когото имам доверие и познавам. Затова не виждам защо трябва да плащам, като няма да имам главната полза от тази услуга.
И въобще да го планирам ли секциото, как е по-добре...да си тръгне спонтанно и тогава да започнат операцията, или да го извадят седмица-10 дена преди термин. Малко ме е страх ако тръгне спонтанно да ме накарат да раждам естествено. Ако беше главично няма проблем, но за седалищно ме е страх.
Дали ако звънна на телефоните на болницата ще ми дадат информация каква е процедурата за планиране на секцио без екип?

# 1 156
  • софия
  • Мнения: 2 913
Ирайн, отиваш на регистратурата казваш за какво си,плащаш 30 лв,срещаш се с лекар и той определя дата,като те оперира този който е на смяна.Носи си документите с теб,разглеждат ги.

# 1 157
  • София
  • Мнения: 2 901
Отива се между 12 и 13 всеки ден. Ва регистратурата се казва, че си за определяне на дата за секцио. Плащаш 30 лв и отиваш пред 15 кабинет. Там те преглеждат и ти насрочват дата, обикновено 10 дни рледи термин, +/- няколко дни, като и те питат имаш ли претенции за дата. Питат те няколко пъти дали искаш избор на екип, но ти отказваш, може лекарят да си даде визитката  bowuu и да се запише в Тефтера им за планови секции, но като отидеш на датата, която те викат или инцидентно по-рано, пак те питат и ти си казваш, че си без избор и всичко си протича по мед и масло. Казват ти какво да си носиш и на коя дата и с какви изследвания те искат. Носи си всички документи за проследяване на бременността.

На който и да попаднеш, всичко ще мине добре!  Heart Eyes Heart Eyes

# 1 158
  • София
  • Мнения: 8 646
Благодаря ви много  Hug
Ще си взема в други ден направлението за хоспитализация и отивам  Grinning

# 1 159
  • Мнения: 38
Здравейте !
Преди месец и нещо родих в Шейново по естествен път без избор на екип но с епидурална упойка.
Раждането ми беше доста дълго.. няколко смени се изредиха докато бях там и от всички съм суперр доволна ! Аз се паднах при екипа на др. Герджиков- страхотен е и екипът също.
Ходила съм там на лекции, прегледи, запис на тонове, за евентуално постъпване за рискова бременност.. от всички съм супер доволна ! Чисто е, храната е хубава.. Много съм доволна !
Леко раждане на всички мами   bouquet

# 1 160
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Здравейте,
Родилните зали в Шейново самостоятелни ли са (или раждат по 2,3)? Също така чували ли сте дали има възможност за по-късно отрязване на пъпната връв?

Имам и още един въпрос, тъй като може да ми се наложи секцио - тези, които са родили с операция, каква ви беше упойката?
Благодаря предварително  bouquet

# 1 161
  • София
  • Мнения: 8 131
Само за секциото мога да отговоря -спинална.

# 1 162
  • гр.София
  • Мнения: 243
Здравейте,
Родилните зали в Шейново самостоятелни ли са (или раждат по 2,3)? Също така чували ли сте дали има възможност за по-късно отрязване на пъпната връв?

Имам и още един въпрос, тъй като може да ми се наложи секцио - тези, които са родили с операция, каква ви беше упойката?
Благодаря предварително  bouquet
Да уточня, че аз раждах миналата година. Тогава в родилна зала имаше 3 легла, ако не ме лъже паметта.  newsm78 Има възможност за избор на самостоятелна зала, но се заплаща допълнително. Някъде бях чела, че ще правят основен ремонт на родилното (въпреки, че си изглеждаше доста прилично), не знам дали вече е факт?!

# 1 163
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
А ако присъства таткото, без избор на екип, в сайта им пише - 300лв. Трябва ли и за самостоятелна стая да се заплати?

# 1 164
  • София
  • Мнения: 8 131
За секцио не може.

# 1 165
  • гр.София
  • Мнения: 243
А ако присъства таткото, без избор на екип, в сайта им пише - 300лв. Трябва ли и за самостоятелна стая да се заплати?
Мисля че да, няма да го допуснат в родилната зала с многото легла. Все пак попитай и по телефона. Peace

# 1 166
  • София
  • Мнения: 8 646
Има в момента една ВИП родилна, другата май се ремонтира.
Доколкото разбрах, като платиш 300лв за присъствие на бащата, в това влиза всъщност самостоятелната родилна.На отворените врати поне така казаха, аз питах, защото исках да раждам нормално с неговото присъствие. Вече после може да си в обща стая, не е задължително да си вземеш вип. Нали под ВИП имам предвид самостоятелна.

# 1 167
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Звъннах по телефона на регистратура и ми казаха, че присъствието на бащата е 300лв (без избор на екип) и включвало и ВИП стая, но не били сигурни дали не трябвало и избор на акушер...утре пак да съм звъннела. Не виждам какво общо има..

# 1 168
  • Мнения: 277
Има ли ДКЦ?

# 1 169
  • Мнения: 102
Здравейте,
имам няколко въпроса към раждалите секцио - слагат ли месна упойка преди спиналната?
в стаята колко момичета сте?
много се чудя дали да си взимам вип,или няма да има смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт