Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 82 594
  • 751
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 15 253
Ехоо  Mr. Green
само нинавам да се запиша!
При мен и бебето всичко е наред.
В очакване съм!

И ние, и ние Hug

# 211
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 388
Писана, малко кафенце без захар няма да навреди  Wink

Eй, наистина лиии, спасяваш ми живота, мерси много!!!  Hug  bouquet


и моят ендо, и в лабораторията са ми казвали, че може.

# 212
  • Мнения: 187
На мен пък изрично са ми казвали без кафе....  newsm78

# 213
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 148
Аз пия по едно кафе двойно сутрин със захар. - е не казвам, че е полезно, но не бива да се прекалява.

# 214
  • Мнения: 775
Аз пия по едно кафе двойно сутрин със захар. - е не казвам, че е полезно, но не бива да се прекалява.

Ставаше въпрос за кафе преди изследване на ТСХ и ТАТ, дали трябва или не трябва.

Ти си пий кафенцето с наслада няма страшно, аз също пия всяка сутрин  Grinning  bouquet

# 215
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 148
Опс -  Embarassed хем чета, та когато ходя на изследване без нищо, нито хормон нищо, може само малко вода. После наваксвам  Joy .

# 216
  • София
  • Мнения: 456

icyangel, понеже съм с Хашимото и съм в началото на бременността, а виждам, че и ти си бременна, искам да те попитам - Хашимото променя ли нещо в състоянието ти и ти самата правиш ли нещо по-различно от станадартните за бременните неща?

Слънчева спокич, боцкай се всеки месец за всеки случай, така ще следиш най-добре показателите. Трябва да си в референтните граници. Само това е. Аз бях излязла първите месеци, но коригирахме дозата и се боцках по-често за проверка. Това не даде отражение на бебето.
Успешно бременеене и не се притеснявай!  Grinning

Когато се боцкам и аз го правя на гладно. После пия хормона. А кафето е навик като цигарите. Когато махнах цигарите, замина и кафето. Плюс това от кафето не се чуствах добре през лятото. Едно мляко с какао, сок или чай вършат същата работа за разсънване.

# 217
  • Мнения: 311
kalimbi явно при теб нещата са били ултра леки, аз поради заболяването автоимунно нали се води имах отлепване от плаценатата заради борбата на оргазнима с "чуждото тяло". Както написах всичко е строго индивидуално. Радвам се, че при теб е минало само с зачестенео "боцкане", което е е наистина най-леката форма поне за мен.
птица  Hug
За изследване на хормона съм гладна и жадна, само прясно изкъпана  Mr. Green

# 218
  • Мнения: 2 111
Анели,и аз пия всеки ден по 25мкг л-тироксин при ТСХ 2.04 от последното изследване.
Другият месец ще видим какво е положението.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Анели, мисля, че лекарката ти изписва Еутирокс най-вече заради това, че се чувстваш зле. Може да е в границите, но пак да ти е супер гадно. 25 мкг не са голяма доза, ще видиш дали ти влияе добре и като се изследваш, ще се ориентирате как да продължите. И аз съм имала чудесни изследвания миналата година, но се чувствах ужасно на моменти. Не е ясно точно към каква стойност на ТСХ трябва да се стремим. Най- добре е да знаехме колко е било преди да се разболеем, но кой се изследва , ако е здрав. За всеки е индивидуално. А за лошото състояние може би имат отговорност и антителата. Кой ти знае...

# 220
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 388
аз пък съм с ниско кръвно и ако не пия кафе преди да ми вземат кръв такъв ужас мога да сътворя в лабото  Confused
дори и ПКК да се прави пак може да се пие едно малко кафе, но пак подчертавам - без грам захар. Ако искате и да сте до болка стриктни - не яжте след 20ч предната вечер (за ПКК  ми е мисълта)

# 221
  • Мнения: 30
iceangel, kalimbi, благодаря ви за споделеното мнение и добри пожелания.

Имам още едно въпросче -  ЕЖЕМЕСЕЧНОТО изследване на ТСХ бри бременни с Хашимото поема ли се от здравната каса или трябва да си го плащам? Личният каза, че мисли, че трябва да си го плащам, но не беше сигурен newsm78

За сега си пия тироксинчето по 0,75 на ден, опитвам се да мисля позитивно, да не се притеснявам (това не успявам да постигна за сега) и така......

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Слънчева, мен ме водеха високорискова бременност , но въпреки това само два пъти ми дадоха талон за  ендокринолог и съответно два пъти ТСХ ми беше без пари.В останалото време си плащах пролактина, Фт4, ТСХ , кръвна захар икакво ли още не  ooooh!

# 223
  • Мнения: 775
По каса е два пъти годишно и това е, дори за бременните  Sad
Осаналото, дето щях да кажа по темата за здр. каса, се цензурира на биип биип...

# 224
  • Мнения: 15 253
Осаналото, дето щях да кажа по темата за здр. каса, се цензурира на биип биип...
Спри се вече, че ми проглуши ушите Mr. Green

За изследванията и друг път сме обсъждали, но пак да си кажа - без хапче, без храна, без кафета и без спортуване, тичане и въобще каквото и да било физ. натоварване преди изследването. Това от лабораторията, доктор не съм питала.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 13:26 от птица

Общи условия

Активация на акаунт