Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 79 885
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 152
Браво на вас , нова темичка сте пуснали докато ме нямаше  Hug Много празници съм изпуснала...... и Велинчо ни е  пораснал ,да ни е жив  и здрав  party041
За чая мога да кажа ,че не съм му любител ,а и откакто четох ,че няма нищо полезно в това да се наливаш с "умряла"вода  се успокоих.Мисля,че по 1 на ден е достатъчно.

Би ли пояснила, скъпа? Озадачих се. Зеленият чай (но само той, другите цветове не играят) е полезен  безусловно, мисля. Бъка от антиоксиданти и други такива. Ако не го пиеш непосредствено преди лягане не вярвам да навреди.

# 46
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета! Да се запиша в темата. Аз съм с автоимунен тиреоидит и от 5 месеца пия елтирокс по 0.75 на ден. ТСХ-то влезе в норма, миналия месец забременях (споделям със свито сърце), защото анти тпо-то си стои все така високо. Лесно се притеснявам и от миналата седмица имам една свита топка в стомаха дали нещата ще са ок и какво трябва и не трябва да правя. На 34 години съм и имам до сега една нормална бременност и син на 9 години. Много искаме второ детенце. Моля, ако някой от вас е имал подобен случай да сподели. Почти изчетох и цялата предишна тема...... Благодаря ви и въпреки лошото време навън ви пожелавам много светлина и усмивки Simple Smile!

# 47
  • Мнения: 152
Слънчева  Heart Eyes  bouquet

Много късмет ти желая!!! Да си износиш и родиш здраво и хубаво бебенце! Само отпусни душата и не се притеснявай. Много жени с подобна диагноза са родили безпроблемно, някои без даже да разберат, че я имат. Мисли си, че си една от тях и спокойно напред.  Hug

# 48
  • Мнения: 775
Слънчева, мисли само хубави неща и вярвай,че всичко ще е наред и ще бъде! Hug
Следи си се,както е нужно и се опитай да не се тревожиш излишно. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност и прекрасно здраво слънчице накрая! И аз искам вече второ детенце,но покрай други неразбории все отлагаме момента...

# 49
  • Мнения: 74
Слънчева Hug, привет и честито!

Това, че ТСХ е в норма е чудесно в началото на бременността. Важно е сега всеки месец да правиш изследвания, за да следиш нивото му. Не мога да ти кажа да не се притесняваш, защото знам, че това няма да помогне, но ще ти кажа : наслаждавай се на бременността си и мисли за мига, в който ще гушнеш прекрасното малко човече, което расте вътре в теб Heart Eyes и вярвай, че всичко ще е наред Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета.
Благодаря за отговорите за неприятното усещане в гушата  Hug. То като чели, моето леко се разреди и усещам по рядко това неприятно чувство, че някой все едно те натиска там.
Аз си направих пак изследвания и ТСх-то ми е 1.67, ТАТ се е качил пак, но пък МАТ е по нисък от миналия път. Обещах си повече да не се шашкам за антителата и да си гледам живота.
Слънчева, честито лека и безпроблемна бременност. Следи си хормоните и всичко ще е наред   bouquet

# 51
  • Мнения: 30
Мили момичета,
сърдечно ви благодаря за топлите окуражаващи думи Hug. Явно съм имала нужда от тях, защото сега се чувствам значително по-добре и по-уверена. Дишам дълбоко и гледам напред!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 908
Мили момичета,
сърдечно ви благодаря за топлите окуражаващи думи Hug. Явно съм имала нужда от тях, защото сега се чувствам значително по-добре и по-уверена. Дишам дълбоко и гледам напред!
Да се включа и аз в подкреплението,няма да притесняваш,следи се редовно,пии си лекарствата и всичко ще бъде под контрол и ще е наред до края. Hug

# 53
  • Мнения: 1 091
.◦♥Toche♥◦., браво за ТСХ-то. Като казваш, че антителата ти са се покачили, реших да споделя, че и при мен е така Cry Момичета, в какви граници ви се движат ТАТ и МАТ? Моите постоянно се качват, а нали всъщност те разрушават жлезата, значи положението се влошава newsm78 Кажете нещо повече за тези антитела! Знам, че повечето лекари не ги следят, че не се лекуват...не може ли все пак да се повлияят с нещо?
Слънчева, желая ти безпроблемна бременност! Момичетата вече ти казаха, че като се следиш и изпълняваш лекарските предписания, всичко ще е наред, важното е, че ситуацията може да се контролира, пък и щом си забременяла, значи Господ така е решил и ще те пази.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 220
кия, според мен могат да се повлияят от спортувани или поне повече движение без заседнал начин на живот. И също здравословно хранене и йога. Друг начин е с кортикостероид както на мен ми ги смъкнаха доста но ТАТ след време ми се качи пак, докато МАТ пада  Praynig.
Да си призная обаче този месец доста си позволих сладичко и сега ще мина на диета. Антителата си правят каквото си искат затова аз вече гледам да не си вкарвам толкова напрежение с тях. За протокол ТАТ-443 МАТ-130...

Последна редакция: пн, 07 сеп 2009, 17:31 от .◦♥Toche♥◦.

# 55
  • Мнения: 2 111
Слънчева,лека бременност ти желая   bouquet Момичетата са ти казали най-важното,няма да се притесняваш,наслаждавай се на бременността си и си прави всеки месец изследванията Wink

Обещах си повече да не се шашкам за антителата и да си гледам живота.
Браво,мила  Hug Само така,няма да се даваме на тези антитела  Naughty
Хубавото е,че ТСХ  е в норма.

Кия,за антителата не мога да кажа-октомври ми предстоят изследвания за втори път след лечението.Първият път бяха спаднали-след прием на л-тироксин и  лимфомиозот,но сега не съм много редовна в пиенето и ще видим  Blush
Много съм навита за йога,но май няма къде да я вместя в ежедневието си.Трябва да избирам между йога и фитнес-малката много плаче като излизам и нямам време за двете.Така че продължавам с фитнеса.

# 56
  • Мнения: 104
Слънчева искрени пожелания за лека и безпроблемна бременност и  от мен, мисли за сладкото човече, което расте в теб и за момента, когато ще имаш възможност да го гушнеш. Положителното мислене е доста важно при нашата болест, следи си състоянието и ще видиш, че всичко ще бъде наред Hug
На останалите - прекрасен ден!

# 57
  • Мнения: 13 771
Слънчева, честито и от мен  bouquet Лека бременност ти желая Hug

# 58
  • Мнения: 1 091
Искате да кажете, че антителата се влияят от стреса?
С йога по принцип се занимавам, въпреки че напоследък малко се поизоставих, през лятото нямаме занимания, а вкъщи с децата не намирам време. Явно съм рекордьорът на темата -ТАТ -450, МАТ - 600 Shocked

# 59
  • Мнения: 13 771
Оооо, не се възгордявай Stop Има ли сме и с по 1000!

Общи условия

Активация на акаунт