Мека мебел - 5

  • 180 434
  • 905
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 128
Бе на мен този "неапол" много ми харесва,но хола ми трябва да три пъти по голям за него! Cry

# 76
  • Мнения: 1 391
аз досега не съм го видяла "на живо" - още гледам само по нет-а - като визия ми харесва. В Айко го продават само в този цвят на дамаски. Но в Лабиринт и други места видях, че може да си поръчваш цвета. Пише също, че може да променяш и конфигурацията !! Така че вероятно могат да ти изработят по твои размери  Peace - на мен тези размери ми пасват добре.

Този много ми харесва, но бих взела вероятно по-тъмен, защото това бяло ще стане на г..з за нула време. А май не му се махат възглавниците.
Надявам се да сколасам, скоро да отида до някой от магазините и да го видя как е - удобен ли е? Някъде прочетох, че са останали много доволни от качеството му. Дано е така... Харесва ми сякаш че е със силиконова вата пълнеж - като прочетох темите, сякаш това е от добрите пълнежи? Дайте мнения?

Другото, което съм харесала е "Монако" на Белкаро  - тук много майчета си бяха взели такова. Пишете доволни ли сте?
Това, което малко не ми се нрави, е че няма ракли и разпъване и че не се махат калъфите на седящите места. Каква дамаска е за предпочитане, ако не може да се маха?

Моля, някой може ли да ме светне за дамаските, механизмите и пълнежите  Praynig Peace

# 77
  • Мнения: 153
Някой може ли да ми препоръча диван, подходящ за ежедневно спане, от тези с лежанките?

# 78
  • Мнения: 2 336
харесах ето този ъгъл за хол, и смятам да направя поръчка но с обратен ъгъл, съжалявам за лошите снимки.
Ако някой я има тази придобивка ще се радвам за отзиви Heart Eyes

 

# 79
  • Мнения: 1 391
Днес бях в Айко и пробвах диван Неапол. Удобен е, на фона особено на всички останали дървета... но ми е нисичък - облегалката ми се щеше да е по-висока - някак си, главата увисва в нищото. И възглавниците са тънички - а седалката дълбока - трябва да се подлагат по 2 за да е удобно. Падащата част на механизма не прави много голямо легло - става към 1,15м. Дамаската не се сваля. Не ми е ясно как се поддържа тази светла дамаска. Та засега съм с много питанки за този диван...
Обаче попаднах на един Джеронимо - кожен - ест. кожа. Много удобен се оказа. Направо си лепваш на него. Почти се навих за него. Но не зная за естествената кожа- плюсове минуси, чувала съм че хората се залепват на него в жегите - нали все пак ест. кожа е по-добре от еко кожа? Имате ли мнения по този въпрос . Заслужава ли си човек да вземе кожен диван или по-добре дамаска?

# 80
  • Мнения: 128
Казвала съм и друг път,че на мен тези дивани с възглавници са ми страшно неудобни за седене,просто гърба ти остава в напрежение.За това,си казахме че няма да купим диван по каталог,без да сме го пробвали.Е...все още чакаме поръчания от нас диван.След дълго избиране,ще видим какаво ще се появи newsm62

# 81
  • Мнения: 1 391
оо, да, определено винаги само с пробване - от 30 модела, само 2 бяха сносни, а всъщност единия даже не чак толкова... Все пак основната функция на меката мебел е да почиваш на нея - да релаксираш и обезателно трябва да е удобна..
Тази сутрин се събудих с ясната мисъл за кожената мебел /ест. Кожа/ - сега искам да проуча, като как се държи този материал във времето - не съм имала такова чудо. Светла бежова ест. кожа - хелп!

# 82
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Collibri ,от миналото лято сме с кожени дивани 3-ка+2-ка.За мен най-голямото удобство е лесното поддържане.Ползвам почистващ препарат за кожен салон на кола. Grinning Относно залепването през лятото, е има го този момент в сравнение с дамаската,но не е нещо неприятно.Е ако легна чисто гола на 40 С може и да се поизпотя ,но аз нямам такива навици. Laughing

# 83
  • Мнения: 1 391
Благодаря ти за бързия отговор!
Диванът, който съм си харесала е св. бежов, ест. кожа. Често ли се налага почистване и трудоемко ли е? Аз съм с едно дете и очаквам второ и се надявам, че кожата добре се държи на деца.. не знам?
А покриваш ли с нещо кожата, ако е много горещо - или студено зимата?

ето това съм си харесала
http://bgphoto.net/photos/1407/o633901180505291283.jpg
http://bgphoto.net/photos/1407/o633901180618260033.jpg
http://bgphoto.net/photos/1407/o633901180594822533.jpg
Пасват ми на холчето и са от ест. кожа. Не са много скъпи - 2400 - чудя се защо, след като други кожени които съм виждала са над 5000.
иначе са супер удобни.
Недостатък е, че нямат разтегаема част за спане, но пък проблема с гостите ще го решаваме с надуваеми дюшеци.

Ако се сетите още неща за кожата, пишете ми, че малко ми остава до окончателното решение. вече ме сърбят ръцете да ги купим, но пък след 1 седмица има СТройко и си мисля да огледаме все пак и там, какво се предлага. Моите везни все повече обаче клонят към кожа, вместо към дамаска... просто чистенето на дамаска ме хвърля в тъч отвсякъде.

# 84
  • Мнения: 92
Collibri
за мен почистването на дамаска не е толкова сложно,

има и много добри препарати за почистване,

обаче е бавно - първо нанасяш препарата според указанията на опаковката,

после мръсотията се обира с влажна кърпа, подсушава се и готово.

Но доста време отнема.

Естествената кожа е добър избор според мен - ние също мислим за естествена кожа.

Наши познати имат същата мебел която ти си показала на снимката - много са доволни,

имат ги вече от 4 г. и не са мръднали. Относно почистването - те си имат чистачка, която ги

подържа в отличен външен вид, нямат малки деца.

Според мен цената е ниска.

За покриването - не ги покриват с нищо.

Желая ти успех и да кажеш, какво си решила.
  bouquet

# 85
  • Мнения: 1 391
 ей, страшно ти благодаря за отзива! И на мен цената се види ниска и това леко ме притеснява, да не е нещо скапано. Иначе много ме устройва тази цена, че по-висока и да искам не мога да си позволя.

А твоите познати откъде ги взеха? Тези ги видях в Айко. Казаха че били Германски. Вече съм много зарибена за тях. Кажи, ако знаеш повече за модела и фирмата на познатите ти. Много ти благодаря за включването!

# 86
  • Мнения: 1 391
http://www.comfort.bg/bg/%e8%ed%f2%e5%f0%e5%f1%ed%ee/view/54.html

http://www.zadoma-bg.com/index.php?option=com_content&task=v … 588&Itemid=26

http://www.bgsever.info/br-27_2008/stranici/str-12.htm
- ето статийки за кожените мебели  Simple Smile

Ако взема кожената мебел, единия диван ще е с гръб към прозореца на 20-30см от парното - това проблем ли е, ако кожата е естествена? newsm78

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 21:12 от Collibri

# 87
  • Мнения: 2 336
защо като са с повече възглавници да са неудобни и да си под напрежение, много ще съм благодарна за повече инфо, защото смятам да го поръчам и ако нещо да се отказвам докато е време.

# 88
  • Мнения: 92
Collibri виж това   http://www.bulfurniture.com/php/firm_profiles.html?fid=1&tp_ … aa3c2e489f59146b2

Много добри отзиви съм чувала за тази фирма (но не съм запозната с цената)

А относно мебелите на моите познати - те са по поръчка - Италиански,

но фирмата от която са ги купили - са некоректни, и не са за препоръчване.

защо като са с повече възглавници да са неудобни и да си под напрежение, много ще съм благодарна за повече инфо, защото смятам да го поръчам и ако нещо да се отказвам докато е време.

Според мен - това е въпрос на личен вкус,

аз лично харесвам възглавнички.

А все пак, ако нещо не ти допаднат може да ги махнеш 
Peace

 Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 128
Ако въпроса за възглавниците е към мен,ще кажа:просто съм пробвала и не ми е удобно,гърба ми някак си не седи изцяло облегнат и отпуснат и самото място за сядане е прекалено дълбоко.Предполагам,че не на всички модели от този тип е така,а и това си е мое мнение.Най-добре е да пробвате и сами да прецените кое е удобно за вас!

Общи условия

Активация на акаунт