Мека мебел - 5

  • 180 385
  • 905
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 574
Т.като не излязоха моделите които съм хересала Ви ги качвам така. Ето първия които ми харесва повече но с друга дамаска
и втория за които се чудя
. Моля даите съвети кои е по удобен.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Val27, втория модел е доста по-голям от първия, трябва да премериш мястото което имаш. Аз лично съм за него. И какво като няма лежанка? Това си е ъглов диван двойка + тройка, може да се лежи и на късата и на дългата страна а първия модел е просто диван с лежанка.

# 512
  • Мнения: 574
няма проблем за размера, защото ще ми го напрашят по мои размери и дамаска. Дамаската ще се сваля за пране и дори си мисля варианта да си поръчам още една дамаска за да си ги сменям. Само трябва на един от двата модела да се спра. ЧАКАМ ОЩЕ МНЕНИЯ.

# 513
  • Мнения: 22
Искам да попитам тези, които имат ъглов диван с лежанка, дали има някаква разлика в твърдостта на лежанката и на другата част. Нашият диван дойде с доста мека лежанка, при лягане/сядане мога да го оприлича на старите легла с пружини. Другата част на дивана си е по-твърда и не хлътва така. Забравих да спомена, че лежанката е широка 96см, и е с около 10-тина см по-широка от другата част, ако това има значение.

Последна редакция: пн, 15 мар 2010, 00:10 от purple tulips

# 514
  • Мнения: 1 059
buggy--> , проверявай в Продавалника. Иначе евтини клик-клак дивани има в Баумакс (към 170 лв.) и в Юск понякога на промоция.
Тук има дивани от Холандия, ама не са евтини http://www.mebel-nl.com/obiavi_list.php?cat=1

# 515
  • Мнения: 5 914
Вал,
Вторият диван на пръв поглед ми харесва повече-може би заради дамаската.Но,ако го направят по твой размер /предполагам по-малък/ вече ще се загубят пропорциите. Подлакътниците са даста обемисти-"буцести" такива,но на дългия диван добре стоят.

# 516
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Искам да попитам тези, които имат ъглов диван с лежанка, дали има някаква разлика в твърдостта на лежанката и на другата част. Нашият диван дойде с доста мека лежанка, при лягане/сядане мога да го оприлича на старите легла с пружини. Другата част на дивана си е по-твърда и не хлътва така. Забравих да спомена, че лежанката е широка 96см, и е с около 10-тина см по-широка от другата част, ако това има значение.

Има ли вграден механизъм в другата част на дивана?

# 517
  • Мнения: 138
Вал, втория модел повече ми харесва - доста е голям, може да се лежи и на двете страни. Ние си купихме дивана от същата фирма, но друг модел - доволни сме. Фирмата е коректна.

# 518
  • Мнения: 22
Искам да попитам тези, които имат ъглов диван с лежанка, дали има някаква разлика в твърдостта на лежанката и на другата част. Нашият диван дойде с доста мека лежанка, при лягане/сядане мога да го оприлича на старите легла с пружини. Другата част на дивана си е по-твърда и не хлътва така. Забравих да спомена, че лежанката е широка 96см, и е с около 10-тина см по-широка от другата част, ако това има значение.

Има ли вграден механизъм в другата част на дивана?
Не, няма вграден механизъм. Но двете части могат да се съберат една до друга и така да се оформи част за спане, като спалня.

# 519
  • Мнения: 2 467
. Моля даите съвети кои е по удобен.


Като горд собственик на втория модел, съответно гласувам за него. Нашия е само че с друга дамаска.
Взехме го с реалния размер. Място за търкаляне мнооогооо  Laughing Сега не се караме кой да легне, кой да седне като гледаме ТВ. Огромните подлакътници служат чудесно за допълнителна масичка  Blush
Не е мек диван в който да потънеш като седнеш, но пък аз и този ефект търсех.

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Искам да попитам тези, които имат ъглов диван с лежанка, дали има някаква разлика в твърдостта на лежанката и на другата част. Нашият диван дойде с доста мека лежанка, при лягане/сядане мога да го оприлича на старите легла с пружини. Другата част на дивана си е по-твърда и не хлътва така. Забравих да спомена, че лежанката е широка 96см, и е с около 10-тина см по-широка от другата част, ако това има значение.

Има ли вграден механизъм в другата част на дивана?
Не, няма вграден механизъм. Но двете части могат да се съберат една до друга и така да се оформи част за спане, като спалня.

В такъв случай е грешка при конструирането/изработването. Непременно направи рекламация (надявам се, че имаш гаранция). Особено щом трябва да става за спане комбинацията от две части не може да няма съвпадение на пълнежа.

# 521
  • Мнения: 22
Вече направих рекламация, взеха го дивана. Сега ми остава да чакам, да видя какво ще направят, дали ще го оправят както трябва да е или просто ще замажат положението.
Попитах във форума, защото един познат също каза, че неговата лежанка е по-мека. Неговият диван обаче е друг модел и с механизъм за сън. И реших, че може би аз нещо съм заблудена и не разбирам от новите тенденции при меката мебел.  Laughing

# 522
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Доколкото съм запозната ако има вграден механизъм той втърдява усещането при сядане. Така че може лежанката да е малко по-мека (макар че добрите фирми не правят такива работи). Обаче при вградените механизми се лежи изцяло върху механизма, така че всички лежащи имат еднакво усещане.
А при теб единия лежащ ще пропада по-долу Thinking

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 373
ами да аз си го харесвам имах подобен, аз не харесвам тези с лежанките, на този харесвам точно това че не хлътваш в него, имам подходящото място за заобления ъгъл, в смисъл че точно така е мястото където се слага-заоблена е стената, и най-голямото му предимство е че се нарежда по няколко различни начина пълния комплект пък и хола ми е голям и тези ми са малки с лежанките,приятен ден мамита

# 524
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Ако може някой да ми препоръча за  Пловдив мека мебел-по-точно двойка диван ,който да се разтяга за спане .Много благодаря предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт