Мека мебел - 5

  • 180 211
  • 905
  •   1
Отговори
# 870
  • Пловдив
  • Мнения: 1 045
Jes,   bouquet

# 871
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Здравейте! Харесали сме си диван от Тедива, в изкуствена кожа - имате ли впечатление от качеството на материала, ако сте ползвали техен диван в изкуствена кожа? Всъщност диванът се предлага от сръбски производител - Симпо и съвсем същия модел и от Тедива, аз мисля да се доверим на българите, имате ли впечатления от двата производителя?

Ето това е сайта на немската фирма, от която Тедива купува дамаските си (пише го на всяка дамаска, можеш да погледнеш в магазина):
http://www.2-clean.de/en/artificial_leather.php

# 872
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Curlicue Благодаря за отзивчивостта  Hug
Май с теб харесваме едни и същи неща (дамаската и фирмата) Mr. Green
И още едно въпросче специално към теб. Както писах в темата за дамаските много харесвам джинса, но ме притеснява евентоално "степване". Би ли използвала ДЖИНСА за дамаска отново или щеше да се спреш на друг вид и ако да, какъв ?

# 873
  • София
  • Мнения: 1 845
Искам да питам дали някой има модела Канзас на Ивеккс или да ползва DukE- Gotta- нека да сподели впечатления.

Вчера гледах в Еником, че са заредили някакви дивани от Румъния, но не разбрах коя е фирмата. Интересното беше, може да си избираш твърдостта на дунапрена. Честно казано  самото "сядане" не ми нареса особено, но дамаските им бяха уникални като качество и показатели и имаше моето любимо тюркоазено. Заради което не мога да избера диван от месеци и скоро ще ме изхвърлят от вкъщи Sad  Та знаете ли коя е тази фирма и имате ли впечатления за продуктите им? Досега попадах на какви ли не вносни дивани, само за румънски не бях чувала.

По отношение на дамаските-харесали са ми от 2 места. В Тедива-текстилна на споменатата по-горе фирма, която е с около 45 000 сядания, в нея има нещо като лъщяща нишка, няколко мами от форума я похвалиха.
На Белкаро една дамаска, пак е доста издържлива на сяданияр която прилича на нещо като набразден като кожа микрофибърр но била текстилна. Дамата я надраска с химикалка и я почисти с обикновени мокри кърпички. От високия клас ел
За джинса- на мен много ми харесвар но не бил много издържлив.

# 874
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
*mimoza* ние сме с диван от Тедива (1 тройка 1 двойка и 1 табуретка). Ползваме го вече 4 години - без забележки. Комбинация от кожа и дамаска е. Дамаскате е бяла, но всички възглавници са с ципове и се перат.  Peace Миналата година си поръчахме и един комплект калъфки за възглавниците от джинсова дамаска и сега ги сменям.

# 875
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
cikoni това наистина е страхотна идея , стига да се намери подходящ диван. Аз и от тедива съм си харесала де ,но не майче не му се сваля дамаската. И те ли са производители?

# 876
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
cikoni това наистина е страхотна идея , стига да се намери подходящ диван. Аз и от тедива съм си харесала де ,но не майче не му се сваля дамаската. И те ли са производители?

Да, производители са.

# 877
  • Мнения: 79
И още едно въпросче специално към теб. Както писах в темата за дамаските много харесвам джинса, но ме притеснява евентоално "степване". Би ли използвала ДЖИНСА за дамаска отново или щеше да се спреш на друг вид и ако да, какъв ?

Много ми е трудно да ти отговоря еднозначно. Flushed
Т.нар "степване" при по-мъхестите материи, каквато е тази дамаска, е неизбежно. Получава се само на местата, където се сяда и които /в нашия случай след година интензивно търкаляне/, не са така пухкави, както възглавниците за облягане, да речем. Обяснимо, от натиска...
Дали бих избрала отново?! Предполагам, че - да! С уговорката, че ще имам едно наум за смяна след някоя и друга година. Невероятно усещане за комфорт и уют дава.
Когато избирахме дамаска клонях повече към ленените материи, с оглед износоустоичивостта им. Впоследствие решихме да вземем тази, в която се влюбихме от пръв поглед с идеята, че каквато и да се окаже впоследствието, тя е изцяло сваляема, т.е и изцяло подменяема. Wink
Съветът ми след всички тези думи е, да избереш нещо, което те привлича СЕГА. Наслаждавай му се, радвай му се, а след време, когато ти омръзне или не ти допада вече вида, 200 лева за нови калъфи при здрава мебел, не са твърде непосилно нещо. Късмет! Simple Smile


# 878
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Curlicue    bouquet
Благодаря за съвета- и аз така си мисля ,че каквото и да избера много ще съжалявам за Джинса . По добре "да се отдам на желанието"  Mr. Green

# 879
  • Мнения: 5 832
В "Мартинели" видях много ефектни дивани,от екокожа,без всякаква забележка при изработката,меки и пухкави на сядане,но...много евтини.Цена  400-500 лв. ми се вижда направо подозрителна.Някоя от вас да е купувала диван от там?Или някакво мнение по въпроса ще ми е от полза при решението.

# 880
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
В "Мартинели" видях много ефектни дивани,от екокожа,без всякаква забележка при изработката,меки и пухкави на сядане,но...много евтини.Цена  400-500 лв. ми се вижда направо подозрителна.Някоя от вас да е купувала диван от там?Или някакво мнение по въпроса ще ми е от полза при решението.

W, да не би третата нула да не си я забелязала, шегичка.

И аз мисля, че са подозрително евтини.
Ти попита ли, това ли е цената.

# 881
  • Мнения: 47 888
Чух че в нившата Деница в Младост имало доста мебели, някой ходил ли е скоро да каже има ли смисъл да се разкарвам, че не ми е близо, а и в събота нали ще работим и съвсем не ми остава време за обикаляне? Да напомня че си търся евтин диван, но все пак да става за нещо, да не е пълен боклук

# 882
  • Пловдив
  • Мнения: 1 045
В "Мартинели" видях много ефектни дивани,от екокожа,без всякаква забележка при изработката,меки и пухкави на сядане,но...много евтини.Цена  400-500 лв. ми се вижда направо подозрителна.Някоя от вас да е купувала диван от там?Или някакво мнение по въпроса ще ми е от полза при решението.

според мненията в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229930.210 всичко е китайско, може би това е причината

# 883
  • Мнения: 3
Момичета имате ли информация за цената на онази плюшена дамаска, ако се сещате, като велурена стои??
Трябва ми за калъфи за 6 стола и възглавници за диван, да се ориентирам горе-долу.
 Hug

# 884
  • Мнения: 79
Както писах в темата за дамаските много харесвам джинса, но ме притеснява евентоално "степване".

Не успях по-рано да снимам това, което нарекох „степване” в темата за дамаските, нито пък сега съм убедена, че апарата се е справил на изкуствена светлина да отрази разликата, но...това е, с което разполагам... Rolling Eyes

Възглавници за облягане
Възглавници за сядане

Първите нямат никаква промяна от деня на закупуване, но при вторите /основно тези на  големият диван/след едногодишна употреба и пране, разликата се усеща на допир. Не са така "рошави" като горните.

Общи условия

Активация на акаунт