Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 533
  • 255
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 77
Здравейте,
Може ли някой да ми каже телефона на треньора в 22 училище?

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 19:53 от mamche88

# 136
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте,
Може ли някой да ми каже телефона на треньора в 22 училище?
За таекуондо ли?

# 137
  • Мнения: 77
Да, аз вече се свързах с него и каза, че сина ми е малък. Някой знае ли къде приемат деца на 4 години?

# 138
  • Мнения: 838
Таекуон-до за толкова малки със сигурност има на стадион Васил Левски АВС таекуон до клуб. Треньорите там са двама Амалия Колева и Антони Давидов и са много добри.

# 139
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, аз вече се свързах с него и каза, че сина ми е малък. Някой знае ли къде приемат деца на 4 години?
Дай ми моля координатите му!   bouquet

# 140
  • Мнения: 342
Ей супер тема.. ще я следя, съвсем скоро ще сме готови за такива уроци..да си изразходват малко енергията по предназначение  Mr. Green

# 141
  • София
  • Мнения: 2 508
Ще следя, че и аз търся за 4-годишния си син. Thinking

# 142
  • Мнения: 93
не прегледах темата, затова може да сте споделили вече за Мирослав Трифонов - но той е един от най-прекрасните хора, които срещнах докато живеехме в София - треньор е по таекуондо, води занятията в читалището Иван Денкоглу - приема и малки деца, поне съм виждала дечица на възраст около три-четири години. Отнася се с уважение към всяко дете, обича това, с което се занимава, умните деца напредват много бързо.

# 143
  • Мнения: 42
Синът ми ходеше на айкидо преди 2 години в Младост 2 и му се отразяваше страхотно! Не помня как се казваше школата, но е на ул. Св.Киприян. Сега обаче ми е невъзможно да го водя до там и търся другаде айкидо или пък йога в района на Плиска или Гео Милев примерно. Thinking

# 144
  • Мнения: 7 418
Синът ми ходеше на айкидо преди 2 години в Младост 2 и му се отразяваше страхотно! Не помня как се казваше школата, но е на ул. Св.Киприян. .....
   Някакъв център ли е това ? Може ли малко повече подробности ?

# 145
  • София
  • Мнения: 10 825
Синът ми ходеше на айкидо преди 2 години в Младост 2 и му се отразяваше страхотно! Не помня как се казваше школата, но е на ул. Св.Киприян. .....
   Някакъв център ли е това ? Може ли малко повече подробности ?



И аз се интересувам

# 146
  • Мнения: 539
Здравейте!

Аз имам малко по-особен въпрос свързан с бойните изкуства. Притеснява ме факта, че гъбичките по краката са доста разпространени (за съжаление), а при тези спортове са тренира с боси крака.

Имали ли са децата ви такъв проблем? Правите ли нещо, за да ги предпазите, какво? Може ли да се тренира с чорапи?

Благодаря предварително! Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 4 899
Моят син тренира карате с маратонки. Не съм видяла никое дете в групата да е босо, всички са със спортни обувчици. Не знам за другите бойни спортове какви са изискванията, но дори да има подобно нещо, по-скоро бих сменила спорта, отколкото да пускам детето си босо на тренировка.

# 148
  • София
  • Мнения: 44 120
При нас си тренират по чорапи. Големите боси. За една година не е хванал нищо, лятото и бос е бил. Чистят редовно Simple Smile
Аз пък не бих го пуснала по маратонки,  представям си да си теглят някой по силен шут с тези маратонки...

А на басейни как ги водите?

# 149
  • Мнения: 7 837
Чорапи, обувки...сериозно?
Тренира се бос, каратето винаги се е практикувало така, независимо, че е било на открито.
Отделно се приема, че това е част от традицията, да се разделя "вън" и "вътре" (така, както се събуваме вкъщи). Не по-малко важно е, да се пази пода на доджото чист. Не знам, в каква среда тренирате, но в нашето, подът е от лакирано дърво и някакси не върви да се ползват, каквито и да е обувки.
И, дори да приемем, че тези доводи са маловажни, нека говорим за баланса и удари. Как ще се задържиш на земята с хлъзгащи се чорапи? Първото, което децата научават е, че енергията започва от краката и минава през цялото тяло, докато стигне до мишената. Всичко е захват за земята и правилна стойка. Различните ударите са с различни части на стъпалото. Как се научава това с обувки?

Общи условия

Активация на акаунт