Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 653
  • 255
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Не ми се иска да плащам пари за някое вмирисано мазе без необходимите настилки, отопление и прочее. Виждала съм по ТV как изглеждат подобни клубове в чужбина и много ми харесват - просторни, поддържани, има си всички нормални условия. Обаче за тук не зная, но подозирам мизернички условия. Ама, ще търся, какво да правя, щом детето има ентусиазъм!

Не искам да правя сравнения... Сигурно цените в различните клубове са различни и все пак, за това, което получава племенника ми в провинцията за 20 лв. на месец (да, в най-студените месеци не тренират, защото не може да бъде стоплено помещението както трябва), аз мога само да си мечтая. Сигурно и в големите градове, цените за малки деца са подобни. Лично аз, бих преглътнала малко по-лоши условия, иначе към момента сме на по чужбински лъскаво, да.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз не искам лъскаво, а просто добре направено и поддържано - топло, светло, със съответните настилки. Иначе каква ще ми е ползата на втория месец се разболее, защото шляпа бос по студения под или са прахоляци и мизерия? От известно време изобщо не съм готова да плащам за лоши условия или лоша услуга. Не съм си намерила децата или парите на улицата, че да няма значение.  Peace

# 17
  • Мнения: 7 837
Е, чак пък толкова лоши условия... Аз като чета, предимно се използват физкултурните салони. Там е достатъчно поносимо, поне по мой спомен.

# 18
  • Мнения: 3 576
Ще следя темата, т.к и аз се интересувам къде да запиша моя син.  Peace

Чудя се от кога започват да приемат клубовете - от 15-ти септември, когато отварят училищата или целогодишно?

Само да споделя за тренировките в 22-ро и Андрей: тренирала съм там за кратко, като бях 14-15 годишна но бързо се отказах - бях прекалено голяма тепърва да се уча, а и ми бяха тежки тренировките.
Сестра ми обаче продължи дълги години и дори сега поддръжа връзка с треньорите   Peace
Наблюденията ми са, че е много добра школата, за съжаление е твърде далече от сегашното ми местожителство, за да пратя там детето.

Слагам тук линковете, които една съфорумка даде за такуондо и карате, дано на още някой да са полезни.
Аз лично смятам да ги проверя в най-скоро време.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 406
Ако някой има информация за тренировки в 54 СОУ, моля да сподели. Деца от каква възраст приемат, каква е таксата и др.?

# 20
  • Мнения: 3 336
Записвам се и аз съм на  тази тема. Вече на две места питах, едно от които е Славия. Има айкидо, но май е за по-големи деца. След 15 септември ще ходя да проверя. Също след 15 съм се уговорила с треньор по капоейра да отидем да гледаме тренировка и да се видят на място със сина ми. По принцип приемат деца от предучилищна, но останах с впечатление, че си зависи от детето. Моя има голямо желание. Последен вариант съм оставила за спортна гимнастика. Намерила съм на едно място наблизо, според нета е валидно, така че ако другите места отпаднат ще го заведа там да видя дали ще му хареса. Той е доста гъвкав, а и си пада по екстремни неща като висене, катерене и т.н., така че може и да му хареса.

Все пак му се иска на първо място боен спорт, така че продължавам да търся.

За щерката съм намерила друго спорт, тя е с по-крехка структура.

# 21
  • Мнения: 7 420
Цитат
Той е доста гъвкав, а и си пада по екстремни неща като висене, катерене и т.н.,
Все-едно за моя син говориш! Laughing Peace

# 22
  • Мнения: 2 885
Допълнителни занимания по таекуондо в детската градина мисля, че са достатъчни за 3 годишните.
Стефан има завършен курс /със сертификат/ от клуб Форс - http://www.scforce-sofia.org/ в 67 ОДЗ "Мечо Пух".
Самият шеф на клуба ги тренира 2 пъти седмично по 30 мин. Имаха 2 открити урока, имам и видео онлайн.
Доволна съм.

# 23
  • Мнения: 7 821

Все пак му се иска на първо място боен спорт, така че продължавам да търся.


Мишленце, моя големия тренира в спортен клуб Максима, тренировките са в 34 или 25 у-ща.
Много сме доволни.
Миналата година за 2 месеца ходеше и малкия (тогава на 4г и 10м). Той сам се отказа, защото му било скучно, по негови думи. Тази есен пак ще го пуснем да видим. Големия продължава със сигурност.
Треньора/сенсей е супер и децата го обожават.
Ако искате пробвай.
Успех в избора!

# 24
  • Мнения: 7 420
  Много благодаря! Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 3 336
Ели, много ти благодаря, а имаш ли инфо конкретно  за дните и часовете на тренировки, защото страницата като се отвори не можеш да кликваш никъде, по-точно нищо не се отваря, само началната newsm78

# 26
  • Мнения: 7 420
  на мен ми се отваря..... Rolling Eyes

  Спортна зала "Триадица"
Кв. Емил Марков

25 ОУ "Д-р. Петър Берон"
Кв. Лагера
34 ОУ "Стою Шишков"
Кв. Борово
85 Целодневна детска градина "Родина"
Кв. Красно село
114 Целодневна детска градина
Кв. Лагера



Контакти
Спортен Клуб максима

София, България

+359 887 56 24 37Телефон:
+359 888 20 76 23Телефон:
+359 2 862 53 47FAX:
E-mail: info@maximasport.com

Получете незабавни отговори на вашите въпроси чрез избраната от вас форма за контакт.



Спортна зала "Триадица", кв.Емил Марков:

Понеделник, Сряда и Петък - 18:30ч.
25 ОУ "Д-р. Петър Берон", кв.Лагера:

Понеделник, Сряда и Петък - 18:15ч.

Понеделник, Сряда и Петък - 19:30ч.

Вторник и Четвъртък - 18:30ч.
34 ОУ "Стою Шишков", кв.Борово:

Понеделник, Сряда и Петък - 18:30ч.

# 27
  • Мнения: 4 970
Ако някой има информация за тренировки в 54 СОУ, моля да сподели. Деца от каква възраст приемат, каква е таксата и др.?
Да повторя това питане, че и за мен е важна тази информация.

# 28
  • Мнения: 7 821
Ели, много ти благодаря, а имаш ли инфо конкретно  за дните и часовете на тренировки, защото страницата като се отвори не можеш да кликваш никъде, по-точно нищо не се отваря, само началната newsm78
34 ОУ - Понеделник, Сряда и Петък - 18:30ч.

В тези дни и часове ходи. Поне миналата година, новата учебна година започва на 16.09 от 18:30. Треньора ги чака към 18:15 на главния вход, вътре (от страната на Родопски извор). Там може да се запознаеш с него и да го разпиташ какво, що.

Правя уговорката, че според мен, за деца преди 6, 7 години е рано. Защото в групата си има и по-големи, всички, които сега започват, и се работи сериозно. Това не е клуб за търчане Wink и време за игра.
Треньора не е груб, но ти прецени дали и за колко детето може да си задържи вниманието и колко е склонно да изпълнява каквото му кажат. При всеки случай може да опитате и ако не става да отложите за догодина.
Има малки деца, които се справят и такива които се отказват (като моя малкия).
Успех!

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 13:06 от .Ели.

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 991
И аз доста рових да намеря за големия курс, но ние искаме да е айкидо, защото според мъжа ми е най нетравмиращия и удачен за дете спорт, а и в предната детска имаха точно айкидо. Намерих клуб в Младост1, но тренировките са от 19,00, което ми се струва късно за такова малко дете. Освен това се поразрових и в сайта на асоциацията по айкидо пишеше, че е най добре да се почне след 7 години, та ще почакаме малко.

Общи условия

Активация на акаунт