Септември бързо наближи,ОКТОМВРИйско бебе мирно не стои!

  • 9 725
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 341
Plami, звучиш ми много свежо. Радвам се, че удържаш фронта, още малко остана. Hug

ЧоКо, ако не се лъжа, днес си на свиждане на малките мишки?! Ще чакаме разказ как е минало и дали са ти дали зелена светлина да кърмиш Константина! Heart Eyes

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!

Днес добре си поспинках.Мъжът ми си остана вкъщи,защото и той милия се притесни с мен в последните дни и поиска да остане да гледа малкия,а аз да си лежа Simple Smile.Аз гледам да стискам зъби и да не давам вид на многострадалка,но явно му е направило впечатление.Както и да е,радвам се ,че ще е с мен,защото прегледа ми е чак в събота и сенадявам да устискам дотогава.
Аз точно,защото един път съм минала,сега малко се притеснявам от тези контракции,които имам,защото са болезнени,предружени с болки в кръста и са с регулярност.Засега два дни,ще се опитам да лежа и почивам и да чакам прегледа в събота и тогава да имам повече яснота,какво става с мен.

Иначе момичетата без контракции и симптоми-какво по-хубаво от това.Не се шашкайте,а се радвайте Hug.Не е задължително,да имате подготвителни контракции,а може и просто да не ги усещате.

Надежда,точно това са подг.контракции Peace

Милончик,доста мами ще раждат във ВМИ-аз,Надежда,Гинбей и за други не съм сигурна.Днес има среща на пловдичанки,заповядай.Тогава ще ги разнищим тези работи(от 18ч.в р-т Райа).

Нямам повече временце,че трябва да излязем,така че до после.

Сигурно,ще ви потрябва и нова тема,докато ме няма,така че някой друг да я пусне,дори и да е от неговия ник.

До после Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 851
радостина, при мене усещах стягания на корема, на целия, без болка. Това са подготвителни контракции. Проблема при мене беше, че се появяваха повече от 5-6 пъти на час, което е и моята грешка. Не съм си обърнала внимание. Аз се извинявам ако съм ви изплашила. Все пак е важно да се има впредвид, че моите и двете мишки бяха с главичките надолу и натискаха, а и двете заедно си правят едно сериозно бебе от 4 кг все пак! Освен това едната толкова напираше и се беше "свлекла" в таза, че на ехографа не можаха да и измерят главичката , толкова беше ниско.
най-важното за наблюдението е контролни прегледи на седмица-10 дни в след 34та г.с.

# 258
  • Мнения: 1 715
Моми4ета,сега си взех 45 дневния болни4ен по май4инство.Виждам,4е днес ще има Пловдивска среща,но аз нямам възможност да присъствам,аз също мисля да раждам в ВМИ Пловдив,и искам после инфо ,кои ще сме там  Simple Smile Може пък и да се засе4ем  Simple Smile После да разказвате Hug

# 259
  • София
  • Мнения: 1 592
Здравейтее Simple Smile

Ади, благодаря за информацията за личната карта Simple Smile Днес съм на преглед в Шерев вечерта и ще разпитам кога има лекции от училището за бременни ако искаш да ходим заедно Simple Smile
Някой ме пита за поръчката от амазон. Американският амазон няма доставка до БГ, британският има - 5 лири ми начислиха за доставка върху цената на кошарката. Трябва вчера да е пристигнала в София, но все още нямам информация по въпроса.

Снощи почти не съм мигнала. Беше някакъв кошмар просто. През цялото време имах чувството, че усещам бебо как се напува и пълзи надолу като някаква гъсеничка. Все едно се опитваше да ми изпълзи измежду краката. Резултатът от всичко това е, че днес коремът ми е още по-ниско, а главичката на бебето я усещам почти на изхода. Даже ми е неудобно да ходя. Контракции нямам, болки никакви, тапи, води не съм забелязала. Естесвтвено пийнах магнезийче и но шпа и чакам да ми дойде часа за преглед да ми кажат що е това дето се случва и има ли притеснението почва у нас или просто преигравам  Rolling Eyes Така или иначе цяла нощ се въртях като кукава и си мислех как още не ми е пристигнало легълцето и как чак като пристигне мисля да поръчвам матраче и как няма да дойде навреме, как още не съм си купила бленувания кош за памперси, но заплата ще взема чак след две седмици и тогава може да е късно, освен това зациклих и че помпа за кърма искам да си купя своя собствена, но и за нея чакам заплата, отделно още сумати дребни неща имам из списъка за покупки... и радиаторът в кухнята тече и трябва да се смени преди отоплителния сезон и преди да се роди бебето...абе драма страшна. Все пак както казват "утрото е по-мъдро от вечерта" и сега съм далеч по-спокойна и няма и следа от паника, но ми се ще всичко наистина да ми е готово за да не се притеснявам излишно (да, блондински акъл - не се притеснявам толкова от това, че бебчето ще се роди в твърде ранна седмица, а от това, че няма кой да ми подреди и застели креватчето ако вляза да раждам по-рано  Laughing )

# 260
  • Мнения: 101
Усеща се вече, че финалът наближава като чета постовете, само бъдете позитивни и не се притеснявайте излишно.
Плами, стискай още малко, всичко да е наред  Hug.
Baby_one, радвам се, че така бързо е намерил нова работа мъжът ти и че ти си добре Peace.
Addri, не се шашкай, въпреки че много добре те разбирам - и аз така се будя от какви ли не мисли, ще кажеш, че идва краят на света  Wink - и едни задачки съм дала на мъжа ми (например да се изчисти и подреди мазето  #Crazy - тов апък каква връзка има с бебетата - абе, луда работа,някаква мания Simple Smile) Дано пристигне тези дни бленуваното креватче без никакви перипетии.
Ако все още някой не си е купил креватче и иска преносимо, но в стилни цветове, видях много хубави в Бебе Маркет до стадион Раковски, мисля, че производител е Baby Move или нещо такова, струват 270 лв, но наистина са много хубави, даже повече ми харесват като материя от тези, които купих на Хаук/Esprit - здраве да е!
Cho_ko, писах в близнашката, но и тук да каже, че много се радвам за напредъка на мишките и пожелавам прекрасна среща с тях днес  Hug
ДесиX2, аз купих от тези космонавчета в Бенетон, хубави са наистина, отделно взех ръкавички, шал и шапка. За разлика от други, нямат отпред на брадичката закопчаване.
Иначе видях много хубави останали от миналата година в Комсед на 2-рия етаж Lego дрешки (в дъното), намалени , на добри цени. В Мола на Стамболийски има хубави намалени на 50% и във френския детски магазин OBAIBI (срещу Stefanel).
За голотата и раждането - Първото ми раждане беше пред сигурно 20-30 млади, хубави студенти и се чувствах много зле -"ето, вижте, образцово раждане", а на мен ми беше много неприятно. И аз като Ронка вече не се връзвам и ми е все тая.
Mirkam, браво на мъжът ти, че се грижи за теб и си поспала Simple Smile
Поздрави на всички и много усмивки!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 12:53 от noraishkova

# 261
  • София
  • Мнения: 1 592
Норче, я кажи за тези креватчета. Аз все още съм с нагласата, че тия смотани англичани нещо ще са объркали. Даже сънувах ония ден, че ми идва креватчето обаче е розово  Shocked Голям ужас  Laughing

# 262
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Хелоу, спокоен ден и от мен  Hug
На западния фронт нищо ново - Wink освен, че днес пак почвам училище.
Каките с болежки - да стискат!!! Само спокойствие и силна храна  Heart Eyes Party

# 263
  • Мнения: 101
Addri, Baby Moov  е френската фирма производител, но не можах да намеря самото креватче на сайта им. Имаха налично бежаво, много хубаво, а и има музика, вибрации, докато това на Хаук-няма за тези пари.
Най-добре минете с мъжлето през магазина Бебе Маркет - http://www.bebemarket-bg.com/bm/?p=kontakti

Имат и прекрасни одеалца - памук 100%, памук+бамбук, дрешките им ми се сториха скъпички, но за по-големи бебешори са много гъзарски.


Отивам да снимам разни нови придобивки, че си намерих пак такъмите на фотоапарата.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 13:25 от noraishkova

# 264
  • София
  • Мнения: 1 592
Мерси, Норе  Hug

Ако ви кажа с какво се занимавам сега сигурно ще ми се смеете  Laughing Стерилизирам си стерилизатора  Laughing Той е от типа за микровълнова. Даде ми го една приятелка и аз нали зациклих нещо заради заразите и т.н. сега съм го накиснала в течност за студена стерилизация за по-сигурно Simple Smile

# 265
  • София
  • Мнения: 463
Здравейте и от мен Hug
Честит рожден ден на Надежда със закъснение Embarassed  bouquet
Megs, стискам палци за майчето Praynig
Плами , дръж се още малко остава newsm10
Днес бях на консултация в Щерев ,решено е там ще раждам ,вече съм по-спокойна значително. Нищо общо с ТК ,нито като обстановка, нито като отношение. Избрах си д-р Ганева -страшно мила и разбрана жена, направо говорехме на един език . Прегледа беби и се оказа че сме минали 3кг  Shocked ще раждам слонче Joy Когато и казах за луксацията ми ,жената веднага разбра за какво и говоря -въобще очарована съм  от прегледа и клиниката въобще. Ще раждам секцио като мога аз да си избера датата до макс 2 седмици преди термина , като казаха ако започна да раждам преди избраната дата да отивам и да ме почват Laughing
Другата седмица съм на консултация с анестезиолога + последни изследвания и така.
В понеделник отивам да изберем с астролог дата за секциото, не ми се ражда на най -каръшката възможна само щото лесно се помни Laughing А после яко лежачка и почивка ,освен че беби с тия килца много тежи (за отрицателно време по коремче май настигнах Деската) , а и подготвителни контракции, неболезнени получавам когато вървя .

Магазина на Азис бебе е хубав наистина, взех си от там пелена за изписването, и продавачките са мили -успешни покупки като отидете ,има сладурски неща.

Чак сега видях ,че съм вече в 36-та седмица, ех че хубаво newsm44 newsm44 newsm44

# 266
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз също съм с неболезнени контракции и болки отдолу като походя малко, затова си стоя вкъщи и не мърдам!

Майчета, какви анатомични ванички си взехте вие? Каква марка?

# 267
  • Мнения: 1 715
Ето моята вани4ка,дано да ми върши добра работа и да е удобна най-ве4е

# 268
  • Мнения: 851
Норче, аз си взех 2 такива кошарки за нашите мишки и съм много доволна (от външния вид  Embarassed  Embarassed )
Да ви се похвалим и днес. Димана е вече в слединтензивно и достига сестра си много бързо. Пиеше вода от биберона повече от Константина. Лекарите казаха, че Константина е мързелива, макар че яде 2но повече на Димана. И двете вече са с дрешки (в смисъл не са на температурни легла).
Константина е в нормално легло : http://mvelcheva.snimka.bg/baby/konstantina-amp-dimana.417779
Димана и махат системката довечера и нея я изкарват на нормално легло.
От днес започвам да ходя 4 пъти на ден да ги храня : 11:00 , 13:00, 16:00, 19:00, което означава че ще ги виждам всеки ден, благодаря на Господ.
Още по-хубавото е че weekend-а ще започнем да ходим с нашия татко, за да храня аз едната, той другата. За сега ще се храним от беберон, тъй като от първостепенно значение е да хапват, а от гърда съществува риск да се уморяват и да нямат сили да изяждат всичко, което означава, че ще трябва да ги дохранват през сондата.
Днес за пръв път мога да кажа, че деня ми е страхотен. Отивам да се обличам и изчезвам пак при тях.
Ще пиша и ще кача още снимки като махнат и на Димана систе!мката от главичката. Държа да отбележа, че стилисти са МД и според мен дрешките са за 12 + месеца, но това да ни е кусура

# 269
  • Мнения: 1 715
Чо-Ко ,много се радвам  Simple Smile Малката шушулка е много сладка Hug И коси4ка си има Hug

Общи условия

Активация на акаунт