Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 31
Кюбит,   bouquet за темата и труда, който хвърляш. Спирам със суперлативите, защото ще решиш, че съм някоя stalker-ка   Wink.  
Относно Карагинан, мисля, че това е дистрибутора за БГ - http://www.ruel2000.com/contacts.html, а от тук май може да се поръча онлайн. Точно, когато излезе проблема при мен, имах чувството, че всички реклами по радиото бяха за този лубрикант... ама "след дъжд - качулка" не върви май. Сега съм хвърлила око на един друг лубрикант, който имитира гостоприемната среда на цервикалната слуз - PreSeed, и мисля да го пробвам, та в тази връзка ако има някой отзиви да сподели, pls.  

Цикълът ми свърши, но не и жълтеникавото течение, което започна след конизацията. Ужасно е досадно. заедно с него имам и моментни бодежи във влагалището, които ме притесняват.
При Вас имало ли е подобно нещо?
Ще попитам и доктора като отида, но ми се иска да чуя мнение и от вас.

maria_ilieva, споделям само при мен как беше (явно всеки си е бамбашка) - до една седмица след конизацията имах само много леко кървене, почти никакви болки и си мислех - е, к'во толкова се оплакват от конизациите, нищо и никаква операция ... доо момента, в който започна гадната слуз, някъде на втората седмица. Казвам слуз, защото беше нещо средно между жълта и зелена консистенция, която оприличавах на жлъчна течност (не, че съм виждала такава). Нямах време да и се "радвам" много, защото ме извикаха за втора операция. Мисълта ми е, че и при мен беше гнусно и много ме щипеше. Доктора ме успокояваше, че е нормално, все пак е рана и се чистел организма...  Не знам колко е нормално (то има ли такова понятие изобщо!???), но явно не си единствена. Успокой се, Марийче и не го мисли - чистиш се   bouquet

Gesika, аз съм почти сигурна, че имам HPV (не съм го изследвала и не считам за нужно), но мога да кажа, че не съм страдала от гъби и лоши микробиологии (изключвам бактериалната  инфекция на пикочните ми пътища от преди месец) , така че си мисля, че няма пряка връзка, но пак казвам - всичко е относително и субективно.
Понякога търсим под вола теле, както аз си оправдавам стерилитета от преди операциите с това, че съм имала раничка и дисплазии .... но дали е така ... едва ли.
Time will tell.
Лека вечер на всички   bouquet

# 16
  • Мнения: 995
     Катка и това са ми го казвали ,но нищо не ми предлагат . Освен глобули с лактобацили -какво друго е необходимо????

идея нямам Thinking

ThinkPink, и аз имах такова течение след конизацията, а беше и с ужасна миризма Sick

Хора, постоянно ме мислят за бременна разни познати. Коремът ми още е не е спаднал след операцията Tired Започвам яко да се изнервям.

# 17
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Кюбит ,темата е велика!
Ще добавя и д-р Йорданов  онко-генеколог от Окръжна болница гр.Плевен/завеждащ на това отделение е д-р Горчев/ към списъка със специалистите.

# 18
  • София
  • Мнения: 31
ThinkPink, и аз имах такова течение след конизацията, а беше и с ужасна миризма Sick

Хора, постоянно ме мислят за бременна разни познати. Коремът ми още е не е спаднал след операцията Tired Започвам яко да се изнервям.

Ееех, КаТка надявах се да си спаднала вече   ooooh! време ти е вече, а и ти се пада...
Абе, наистина си те мисля ...  Hug

# 19
  • Мнения: 3 988
Gesika, погледнах на две на три какво пишат. Не се смята, че има връзка, точно както и аз мислих. ThinkPink, аз имах ХПВ, доказано с тестове, но никога не бях имала проблемна микробиология или симптоми. След конизацията всички ХВП-тестове, които съм правила са отрицателни. Микробиологиите бяха наред до скоро. Гъби хванах преди 2 месеца, но по съвсем други причини и бързо ги уморих. Последната микробиология беше пак ок.
Вярно е, че нещата са индивидуални, но никъде не пишат за патърн из нета по тоя въпрос.
Gesika, не знам какво да те посъветвам, но определено мога да кажа, че не е направено всичко възможно по твоя случай.  Confused Трябва поне да ти предпишат нещо (примерно нистатинов препарат) заради тези неприятни симптоми.

Момичета, миришещи на лошо течения са опасни, дори и след конизацията. Миризмата е знак за инфекция. Не се оставяйте така дълго. Консултирайте се с лекар.

КаТка, аз съм пропуснала момента с подутия корем при теб. Дано бързо се оправи това. Наистина е неприятно.

ThinkPink, мерси за инфото за Карагинан.

Момичета, не ми благодарете, че се чувствам некомфортно.  Embarassed

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 22:20 от Кюбит

# 20
  • София
  • Мнения: 964
      Кюбит , много ти благодаря за отговора.

  Странното, при мен е че въпреки тези МБ аз течение -нямам никакво ,дори напротив - абсолютна сухота - те лекарите по тази причина дори не искат да ми взимат МБ - наглед уж нямало инфекция - но като вземат по мое настояване излиза друго???? newsm78

# 21
  • Мнения: 3 988
Gesika, симптомите не винаги се появяват на куп при една жена (и това лекарите го знаят много добре). При теб може да е сухо и да няма течение, но за сметка на това по-напред писа, че имаш парене, щипене, сърбеж - все достатъчно основание да се вземе проба за изследване и още по-достатъчно, за да се назначи лечение за облекчаване на тези симптоми.
Като отидеш на лекар, пиши пак какво е станало.

# 22
  • Мнения: 608
Кюбит, няма как да не ти благодарим Hug Това си е огромен труд и информацията е безценна.  Аз често чета и статиите в твоя блог, изключително полезни са.  Дано по-малко момичета с проблеми пишат тук.

# 23
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Кюбит благодарение на теб научих много полено инфо за мен Hug .Ти си толкова всеотдайна и помагаща  bouquet Дано скоро друго отброяваш в подписа  Praynig

# 24
  • Мнения: 995

Ееех, КаТка надявах се да си спаднала вече   ooooh! време ти е вече, а и ти се пада...
Абе, наистина си те мисля ...  Hug

Hug Вече се чувствам много добре, по цял ден съм на крак...като казах крак- все още имам нечувствителност горе в ляво, в бедрото. Усещането е странно, малко замятам крака като вървя Rolling Eyes Белегът ми е тънка розова линия, само от дренажите раните са като от войната Mr. Green

КаТка, аз съм пропуснала момента с подутия корем при теб. Дано бързо се оправи това. Наистина е неприятно.

Някаква лимфа ми се разхожда из корема все още, но като цяло не мисля, че подуването е само от това. И преди си имах коремче и като прибавим ефекта от операцията... Confused
От болницата ми казаха, че до три месеца ще се "опна".
Изобщо, момичета, отстраняването на лимфи е кофти работа Confused


За лошото течение след конизацията- аз го счетох за нормално, защото в листчето с информация пишеше, че ще се появи такова. Продължи около седмица и спря.


# 25
  • София
  • Мнения: 964
Gesika, симптомите не винаги се появяват на куп при една жена (и това лекарите го знаят много добре). При теб може да е сухо и да няма течение, но за сметка на това по-напред писа, че имаш парене, щипене, сърбеж - все достатъчно основание да се вземе проба за изследване и още по-достатъчно, за да се назначи лечение за облекчаване на тези симптоми.
Като отидеш на лекар, пиши пак какво е станало.



        Точно това е проблема, че непрекъснато лекувам тези бактерии - съобразно всяка антибиограма , но подобрение на симптомите нямам - разбира се имам дни , когато си се чувствувам нормално , но това не ме успокоява , защото това е само временно положение на затишие и след това пак започва всичко..........   

          Дори се е стигало дотам , че да ми казват че усещанията ми не се дължали на бактериите , а били на нервна и психична основа ( идин вид - били само в главата ми??? newsm78).    Довода им е,че много жени имали бактерии, но нямали моите усещания - а само течения. Затова и при преглед като не виждат течения - ми отказват МБ - нямало нужда, всичко било чисто - просто за да не се ангажират.......

         Кюбит , ти какво би казала - възможно ли е въпросните усещания , действително да са на нервно -психична основа???? newsm78



             Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 5 140
Цитат
Момичета, грижете се за себе си, като се поставяте винаги на първо място, защото егоизмът, който ще проявите, ще  е дар не само за вас, но и за околните ви, които ви обичат! 
 

Това, което е написала Гугутка в старата тема много ми хареса и е права.  Peace

Кюбит супер си, благодаря за темичката  Hug Heart Eyes

Gesika, още ли се мъчиш мила с тези сърбежи и паренощипаници....а защо не пробваш вечер да се миеш с отвара от смрадлика, пробвала ли си?

# 27
  • Мнения: 29
Gesika, и на майка ми и бяха казали, че подобни усещания могат да се получават на нервна и психична почва. Но все пак при теб микробиологията показва, че има и друга принчина, нали? Това няма как да си го внушаваш....

# 28
  • Мнения: 1 280
  Течението с неприятна миризма след конизацията при мен беше от падащите конци /разлагат се все пак/ Казаха ми, че ако не продължи повече от седмица е нормално  Peace

  Кате  Hug радвам се, че се чувстваш добре

# 29
  • Мнения: 135
Течението с неприятна миризма след конизацията при мен беше от падащите конци /разлагат се все пак/ Казаха ми, че ако не продължи повече от седмица е нормално  Peace

  Кате  Hug радвам се, че се чувстваш добре
При мен миризма няма и продължава вече близо месец. Затова си мисля, че не е нормално. Тези дни на прегледа ще разбера.
А относно конците, виждат ли се като падат? Аз не съм видяла нищо за момента.

Общи условия

Активация на акаунт