За или против ученическите униформи?Добавих и анкета :)

  • 8 394
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...И всеки ден едно и също...аман
А на 50-100 лв месечно за дрешки не викаш 'аман', а?  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 792

Унифицирането и вкарването в един калъп не ми допада. Има толкова интересни деца, а след това едни стереотипни повърхностни, да не кажа плоски в мисленето си тийнейджъри, възпитани в колективизъм (лични спомени от униформено време).
Това беше една от причините и аз да съм против преди време, но всъщност, като се замислих, хората(по точно децата) които не приемат стереотипа, намират начин да изпъкнат, дори с ученическите униформи. Точно в тълпата един силен индивдуалист успява да изпъкне, да оцелее и да запази в себе си. Това го казвам , като бивша новаторка в изчанчени начини да си носим престилката Wink

# 17
  • Мнения: 2 212
За, но зависи от униформата, по-скоро някакъв компромисен варинт, примерно да има цвят и някакъв отличителен знак на училището, но да не ме задължават дали ще ходя с пола или панталон. Да предоставят различни варианти за избор, като всеки от тях да има върху себе си отличителен знак. В Математическата в Пловдив, въведеха униформите точно след като завършихме и впечателнията, които имам от познати, 50 на 50 - по-малките носят, по-големите се дърпат...и в крайна сметка след опити за налгане всички да ходят с униформи, остана най-носена само една част от униформата - нещо като полар (суетчър така да се каже) - червен със знака на гимназията, а за топлите месеци, майче ризи ...но общо взето само този полар носят повечето и пак си носят дънки и кой каквото поиска...

Последна редакция: чт, 08 сеп 2005, 23:48 от ester

# 18
  • Мнения: 698
За. Обаче да са естетически издържани - да си ги носят с кеф децата, а не с досада. Фен съм на идеята за различни униформи на различните училища - да са един вид знак за принадлежност и повод за гордост.  Sunglasses

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Като цяло - против. Не мисля, че ще ни олекне семейния бюджет, просто защото към дрехите, които ще му купувам обичайно, ще добавя още и разходи за униформа, която ще се сменя ежесезонно и ежегодишно, която освен това има много малък шанс да ми хареса. Също съм сигурна, че униформите няма да тушират различията между децата. Единствения смисъл, който виждам в униформите е външен израз на учебно заведение с престиж и традиции, които възпитаниците му да осъзнават и се гордеят с тази си принадлежност.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 511
Да кажа и моето мнение от гледната точка на преподавател Mr. Green

Стряскащо е сутрин да влезеш в час и да видиш момичета с деколтета, от които хааа и ще се покажат зърната на циците им и само половин милиметър да се наведеш и ще видиш бикините им...

Нямам нищо против момичетата и момчетата да се обличат добре...но и аз съм ревала на майка ми,че Нинчето има дънки LEE,а аз ходя с Vam Pum(тогавашните китайски)!

С две думи,ЗА униформата съм!

# 21
  • Мнения: 1 032
За униформите. Естествено трябва да са съобразени с възрастта на децата, да са удобни и да са приятни цветове и модели. Не само защото повечечето от сегашните лолитки се обличат като по каталог на публичен дом. За мен това не е унификация или изкривена форма на колективизъм. Хубаво е децата да имат и чуството за принадлежност към учебното си заведение. В цял свят има униформи, скаутите също ходят с униформи и не се срамуват от това. Майка ми е зам. директор в езиково училище в малък град. Училището наистина е много добро и децата сами поискаха униформи, за да се отличават от останалите ученици в града. Само че родителите им се обявиха твърдо против и идеята отпадна.

# 22
  • Мнения: 2 978
За...
Мисля, че няма смисъл да обяснявам защо...
Момичетата са ме изпреварили.

# 23
  • Мнения: 1 100
...И всеки ден едно и също...аман
А на 50-100 лв месечно за дрешки не викаш 'аман', а?  Mr. Green

Ми не...обичам дрехите Crossing Arms и обичам да съм различна, а не да съм от стадото newsm78

# 24
  • Мнения: 2 550
Тъкмо като обичаш да си различна, ще намериш начин да изпъкнеш и с униформата Laughing

# 25
  • Мнения: 3 394
определено-ЗА!
Децата изглеждат прилично облечени, всяко училище си има собствена униформа и децата се гордеят с нея, спестява се време на майките да измислят всеки ден с какво ще ходи фарфалакът на училище!
Освен това униформата учи на дълг, а определено на подрастващите им е нужно това, освен това  и уважение към училището-респективно-учителите!

Е, без пионерски връзки, моля Praynig

# 26
  • Мнения: 3 634
Да не почнат обаче да се драпат, че на едното училище униформата била по шик от на другото даскало. То ние хората все ще намираме нещо за което да не сме доволни. Тревата нали я знаете де е по-зелена...

# 27
  • Мнения: 1 100
Тъкмо като обичаш да си различна, ще намериш начин да изпъкнеш и с униформата Laughing


Аз си изпъквам и без нея, но това учителите не го виждат Mr. Green сещаш се накъде бия Whistling Laughing

# 28
  • Мнения: 18 542
За
Разбира се, да не приличат на едновремешните престилки  Wink

# 29
  • Мнения: 6 904
Гласувах против. Тази година завърших гимназията, така че ще говоря от гледна точка на ученичка. Тези работи да имало избор на униформата, да били различни звучат хубаво, но е абсурдно да станат. Ако една униформа изглежда добре и ми харесва, може би бих се съгласила да я нося. Но за жалост съм се сблъсквала с това и действителността беше по-различна. От 5-и до 7-и клас учих в частно училище и по едно време решиха да ни правят униформи. Нали и без друго ни държаха като в затвор та айде и отдалеч да ни познават кви сме. Униформите щяха да бъдат 2 вида мисля че. Официални, които да се носят само по празници и ежедневни за всеки ден. В крайна сметка направиха само официалните. За момичата това беше гадна, права, сива пола до коленете на бели райета. Отвратително тъмно синьо сако и някаква синя риза. Изглеждаха ужасно  Sick Мен ме беше срам да изляза с такова нещо, така и не я облякох.
Сега последните години във Варна в руското училище мисля, че въведоха униформи. Представляваха бяла риза с розова (по-точно цикламена) вратовръзка. Надолу си ходеха с каквото искаха, което все пак беше някакъв компромисен вариант. Не изглеждаха толкова ужасяващи, но пък да ходиш всеки ден с това не си е работа според мен.

Общи условия

Активация на акаунт