възли в щитовидна жлеза-имам ги но ми нямало нищо....

  • 28 295
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 027
ивка75, пусни си хормони тсх, фт3 и фт4 поне, за да си по-спокойна....

# 16
Здравейте,
И на мен ми откриха възли на щитовидната жлеза, казаха ми, че всеки трети човек ги има и ако няма изменения, не е необходимо да се оперират. Предписаха ми за няколко месеца пропранолол (бета блокер). Чудех се дали някой от вас го е пил и дали е забелязал да напълнява от него. Благодаря предварително! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 850
   Момичета , може ли да ми препоръчате ендокринолог от Сливен , Варна , Бургас ! Благодаря предварително !
 По повод изследванията , при мен резултатите на хормоните са в норма , но на ехографа се забеляза възпаление , така че си направете пълен преглед!  Hug

# 18
# 19
PREPORA4AXA mi dr Pandev za operatsiqta na vazlite a i na4e xodq v isyl pri profesor Tatqna Xadjieva no vse o6te nemoga da se re6a na 2 ra  operatsiq nabludavat me na exogtaf i izsledvaniq na   TG i TNX

# 20
  • Мнения: 326
Здравйте, преди няколко дни ми откриха възел (киста) на щитовидната жлеза 5-6 мм. По думите на лекарката д-р Серафимова от Клиниката по ендокринология в София, не би следвало да имам притеснения, че според нея възела е "доброкачествен", НО все пак ме посъветва да ми направят биопсия, за да сме сигурни. В допълнение хормоните TSH и ФТ4 са ми в норма.
Моля ви кажете ми каква е нормалната практика?? За кои случаи се прави биопсия. Това дали не е някоя от практиките на болниците за привличане на пациенти и средства от здравната каса -  "пътеките", за които се плаща допълнително. Не, че ме интересува особенно, но аз сериозно се притених от тази биопсия и не знам какво да си мисля. За страх, страх ме е, но наистина не знам дали е толкова наложително.
Моля ви кажете ми как протича процедурата по "боцването", както я наризат лекарите.

# 21
  • Мнения: 9
Моля препоръчайте добър ендокринолог и за Варна.

# 22
  • Мнения: 227
Здравйте, преди няколко дни ми откриха възел (киста) на щитовидната жлеза 5-6 мм. По думите на лекарката д-р Серафимова от Клиниката по ендокринология в София, не би следвало да имам притеснения, че според нея възела е "доброкачествен", НО все пак ме посъветва да ми направят биопсия, за да сме сигурни. В допълнение хормоните TSH и ФТ4 са ми в норма.
Моля ви кажете ми каква е нормалната практика?? За кои случаи се прави биопсия. Това дали не е някоя от практиките на болниците за привличане на пациенти и средства от здравната каса -  "пътеките", за които се плаща допълнително. Не, че ме интересува особенно, но аз сериозно се притених от тази биопсия и не знам какво да си мисля. За страх, страх ме е, но наистина не знам дали е толкова наложително.
Моля ви кажете ми как протича процедурата по "боцването", както я наризат лекарите.

Без да претендирам, че съм специалист, мога да кажа, че според моите ендокринолози нормалните резултати означават, че си ОК. Второто, което мога да кажа е - аз също се бях засилила да си правя биопсия, но ме спряха, тъй като резултата никога не е на 100% (зависи къде са те "боцнали") единствено след операция може да си напълно сигурна за находката.

Лично аз наблюдавах възлите си почти 4 години. Нарастваха бавно, но все пак нарастваха и ме хвана шубе - идеални изследвания, няма нервност, няма безсъние, но едно нещо там растеше и не ми даваше мира. За това реших да ги махна и наистина си бяха доброкачествени. Знам, че добрата апаратура и качественият персонал зад нея могат да дадат доста точна представа за какво става въпрос. Един мнооого възрастен ендокринолог ми беше казал, че ако "нещото" е капсулирано всичко е ОК, проблемът идва, когато излезе от тази капсула и тръгва по лимфните възли. Това е и една от причините, която ми изтъкнаха да не правя биопсия, че се нарушава цялостта на капсулата...Дали е така - не знам, но се доверих Peace

# 23
  • Мнения: 9
И аз знам, че много хора имат възли и нямат проблеми. Майка ми я оперираха ислед две години отново имаше възли и пак е на хапчета. При мен хормонът беше на долната границата, нямам възли, гледаха ме на ехограф и въпреки това ми изписаха беталокери. Аз не съм ги пила и се чувствам добре , така че си мисля, ако чевек се чувства добре, другото няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт