Алтернативна козметика - тема 2

  • 62 471
  • 801
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 232
Мактуб, смесва се да. Аз процедирам така- слагам си малко в шепата, плюс малко вода и тогава разнасям на косата.

# 136
  • Мнения: 1 725
Анамар, благодаря за бързото включване!  Hug  А сега да те питам за колко измивания горе-долу ти стига една туба? Тя е 100г, нали така? Ти си с доста дълга кога, така че ще умножа за моята х 2 пъти повече. То има значение и колко пъти я измиваш по време на къпане. Аз зная, че не е хубаво да се мие косата повече от 1 път, със стандартен шампоан поне, но аз моята, понеже я мия само 1 път седмично, винаги си я шампонисвам 2 пъти. Първият с доста повече шампоан, то иначе не може да се разпени, а вторият път вече много малко трябва.
Сега ползвам на Алверде шампоан и балсам. Косата ми става по-къдрава, за което се радвам. Само, че да се оплача, адски косопад имам. Ясно е, че е, защото не съм добре със здравето. В следващите дни ще се изследвам за щитовидната жлеза. Утре съм на ехограф, а преглед чак след 1.10., че да си взема направление. То ще покрие само 2-та хормона, но пак е нещо предполагам. Знаете ли дали има връзка косопада със щит.жлеза? Ох, това не е за тази тема, сигурно, но понеже ми се иска да окажа и външно въздействие върху косата и затова исках да обясня повече евентуално какви може да са причините при мен. На този етап може да си окажа само с външното лечение, защото нали още кърмя и едва ли ще мога да пия лекарства, ама поне да ме диагностицират, че вече ми писна да се чувствам зле, без да зная защо. Мяркала съм в темата за Хубавата коса (или подобно беше?), че препоръчват Тривитаминол - мисля, че при ветеринарите го продават, май имало различни видове, не зная точно. Иначе също и за чесън зная. Аз с чесън преди години съм пробвала и не ми се видя чак толкова страшна миризмата - беше в студен сезон, не ме валя дъжд, т.е. да се намокри косата и да се размирише, така че проблеми не съм имала. Не съм сигурна, но май за месец някъде се отмириса или аз свикнах за толкова да не ми прави впечатление и я приех за моя си миризма.  Mr. Green
Други идеи против косопад някой да даде?  Praynig

# 137
  • Мнения: 232
Деси, ами 100 г е, да , ползваме го вече сигурно месец( и аз и мъжът ми). По принцип винаги си мия два пъти косата. Сега като погледнах има още 1/3 някъде в опаковката.

Надявам се че всичко ще се окаже наред с изследванията ти  Praynig Hug За маската с тривитаминола знам че не е препоръчителна за бременни и кърмачки! За чесъна също съм чувала добри отзиви като средство за косопад, но лично никога не съм го изпробвала. Нека и другите се включат с по-добри съвети.

# 138
  • Мнения: 1 725
О, вярно, че не беше за кърмачки! Аз сигурно затова не съм се задълбочила много. Добре, че ми обърна внимание.  Hug

# 139
  • Мнения: 385
Desi, az се мажа със Себорал Форте, но сега го погледнах че е с консервант и ПАВ.  Sad В друга тема една съфорумка беше споделила за домашно приготвен спиртен извлек от коприва и от чемшир против косопад и за укрепване на косата, но не съм пробвала.
А да ви питам: имали ли сте досег с новата ЗЕЛЕНА пародия на Арома?

# 140
  • Мнения: 1 048
Desi, az се мажа със Себорал Форте, но сега го погледнах че е с консервант и ПАВ.  Sad В друга тема една съфорумка беше споделила за домашно приготвен спиртен извлек от коприва и от чемшир против косопад и за укрепване на косата, но не съм пробвала.
А да ви питам: имали ли сте досег с новата ЗЕЛЕНА пародия на Арома?
Арома Органик,ли?Заглеждала съм я няколко пъти,но сме я обсъждали....и май вече всеки пише каквото си иска на етикетите.

# 141
  • Мнения: 385
Не "Органик"-ът, той е ясен, че е много далеч от природата. Сега рекламират някаква серия Green Line. Та се чудя да се надявам ли, че името й има нещо общо със състава или и тя ще е поредната им подигравка с потребителите?!

# 142
  • Мнения: 1 048
и тя ще е поредната им подигравка с потребителите?!
Peace

# 143
  • Мнения: 1 725
Хм, аз уж следя темата редовно, но не съм забелязала кога сте обсъждали тази Органик Арома. Тя не е ли от скоро на пазара или просто рекламата и върви отскоро? И аз ги мярнах в магазина, но нямах време да ги разуча отблизо, само ми направиха впечатление високите им цени. А някакви сертификати има ли все пак зад името "Органик"? Точно в последно време си мисля за това колко са плъзнали тези органик продукти и каква част от тях са зарибявка (въздух под налягане), защото има такава част със сигурност. Затова вчера като гледах в Комиците как иронизираха органик модата, хич не се учудих, че е тема за подигравки.

# 144
  • Мнения: 3 869
Деси, за проблемите, по-добре си намери добър класически хомеопат... Така като те чета, медицината няма да ти помогне истински, а само ще замаже нещата...
За чесъна - не ти го препоръчвам! Има наистина потресаващо добро дейстиве срещу косопад, но от острата му миризма НЯМА отърване!!! Процедурата се прави примерно веднъж седмично, но къщата ти вони 2 дена на чесън и всеки пъд когато случайно си намокриш касата или просто е по-влажно се разнася тази напрапчива миризма. На моя мъж му трябваха 3!! седмици, за да се отърве от нея!!!

# 145
  • GYM
  • Мнения: 814
Момичета, да ви се оплача, купих си масло от ший ( карите ) и освен, че на вид и на мирис беше като свинска (простете!) мас, то след намазването ми избиха едни отвратителни пъпки Crossing Arms маслото е на Икаров, наистина очаквах много, в смисъл, че напоследък ми е много сухо лицето и имам нужда от нещо по-така Sad

# 146
  • Мнения: 277
Вчера и аз си  купих Shea butter.Отворих за да го помриша и миризмата ми хареса ,навяваше миризмата на бадем и малко като че ли и на свинска мас.Но след като се намазах миризмата стана много силна.Чак взе да ми прилошава.
Говорих с местни ,те ми обясниха че тук повече го ползавали за подхранване на косата ,както и овлажняване на кожата.

Момичета ,а има ли в БГ продукти на фирмата GAIA.Повече може да видите на сайта им http://www.gaiaresearch.co.za/.
Ползвала съм шампоани и балсами и съм доволна от тях.Но като се загледах в домейна им ,май са южноафриканска фирма.

# 147
  • Мнения: 385
Момичета, да ви се оплача, купих си масло от ший ( карите ) и освен, че на вид и на мирис беше като свинска (простете!) мас, то след намазването ми избиха едни отвратителни пъпки Crossing Arms маслото е на Икаров, наистина очаквах много, в смисъл, че напоследък ми е много сухо лицето и имам нужда от нещо по-така Sad

Аз днес душих масло ши на Касиопея, и то миришеше на мас - явно такъв му е аромата или пък и двете са ментена.

# 148
  • Мнения: 1 048
Момичета никой не даде идея за продукт,за коса при изправяне/сушене с преса/сешоар.

# 149
  • Мнения: 957
Да ви споделя от известно време ползвам зехтинов сапун и за косата и тялото,малко косата ми стои по-твърда но определено съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт