Алтернативна козметика - тема 2

  • 62 481
  • 801
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 869
Ей, момичета много ви благодаря! И се извинявам пак, че не съм чела отначало всичко Embarassed

# 166
  • Мнения: 1 048
От САЩ доставката е адски скъпа,за съжаление.
Аз купих един на Faith of nature от Англия,знамот вас,че не е 100% органик,но е ок.Повече ми допада от на Алверде и е сравнително на добра цена

# 167
  • Мнения: 2 652
Някой знае ли дали в Бг се предлага някъде органик козметиката на Стела Маккартни?

# 168
  • Мнения: 5 647
Meg! на фирма LOGONA течния сапун е хубав,но гледам в слънце луна го няма.
Много скъп тоя сайт момичета,тук душ гела на веледа е 6 € в слънце луна 23 лв. Shocked


Мда, дистрибуторите на Веледа у нас яко се нагушват. То бива, бива надценки, ама.. Tired


Не само те за съжаление.

# 169
  • Мнения: 1 048
Какво ще кажете за този дезодорант- http://www.feelunique.com/p/In-Harmony-Aloe-Cucumber-Original-Cr … dorant-3floz.html
A в Bio Pharma( http://www.biopharmahair.com/biooil_bg.html-имат bio oil-нещо като кристали за коса,май )дали има нещо био?

# 170
  • Мнения: 2 132
Мег, аз съм взела на Алверде. Има знак, че е натурален.

# 171
  • Мнения: 3 869
Момичета, можете ли да ми кажете какво е Evening Primrose Oil на български и къде да го търся? Благодаря ви Simple SmileSimple Smile

# 172
  • GYM
  • Мнения: 814
Момичета, можете ли да ми кажете какво е Evening Primrose Oil на български и къде да го търся? Благодаря ви Simple SmileSimple Smile
масло от иглика Peace

# 173
  • Мнения: 2 652
...от вечерна иглика. Мег, проблемът с повечето предлагани олиа от в.иглика е, че действително не съдържат толкова високо количество ГЛК, затова трябва да четеш на етикета и да сравняваш. Мисля, че това на Now Foods (капсули от по 1300 мг, от които 120 мг ГЛК) се доближава до желаните количества. На теб за какво точно ти трябва?

P.S. Още едно намерих, мисля, че дори е по-добро (1300 мг капсула, 130 мг ГЛК) и ще си напазарувам и аз. Дори се хвалят, че не е ГМО. Това.

P.S.2 Аз на час по лъжичка... Ако ти трябва вечерната иглика заради ГЛК, олиото от бораго (пореч) съдържа още повече. Има продукт на същата фирма - на 1300 мг/312 мг ГЛК (това е и фирмата, която внася органичното кокосово масло).

Последна редакция: ср, 30 сеп 2009, 23:14 от Grace'

# 174
  • Мнения: 3 869
...от вечерна иглика. Мег, проблемът с повечето предлагани олиа от в.иглика е, че действително не съдържат толкова високо количество ГЛК, затова трябва да четеш на етикета и да сравняваш. Мисля, че това на Now Foods (капсули от по 1300 мг, от които 120 мг ГЛК) се доближава до желаните количества. На теб за какво точно ти трябва?

P.S. Още едно намерих, мисля, че дори е по-добро (1300 мг капсула, 130 мг ГЛК) и ще си напазарувам и аз. Дори се хвалят, че не е ГМО. Това.

P.S.2 Аз на час по лъжичка... Ако ти трябва вечерната иглика заради ГЛК, олиото от бораго (пореч) съдържа още повече. Има продукт на същата фирма - на 1300 мг/312 мг ГЛК (това е и фирмата, която внася органичното кокосово масло).

Момичета, много ви благодаря, ровнах се и аз, но всъщност ми трябва олиото за масаж, а не като хранителна добавка... Идеи?

# 175
  • Мнения: 2 652
Всъщност, аз точно това имах предвид - капсулата, по точно 2-3 капсули (дозировката се определя в зависимост от възрастта), се пробиват и олиото се втрива в кожата. По този начин ГЛК най-добре се усвоява от организма (иначе като добавка бързо минава през отделителната система) и е особено подходящо за проблемна атопична кожа, невродерматити и т.н. Т.е. за цял масаж ми се струва грехота да се хаби това ценно олио.

Иначе, на олио съм виждала само по чужбински сайтове. Ако имаш човек в щатите, ще ти пратя линк на лични. Но мисля, че на капсули е по-трайно и е чисто олио, обогатено само с вит.Е. Течните май им не са съвсем чисти, добавят слънчогледово олио и т.н.

# 176
  • Мнения: 3 869
Грейс, благодаря Simple Smile
Една добра душа оттук ще ми донесе от чужбина 100 мл на много прилична цена Simple Smile

# 177
  • Мнения: 1 048
Момичета не знам дали му е тук мястото,но съм питала много пъти на много места и все без отговор.
Ползвате ли Калгон или нещо от сорта за пералнята?
А случайно някакви идеи за алтернатива на ароматизаторите за тоалетна/тоалетно блокче
(Бреф и т.н.)

# 178
  • Мнения: 2 257
Добър вечер!

Имам въпрос към Клерет и Кюбит, като намиращи се от "моята страна на океана". Купих си в Уолгрийнс продукт от следната поредица. Няма го точно него сниман тук, има подобие, ето това - крем за лице, с "натурални" семена от грозде, антиоксидант, бла бла бла. Въпросът ми е - как ви се струва, достатъчно натурален ли ви изгежда или по-скоро съмнителен? Освен това знам, че Клерет, мисля, имаше един сайт, на който се проверяваше що за стока са козметиките - би ли ми го дала? Simple Smile Въпросният крем, както и сайтът, ми изглеждат изключително неразработени и нови, но пък се продаваше в "аптечен" магазин, където наивно вярвам, че не допускат какво да е. Забелязах и други "органик" и натурални продукти, но бяха сбутани в един скромен ъгъл, на фона на останалите познати марки. Та затова си помислих да попитам специалистките. Wink

Извинете, че нахлувам така в темата ви, сега ще прочета, може и да съм съвсем извън контекст, но заглавието ми се стори точно по моя въпрос. Благодаря! Simple Smile

---------
ОК, ето вече намерих сайта, Клерет, той си бил в първия пост по темата!:)

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 05:53 от Джи

# 179
  • Мнения: 2 185
Джи, първия линк не мога да го отворя, а продукта от втория, както и самата марка не мога да го намеря на сайта, където проверявам. Ако искаш пробвай с точното име на продукта тук http://www.cosmeticsdatabase.com/index.php . Ако го няма в базата данни, можеш да провериш съставка по съставка.

Общи условия

Активация на акаунт