Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 3

  • 83 301
  • 481
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 227
isp_mam4e ,значи ще получаваш детски  Hug

с бащата имате ли брак?ако нямате,домакинството сте само ти и детето и от бащата няма да се иска служ бележка за доход

благодаря ти за бързия отговор   bouquet с бащата нямаме брак  Rolling Eyes

# 421
  • София
  • Мнения: 607
Здравейте. Извинявам се ако вече е коментирано, но на 1 страница не успях да намеря отговор на моя въпрос. В момента съм в отпуск по майчинство, но бих искала да прехвърля остатъка от него на майка ми, а аз да се върна на работа. Къде мога да разбера какви документи трябва да попълня за целта? Благодаря предварително!

# 422
  • Мнения: 634
ох направо съм бясна на тези управляващи  #Cussing out
Направо ми иде да родя преди нова година smile3511

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
е все пак министърът показа малка постна пица ...................

# 424
  • Panagyurishte
  • Мнения: 127
А от 1-ви януари втората година майчинство 240лв. ли остава и какъв ще е размера на детските и прага за получаване на такива? Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е по-темата  bouquet

# 425
  • София
  • Мнения: 1 147
И аз да попитам Blush...Искам майка ми да поеме майчинството ми,тоест да го прехвърля на нея,но тя е пенсионерка  Rolling Eyes и незнам дали може newsm78Извинявам се ако  вече е обсъждано Blush

# 426
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А от 1-ви януари втората година майчинство 240лв. ли остава и какъв ще е размера на детските и прага за получаване на такива? Предварително се извинявам, ако въпроса ми не е по-темата  bouquet

Трябва първо да приемат промяната на законите и бюджета за следващата година за да отговорим на въпроса

# 427
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз да попитам Blush...Искам майка ми да поеме майчинството ми,тоест да го прехвърля на нея,но тя е пенсионерка  Rolling Eyes и незнам дали може newsm78Извинявам се ако  вече е обсъждано Blush

Трябва да е назначена по трудов договор към датата на прехвърлянето

# 428
 Здравейте на всички! Искам да задам едно въпросче,ако някой може да ми отговори. за 2009 г. съм работила от м. март до м. септември. От септември съм за 4 месеца на борсата, какви документи трябва да си подготвя за получаване на детските. Съпруга ми работи от м. март. Благодаря предварително за отговорите.

# 429
  • София
  • Мнения: 102
Привет момичета,

Напоследък ме е обзела някаквя луда амбиця и аз да получа нещо от тази държава.
Едва ли е най-подходящия момент, но каво да правиш душевни пориви  Joy

Според критериите на МТСП аз се явявам една богата майка - ммм обаче не се чувствам някак си такава.
 Joy
Семейството ми се състои от мен, съпругът ми и едно дете на 8г /да ми е живо и здрав/.
Нямаме сключен гражданск брак , но детето е припознато.
Много ми е интересно - дали ако съпругът ми подаде документи за месечни помощи ще му искат бележка за доходите и за мен при положение, че нямаме брак.
Според дефинициите за семейство според българското законодателство се оказва, че той с детето е семейство и аз с детето сме семейство, но не и тримата заедно.
Абсурдът е - че ако аз подам доументи няма да ми се разреши такава помощ защото ме осигуряват на пълния размер на раб. заплата. При него нещата обаче не са така, т.е. ако той подаде документи би трябвало да получи тези гоооолеми надбавки.

Някакви идеи newsm78

# 430
Момичета извинявам се първо че се натрапвам във форума,но се нуждая от помощ.Прегледах но не можах да намеря тема по моя въпрос. Скоро подадох молбата декларация в социалните,сега получавам бележка че ми отказват месечна помощ за 1 дете по чл7 от зспд,нали не е спиране на детските

# 431
забравих да кажа че 12-те месеца назад съм взимала нормалното майчинство

# 432
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
frukti ,член 7 е за детските.Да не би да надвишавате дохода от 350 лв бруто на член от домакинството

# 433
ами ненадвишава дори е по малко

# 434
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Това е текста на чл 7.Не се ли упоченава нещо по-уточнително като алинея?Да не би да не си представила бележка от училището,ако детето е ученик и е над 18 г

ЗСПД

Чл. 7.  (1) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) Месечните помощи за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст, се изплащат на семействата, чийто доход на член от семейството е по-нисък или равен на дохода по чл. 4, при условие, че детето:
   1.  не е настанено за отглеждане на пълна държавна издръжка в специализирана институция за деца;
   2.  (изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст, редовно посещава училище, освен ако това е невъзможно поради здравословното му състояние;
   3.  живее постоянно в страната.
   (2) При условията на ал. 1, т. 1 - 3 месечната помощ за деца, настанени за отглеждане в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда от чл. 26 от Закона за закрила на детето, се изплаща независимо от дохода на семейството.
   (3) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) Месечната помощ по ал. 2 се изплаща и след 18-годишна възраст до завършване на средно образование, но не по-късно от 20-годишна възраст, ако настанените продължават да живеят в семейството.
   (4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) Размерът на помощите по ал. 1 се определя ежегодно в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година.
   (5) (Нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) При условията на ал. 1, т. 1 и 3, ал. 2 и 3 след навършване на 18-годишна възраст месечните помощи се изплащат, ако лицето продължава да учи и редовно посещава училище, до завършване на средно образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст.
   (6) (Предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г.) При условията на ал. 1, т. 1 и 3 месечната помощ за дете с трайно увреждане, установено от компетентните здравни органи, се изплаща независимо от дохода на семейството в двоен размер на помощта, определена по реда на ал. 4.

Общи условия

Активация на акаунт