Ах тези колики - какво Ви помогна?

  • 254 581
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 357
Минаха коликите и при нас, преди почти два месеца - бях се нагласила да чакам до 3ти месец, а те минаха на 2ри Flutter Опитахме Инфакол, Коликинд, Лефакс, масло от копър, Колик, Колийф, Абоколикен. Синът ми беше най-спокоен с Инфакол (но гръцкият вариант Инфаколик Peace), след това с Лефакс (разтворен директно с млякото) - останалите по никакъв начин не повлияха.

# 976
  • Мнения: 8
При нас помагаха капки Дентинокс, донесени от Англия, тук ги няма. Всичко останало нямаше особен ефект. Но и Дентинокс не прави чудеса, просто коликите се изживяват.

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 09:57 от AnMary

# 977
  • София
  • Мнения: 100
При нас помагаха капки Дентинокс, донесени от Англия, тук ги няма. Всичко останало нямаше особен ефект. Но и Дентинокс не прави чудеса, просто коликите се изживяват.

Дентинокс нали са за зъбите, когато започнат да растат.

# 978
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 835
При нас помагаха капки Дентинокс, донесени от Англия, тук ги няма. Всичко останало нямаше особен ефект. Но и Дентинокс не прави чудеса, просто коликите се изживяват.

Дентинокс нали са за зъбите, когато започнат да растат.

Да...

# 979
  • Мнения: 7
Някой да каже мнение за черешовите костилки от линка : http://-spam130-/p/244/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD-%D0%B7%D0% … D0%BB%D0%BA%D0%B8

# 980
  • Мнения: 7
При нас помогна espumisan L, давах и АМ фризовом,  което също е за колики.

# 981
  • Мнения: 8
При нас помагаха капки Дентинокс, донесени от Англия, тук ги няма. Всичко останало нямаше особен ефект. Но и Дентинокс не прави чудеса, просто коликите се изживяват.

Дентинокс нали са за зъбите, когато започнат да растат.

Да...
Имам предвид тези капки, които носят същото име:
http://www.dentinox.co.uk/products/infant-colic-drops.ashx

# 982
  • Варна
  • Мнения: 154
И при нас започват коликите. Ужасна работа, мисля да започна с инфакол, по препоръка на педиатърката! Дано отшумят по-скоро   Praynig

# 983
  • Мнения: 7
Здравейте мами!
Искам да споделя моите терзания и да помоля за съвет.Бебето ми е на 2м и 1седмица-момче.До 25 ден бяхме на кърма и дохранвах с Аптамил 1 и Аптамил комфорт.След това преминахме само на кърма.Още от родилния дом той плачеше и си личеше че коремчето го притеснява.Докато бяхме на смесено хранене акото му беше нормално жълто с бели топченца.След преминаването само на кърма стана рядко като консистенция със цвят на тиква със слуз и зелено понякога,а напоследък и със пяна.Изхожда се до 3 пъти дневно.От няколко дни акото му едното задължително е зелено със слуз както и слуз твърда тъмно зелена като парчета от водорасло лепкаво(като лепкав сопол).В началото давах еспумизан комфорт,пробвах лефакс,също и сабсимплекс от Германия абоколикен в кърмата и нищо.Сега давам само Био-Гайа но 5 капки сутрин и 5 вечер.Преди 2 седмици го водих на детски гастро по повод на това че едно че много плаче друго че акото беше жълто(нормален цвят)но изцяло газирано все едно отваряш безалкохолно само пяна- казаха ми много бурна перисталтика и че най-вероятно е направил реакция към АМ с което съм дохранвала и от там са се раздразнили червата и че кърмата сега допълнително го дразни. Дадоха ми Фризо-пеп да дохранвам ако се наложи,но той не иска нищо друго ни води ни чай ни изцедена кърма от шише.Пуснахме изследвания за ротавирус,дизентерия,салмунела,клебсиела,cl.difficile,гъби всичко отрицателно само не можели за E.coli да ни пуснат нямали реактив.Превантивно преди да излязат още резултатите ни изписаха Флажил 0.25мг на прахче,но аз изчаках и след 2 седмици дадох само 2 прахчета и спрях все пак са антибиотик насочен срещу какво?няма да си играем на проба-грешка.Притеснява ме че плаче много личи си че нещо го притеснява.Когато започне да суче и почти веднага започва да плаче.Днес пак едното зелено със лепкавата слуз а другото с цвят на тиква и слуз.Понякога по цели дни мрънка и реве юнашката,а задължително досега всяка вечер се дере в едни определени часове,но пък колики нон стоп............едва ли.Наддава нормално дори повечко няма множество изхождания както казах до 2-3 на ден но редки.През тези притеснения имах и спад в кърмата но засега съм овладяла ситуацията.Та с една дума само слузести акита.Ако е спокоен може би няма да се тревожа толкова,но той не е.Това ми е трето дете и с другите 2 такива проблеми съм нямала.Поста ми стана дълъг за което се извинявам,но се нуждая от съвет,а и ваксини ни предстоят все пак за които гастрото каза да отложим докато се оправи и изясни.
Благодаря Ви предварително!

# 984
  • Мнения: 161
ю megs1 , дано всичко се оправи бързо. Защо даваш разни капки за колики? Понякога тази химия тормози дечицата. Аз в началото взех капки, но като видях, че няма никакво подобрение ами се влошиха нещата и ги спрях и минах на добрите бабешки рецепти. Все пак те са изцяло билкови и ако не помогнат, поне няма да навредят. Започнах да му варя анасон и да го прибавям в шишето, а като видеше много зор малкия и го пиеше без дори да е разреден в млякото му. Само това ни помогна на нас.

# 985
  • Мнения: 7
И АМ и капките ги давах в началото сега от месец и нещо сме само на кърма и биогайа но проблема със слузта и зверския рев продължават

# 986
  • Мнения: 3
Здравейте,и при нас започнаха коликите на 10 ден,почнах да й давам инфолак 2 дни беше добре,сега по цял ден и по цяла нощ сучи,спи по час два ..когато- се събуди все търси да яде,рева го оправяме само със сукане..моля за съвет какво да правим

# 987
  • Мнения: 39
При нас коликите започнаха на 8 ден, а с това и ужасът за мен. Пробвах Био Гайа, Абоколикен, шишета против колики (педиатърката каза, че понеже детето се храни много бързо се получават колики, да изцеждам и да храня с шише), Коликинд, Еспумизан Л, топло на коремчето... и нищо. Обаче забелязах, че като я гушна със силно притиснато към тялото ми коремче, нещата значително се подобряват. Благодарение на тази техника нещата се поуспокоиха, а сега вече коликите отшумяват. (почти 4 месец е)

# 988
  • Мнения: 2 286
Здравейте мами!
........

Нашите слузести, зелени акита се оказаха лактозна непоносимост. Точно коло 2-ия месец започнаха. Открихме чак на 3 месеца какво му е на бебчо. Понеже беше изцяло на кърма спрях всякакви лактозосъдържащи храни, даже тези, за които имахме само подозрения. Само месо, зеленчуци, някои плодове и толкова. С промяната на храненето ми веднага се промени и съдържимото в памперса. Откриха ЛН с изследвания - само промяната в рН-то била достатъчна.
Съответно всички млечни продукти се въвеждат много по-късно - започва се с много малко сиренце след годинка. Обясниха ми, че това било недоразвита храносмилателна система, която с времето се оправя, но трябва внимателно отношение и търпение.

# 989
  • София
  • Мнения: 8 706
Аз давам Еспумизан и Биогая. Нощем нямаме толкова проблеми, плаче ,  кърмя го и се оправя.
Но сутрин и на обяд има страшни газове.В момента спи, но от 2 часа изкарва газове и плаче, буди се.Мога да кажа, че газовете му успешно   се конкурират с такива на възрастен човек  Tired
Може би Еспумизанът го успокоява за вечерта и нощта. Та въпросът ми е, тези 25 капки мога ли да ги разделя по 2 пъти на ден или така няма да действат  newsm78  ?

Общи условия

Активация на акаунт