Ах тези колики - какво Ви помогна?

  • 254 107
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 990
  • Sofia
  • Мнения: 109
Племенникът ми имаше колики само вечер, но пак беше страшно - мъника се къса от рев, а ти не можеш да му помогнеш с нищо. То не беше разнасяне, слагане и държане в какви ли не пози, дето уж облечкавали коликите, топли компреси... Даваха му какви ли не капки. Мина му, когато му смениха адаптираното мляко след консултация с педиатърката му - от Фризолак минаха на Фризовом и след 2-3 дни коликите му изчезнаха.

# 991
  • София
  • Мнения: 770
Може би Еспумизанът го успокоява за вечерта и нощта. Та въпросът ми е, тези 25 капки мога ли да ги разделя по 2 пъти на ден или така няма да действат  newsm78  ?
25 капки не се ли дават на всяко хранене? Аз това прочетох в листовката и така давах.

# 992
  • София
  • Мнения: 8 668
Не.Ползвам Еспумизан Л и пише 25 капки, но не е уточнено дали 1 път на ден или повече.

# 993
  • Варна
  • Мнения: 154
Аз започнах да давам Колийф. Мисля, че има ефект, но по-подробно като минат няколко дни! Peace

# 994
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Колийф.

# 995
  • Мнения: 1 897
Една позната ми похвали капките на Хималая.Взех като се роди бебето,защото синът ми имаше зверски колики и нищо не му помогна.Дъщеря ми пък ги изкара сравнително леко.Дадох капките на приятелка и каза,че били "вълшебни" - бебето се успокоявало след минути.Дори мисля,че ги даваше само при нужда,а не постоянно както трябва да е със симетиконовите.

# 996
  • Мнения: 10
Не знам дали е за тази тема ,но подозирам ,че пак коликите са виновни за проблема ни.Моето бебе е на 2м и 24 дена,има колики по принцип но са леки сутрин се гърчи пъшка ,но не реве принципно ве4ер е най-раздразнителна.Та, от два -три дена насам към края на храненето запо4ва да си изпъва цялото тяло и се извива на обратна дъга и не мога да наглася на гърдата ,тя иска да су4и но когато някак си успея насила да и сложа зърното в устата запо4ва да  реве оставя ли явиждам 4е е гладна нервна е не се е наяла,след 15 -30 мин я слагам пак и тогава се донаяжда .Ужасно е не знам какво да правя сигурно е временно и ще мине ,но ако имате подобен опит споделете моля как се справихте.

# 997
  • Мнения: 292
Irina,имах такъв проблем с детето ми,като моето не искаше дори и след 15 -30 мин. да яде. В крайна сметка се оказа,че проблемът явно е бил коликите.  Правихме изследване за рефлукс дори, но слава богу нямаше нищо необичайно. Обиколихме и доста лекари и нищо не помогна,а той изяждаше само по около 30- 50 до макс. 70 мл.  кърма или АМ и след това рев и извиване назад. Всичко започна,когато беше на  50 дни.. Почнах да го храня полузаспал и така до 6 месец,когато оставих само две хранения с мляко. Макар че всички казваха да не го храня така,аз друг избор нямах,защото той не огладняваше така да го кажем дори и след 8 часа глад.

# 998
  • Мнения: 364
ИНФАКОЛ

# 999
  • София
  • Мнения: 100
Не искам да ви плаша, но каквото и да давате докато не им се стабилизира храносмилателната система нищо не помага.

# 1 000
  • Мнения: 29
Ние слагахме възглавничка против колики, която се затопля предварително в микровълновата и определено су успокояваше, но невинаги. Давах Ентерокинд и Коликинд, имаше ефект, нж не какъвто всички се надяваме, т.е. не спираше изцяло плачът. Повечето деца имат пик на коликите, след което спират. Ние имахме пик от 6 до 8-ма седмица нон стоп рев след абсолютно всяко хранене, като последният ден цял ден не спа, а плака без прекъсване и от следващия ден нищо, никакъв рев.

# 1 001
  • Мнения: 22
Не че нещо, но лек няма, а временно подтискане на болката на бебчето. Всичко е за успокоение на мама. И да кажа...  Не е нужно задължително да е ужасно. Моя мъж имаше колики около месец, вечер спеше и определено не бяха кой знае какво. Израстват ги! Иначе всичко възможно давах... Инфакол, Колиеф, чай от копър и анасон, мляко за деца с чревни проблеми.... Топлото май най-действаше. Бял шум помага на някои деца...  Но радвайте им се. Толкова бързо порастват!

# 1 002
  • Мнения: 2
А с близнаци колко е забавно... #Crazy Имам момче и момиче, като видимо момчето ми е с по-силни колики, но в моментите когато е по-добре, сестра му си наваксва... От лефакса Ивчо май се запече, сега сме втори ден на Колийф и първи на Абоколикен... Снощи въобще не спахме, дано тази нощ е по-добре... А не ми се мисли таткото като тръгне на работа на девети как ще се справям с двама ревящи...

# 1 003
  • Мнения: 1 753
чай Бебезан пробвали ли сте, какви са отзивите?

# 1 004
  • Мнения: 298
Ние имахме колики за съвсем кратко време породени от АБ.Питах лекарите в болницата и те казаха,че всички вършат една и съща работа.Взех и Еспумизан по 25 капки и давах на всяко хранене.Моя приятелка ми каза,че при нея е нямало ефект но тя е давала 5-6 капки и не на всяко хранене.

Общи условия

Активация на акаунт