Нещо ефикасно за белези

  • 26 348
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
Публикувана от: lulumba 

.... Но една от мамите от форума ме посъветва да взема от кремчето, което прави някаква баба от Костинброд и понеже нямах никаква връзка с този град, тя ми го поръча и ми го донесе. Просто не съм вярвала, че може да съществува нещо толкова вълшебно. От белега има вече съвсем лека следа. Вчера бяхме на преглед при педито и й показах резултата. Похвалих й се, че е от това кремче и се оказа, че тя го знае много добре. Само каза: "Оооо, ами то е супер известно, използват го в "Пирогов" при изгаряния". Бабата била много популярна в Костинброд и дори да не знаеш къде е, като попиташ веднага те насочвали. Аз мисля като го свършим да се разходя с колата до там, че не е далеч и да взема още едно, че моите и двамата са едни диви... Все са в рани. Горещо ти го препоръчвам, наистина върши страхотна работа. А и щом и лекарите в "Пирогов" го ползват, значи можеш да бъдеш спокойно относно съставките му.  Кремчето не е скъпо. Струваше преди няколко месеца 15 лв.


Нашият син си сцепи брадата на 1,5 г. - с 8 шева. Ходихме при доц. Мария Петрова и тя ни препоръча това кремче. Взехме го април за 10 лв и количеството беше пълна чашка за кафе. Мажех го 3-4 пъти с масажиране (въртеливи движения по дължината на белега за да се махне твърдото) . Сега само аз го виждам и то защото го знам къде е.
Успех  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 202
Препоръчвам нещо съвсем евтино и лесно за приготвяне в домашни условия - свинска мас и невен. Майка ми има 2 операции, следите са  едва забележими. Аз самата също го ползвах след секцио. Този мехлем освен за белези помага и за по-бързо зарастване на раната.

# 17
  • Мнения: 119
И на мен ми трябва крем за заличаване на белези след операция.
Много интересно звучи това за Костинброд-ски крем.  Дано се намери по-конкретна информация.
Ще следя темата.

# 18
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Аз съм използвала Mederma - много е добро. Детенце имаше дълбок белег от срязване на лицето и след третиране с Mederma-та вече почти не си личи. Но пък на мен ми го бяха пратили от чужбина, не съм сигурна дали се продава по БГ аптеките.

Другото е Контратубекс, но третирането трябва да започне веднага, за да има добър ефект.

# 19
  • Мнения: 86
За тези, който се интересуват, намерих връзка с жената от Костинброд, която ми препоръчахте и мисля другата седмица да отида до там. Ако някой се интересува ми пишете на ЛС.

# 20
  • Мнения: 1 322
Аз също съм чувала много добри отзиви за костинбродския мехлем.

# 21
  • плевен
  • Мнения: 643
Контратубекс  Peace

# 22
  • Мнения: 158
Контратубекс, и то веднага, около 12 лв е опаковката!

# 23
  • Мнения: 64
Madekazol. Имах огромен белег на челото от изгорено, вече няма и следа от него.

# 24
  • Мнения: 204
 Определено МАДЕКАЗОЛ-ът е много добър при заличаване на белези. Ползвала съм го месеци наред за заличаване на огромен белег на лицето ми от катастрофа.
 Баба ми много ми говореше и за мас и невен, но не съм го пробвала системно, затова нямам мнение за него.
 При децата дермата регенерира в пъти по-бързо от на зрелия индивид. Не се шашкай, всичко ще изчезне, убедена съм.
 Но каквото и да ползваш е по-успешно да бъде след баня, за да влезат съставките и в по-долните слоеве на кожата.
 Успех!

# 25
  • Мнения: 1
Здравейте имам пластика на крака, под която израстват косми. Образува се пъпка, пука се и става на рана. В началото бяха много пъпки, но отшумяха, сега са по малко, а зарасналите оставят отвратителни белези върху ве4е големия белег(пластиката). Мазах се с костинбродския мехлем, но го спрях, защото един голям специалист от пирогов ми каза, 4е имам инфекция и си помислих, 4е е от мехлема. Скара ми се така сякаш съм се мазал с отрова. Трябвало а се мажа само с хидратиращо мляко НИВЕЯ. След 2 опаковки дермазин, който ми беше предписан ..пъпките продължиха. Сега пак запо4вам да се мажа с костинбродския мехлем с надеждата пластиката да се поизглади. Дано оба4е не се полу4и същия ефект както преди един месец.  Аз си мисля, 4е проблема е в косъм4етата, които растат и 4е не е трябвало да ми правят пластика, но понеже Пирогов е банка ве4е (за тези които незнаят) операцията беше неизбежна Simple Smile 
Някой има ли подобен опит след пластика с косъм4ета?  Незнам, всъщност дали проблема наистина не е от костинбродския мехлем.
Мая Петрова не работи в Пирогов и има ч. кабинет. В Пирогов правели някаквъ мехлем, но той няма нищо общо с костинбродския. Или ако има нещо общо, то е само в съдържанието на мазилото. Може би, то4но заради това въпросния лекуващ специалист ми се скара за костинбродския мехлем. (само с нивея вика)
Ве4е 3-ти месец от пластиката ми излизат пъпки, след което косъм4ета, даже виждам на места изцяло под пластиката косъм4ета по 1 см., които май няма давидят бял свят, защото няма пъпка ами е зарастнало изцяло.

Ве4е е зна4ително по добре положението, но бях спрял костинбродския мехлем. Сега пак по4вам да се мажа с него, но се опасвам да не стане пак същото положение. Някой може ли д аме посъветва!?

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 81
Мазане с шведска горчивка, размеква и премахва и стари белези. Аз имах 2 от нахапвания на кучета по ръцете. Няколко години след това се мазах с шведска горчивка всеки ден около 2 месеца и сега почти не се забелязват. За повече информация има една книга на Мария Требен за билколечението, там са описани различни белези, които се лекуват с шведска горчивка.

Общи условия

Активация на акаунт