Бебенца красиви,мъничко остана,през ОКТОМВРИ ще сте с мама

  • 12 202
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Здравейте,момичета!

Есен си е днес направо Shocked.Криси толкова много се чудеше на дъжда,само сочи милия към небето и казва-у-ууу hahaha.Явно го е забравил това явление от миналата пролет и зима.Сега сме малко на гости у маминка.

Аз днес съм добре,засега нямам контракции,но вчера цял ден бяха на 4-5 минути.Дори вечерта се замислих дали да не си доподредя багажа Blush,защото все ме домързява,ама докато го измисля и съм заспала.И докторката ми каза,че докато мога да спя и търпя,няма проблем Simple Smile.
Отделно,всеки казва,че ако се чудиш дали раждаш,значи още не раждаш Peace.
Моя мъж дори съвсем сериозно ме попита,дали ми е паднала ''тапата''.И аз направо се опулих Shocked,но ми идеше да го разцелувам де,защото си спомних за някои мъже от темичката ни,които не бяха наясно що е то термин и има ли почва у нас Joy.И дори ми поясни,че можела и да не падне де,да съм спокойна,представяте ли си-сигурно тайно чете Бг-мамма hahaha

Надежда,бях при д-р Паскалева.Меко казано съм очарована от тази жена,много останах доволна Grinning.Трудничко обаче се съгласи да поеме ангажимент за раждането,но все пак се съгласи,защото моето раждане явно ще е по-скоро,а не октомври,когато и било много натоварено.По принцип мислих да не уговарям екип и да разчитам на дежурния,но с това седалищно,което вече не е Flutter и след срещата с д-р Паскалева се чувствам в пъти по-спокойна,че бих могла да разчитам на нея по време на раждането.Дай Боже,всичко да мине гладко. Praynig

Деси,за разкритието ми е пределно ясно,че могат и седмици да минат,затова и на нищо не се настройвам.По принцип засега най-добре за бебка е да чакаме,защото все пак все още съм 36 седмица и налице си е белодробна незрялост и е хубаво поне седмица-десет дни да си седи още.В смисъл ,че няма да форсираме раждането,въпреки ,че има такъв вариант,но ако само тръгне-Божа работа,вече няма закъде да се спира Peace

Ванирка,добре дошла Hug.Липсваше ни.Незнам дали аз или някой друг ще е следващия-те и септемврийки залагат коя ще е следваща Grinning.Много е вълнуващо,малко по-нататък ,когато почне бебевалежа и всеки ден има по няколко  хубави новини.

Накрая е малко изнервящо,защото  всеки ден се чудиш това ли е деня и само следиш за признаци Crazy.

В този ред на мисли,май Анхелика много добре ме разбира,защото двете сме на едно дередже Hug.Миличка,ще стискам палци,ако е дошъл момента,всичко да мине от гладко ,по-гладко Praynig.

Рони,хайде стига депресантски мисли,ще се оправим Hug.Един ден с умиление ,сигурно ще си спомняме тези дни.
пп:и нашата количка е в коридора,влизаш и директно се хакваш в количката hahaha,но няма начин,няма другаде къде,а пък на етажа ме е страх,защото и вехтории съм оставяла и докато ги изхвърля,някой ги задигнал Rolling Eyes.Крадлив народ-тва си е.


За жилищата и ние сме на 56кв и точно същото упражнение с дрехите в чували под спалнята се повтаря всеки сезон ooooh!.Добре,че майка са на 5 мин,та и тях ги заривам с боклучки постоянно и им трупам в мазето Twisted Evil,че нашия хазяин неговото не си го давал Crossing Arms


Не на последно място искам да поздравя всички българи с празника на Съединението и честит празник на всички пловдивчани bg

Последна редакция: нд, 06 сеп 2009, 13:06 от Mirkam

# 271
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Я да се разпиша и аз  Hug
Честит празник, най - вече на пловдивчани, макар че четох в нета, че след вчерашната трагедия в Охрид, тържествата са отменени.
Ние сме добре, имаме лонг уикенд = почива се събота, неделя и понеделник, защото утре е деня на труда ( по нашенски 1 май  Joy ). По този повод днес сме стегнали барбекюто и към обяд заминаваме на парк, да се възползваме от последните топли дни.
Иначе, всичко е ОК, надявам се мамите с болежки да го дават по - спокойно, все пак сме на финала и е съвсем нормално да се почнат.

# 272
  • Мнения: 1 715
Миркам ,радвам се,4е си доволна от Паскалева и ,4е сте се уговорили.
А теб вагинално ли те преглежда? Аз след седмица пак съм при нея,дано ме прегледа за разкритие ,шийка и т.н. 4е се притеснявам.Миналия път ме гледа през корема,каза,4е вси4ко е наред.Тя ми сметна термина  за 12 октомври,аз смятам да отида сега на 12 септември,тъкмо влизам в 9-я месец.
Охх напоследък при всяко неразположение много се шашкам,все си мисля,4е ще запо4на да раждам,но може би е нормално като се има в предвид,4е ще ми е за 1-ви път Simple Smile
Лек ден!

П.П. Времето наистина е доста хладно,но пък аз се 4увствам по-добре,ина4е в жегите хи4 ме нямаше,незнам при вас как е.

# 273
  • Мнения: 23 222
Чо-ко,чудесно новини.А бебетата не са злояди,20-30 мин. е нормално време,все пак са толкова мънички и се уморяват.давай все така,а съм сигурна,че като сте у дома ще успееш много по-лесно да ги храниш.
Рони,зарежи го тоя дъждобран,мног,мног ти благодаря. Hug Сигурна съм,че като роиш ще намерите и жилище,по"закона на всеобщата гадост". Crazy
Иначе и моята количка ще стои в антрето,което автоматично значи,че няма да има къде да опъват сушилката за дрехи.Сега суша там,защото живеем на много шумен и мръсен булевард,наоколо с непрекъснати сторежи ,и прахолякът е ужас.Затова не изнасям дрехи на терасите.
Ох,как забравих:
Честоит празник на всички българи!
Мир на душите на загиналите ни сънародници в Охрид. Cry

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Надежда,да прегледа ме и вагинално ,и с ехограф,но при тези моите болезнени контракции,май няма как-трябваше да се види докъде сме стигнали.Шийката е почнала да се скъсява,но явно ще става бавничко и мъчничко(като миналия път Rolling Eyes Close).В понеделник ще ходя до ВМИ да ми слушат и тоновете и да се засекат със сигурност контракциите,ако тогава имам.


Опитай се да бъдеш спокойна,дори и да е трудно Hug

На финалната права сме.

# 275
  • Мнения: 2
Здравейте милички  Hug

Вчера ви четох, но нямах време да се разпиша.  Blush Рони е права, моите свекър и свекърва са у дома и не се задържам дълго в интернет. Но всичко е наред с нас и вече мога да си ставам и да се разхождам в къщи  Grinning Контракциите са много, около 50 на ден, но не болят. Все още обаче си пия хапчетата, които според мен нямат повече ефект от "плацебо", но и това е нещо. Laughing

Толкова за сега. По-късно пак си допиша. Целувки на всички и много се радвам за Искричка и малката и кукличка  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 1 341
ЧоКо, прекрасни новини! Hug И аз мисля, че се хранят нормално дълго време малките мишки.
Я кажи колко са големички сега на килограми? Надявм се съвсем скоро да стигнат желаните и да ги изпишат, че да се гушкате у дома! Hug

Деси, ти нали имаше сушилня, тя няма ли да ти върши работа и да не се налага да простираш? Ние нашата още не сме я монтирали поради липса на място. Joy
Иначе едно е количката да е в коридор/антре, съвсем различно да ми е в хола! Вместо да гледам телевизия ще гледам количка...ще я прескачаме....ох, ох, ох ooooh! Но и аз се надявам да намерим нещо дори и след като родя. Тъкмо майка ми ще е тук и ще помогне за преместването, ако има такова разбира се. Whistling

А да ви се похваля. Вчера купих много хубави дрешки на Ема. За себе си прекрасна нощница, ще отида да си взема още 1-2. Ема ми казва, че това не е нощница, а съм принцеса с тази рокля. Joy Ще взема да накарам Калин да ме снима, че да ми видите и шкембето.
Харесах и одеалце което търся от сума ти време...но нали съм с голям късмет мъжката гама се е изчерпала, останали бяха само за госпожици. Crazy Идната събота пак ще ходя да проверя. Много качествени ми се видяха, едва сега го откривам този магазин. Но по-добре късно, отколкото никога. Mr. Green

Ани, много ти е сладко коремчето. Само на тумбаче си качила! Heart Eyes

Аз сигурно гоня 13кг. отгоре и направо съм в потрес от себе си. Но ето и сега шмугнах 1 Баунти. Embarassed Пуста му лакомия, миналата бременност карах на Сникърси, сега съм на Баунтита. Що ли не ги спрат от производство тези вредители? Joy

Хей Маманче, радвам се, че намина! Heart Eyes Hug

И на края, но не на последно място...Честит празник!  bouquet

# 277
  • Мнения: 183
Здравейте!

Аз преди малко се прибрах от една дъъъъълга разходка! Сутринта излязох в 10 и се прибрах в 2 и това е само ходене.... не съм пила кафе! Просто ми се стори ужасно да пропусна свежото време с дъждовни пръски от време на време!
Снощи тук имаше страшна буря... чак антената на кабелната се беше повредила и до преди малко я оправяха. А днес е прекрасно... студено и свежо! Три пъти се преобличах докато реша как да изляза и накрая екипчето, тениска, маратонки и... бях много доволна!

Сега ако знаете как ме боли дупето! Все едно имам мускулна треска.... и бедрата ме болят от вътрешната страна, но то е от лекото разтягане дето направих..... използвам меките стави за да ги направя малко по-гъвкави. Едно време бях барелина, а сега един шпагат не мога да направя! Сега леко и внимателно разтягам.

за липсата на място.... И 200 кв.м. да е жилището мястото пак няма да стига! Мен все ми е жал да изхвърля някои неща. ... за други пък дори не се замислям... директно в коша!

отивам да зяпам филм и да си почивам че всичко ме боли....

# 278
  • Мнения: 851
Ронка, Константина е 1890 гр, а Димана 1800 грама. Вдигат различно всеки ден. М/у 10 и 30 грама/ден последната седмица.
Ванира, аз забравих, че съм оперирана на 3тия ден. От понеделник вкъщи всичко сама си върша. Имаме жена, която почиства 1 седмично, аз минавам още два пъти, освен това си пера, простирам, гладя, готвя вечер....Изобщо не си спомням че са ме оперирали преди 10 дни.... Нито болки, нито придърпвания. Мажа белега (който вече не се вижда) съ свинска мас- така ми казаха от МД и толкова....само дето ме сърби от време на време....тпова единствено ми напомня за манипулацията.

# 279
  • Мнения: X
Миркам,дано не се мъчиш много,сега и да е мъчно,раждането да е много леко. Praynig
Ронка,ние сме в 16 кв.и в тях трябва да побера всичко. #2gunfireЛудница.Гардероба ще ми падне чак от претоварване,ама няма как. Rolling EyesЕдно чистене му направихме сега с моя мъж,уж всичко е чисто,а пък на мен ми се струва че не е.
Чоко,много се радвам за хубавите новини. Hug
Честит празник и от мен.
Много гадно ми стана като разбрах вчера за инцидента,оказа се че една наша семейна приятелка е била на корабчето и по чудо е оцеляла.
Аиде стига толко че пак се разписах много.  bouquet

# 280
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен!
Да ви поздравя с днешния празник!...макар и честването да е помрачено от трагедията в Охрид  Praynig

Да се отчета за Плами-тя няма да влезе днес, че много й е набъбнала сметката за талефона с тоя интернет. Иначе при нея нещата са общо взето като досега. Измъчи се доста. Тия лекарства никак не й понасят, тряпери като лист, контракциите не спират, а и болки има. Дано утре я пуснат поне вкъщи. Решила е,че ако не я пуснат ще иска да й спират лекарствата и да я местят в родилно и без това са й казала, че повече не могат да направят. Офффф, измъчиха я, ама само бебчо да енаред. Били са й вече инжекцииката за дробчетат, така че няма смисъл да я тормозят. Пък и тя вече почва да пада духом, което също ме притеснява, защото никой не й обръща внимание.  Cry Направо да идеш и да ги стреляш наред!!!!  Twisted Evil Close

Почивайте мами и се наслаждавайте на прохладното време!

# 281
  • Мнения: X
Милата Плами,найстина по добре да я преместят.Ако не може нищо да се направи за задържането на бебчо,защо я мотат. #2gunfire
Много прегръдки и целувки от мен. Hug

# 282
  • Мнения: 23 222
Каки,кажи й да не се дава на Плами.Стискаме й палци.
Аз съм в голяма чуенка сега: какво да обуя при това време.Нищо не ми става,освен едни джапанки.Confused

# 283
  • Мнения: 63
Мамнче, добре че се обади да не те мислим.

Мен нещо пак не подхванаха контракциите та си легнах. Егати и загубеното време. Исках да отида до един мол, ама ще е друг път. Много ме боли кръста като ходя.

Мир на праха на бедните душици от корабчето в Охрид. Аз разбрах вчера веднага понеже по цял ден слушам бг радио. Да ви кажа на мъжа ми му се смеех като ходихме из островите в Гърция. Всеки път проверява дали имат и къде са спасителните жилетки. Ама явно си е прав. Много тъжна история.

Честито съединиение въпреки всичко!

# 284
  • Мнения: 103
Чо-ко, чудесно за бързото възстановяване. И аз си помислих, че трябва да е било такова при все че не спомена нито веднъж за неразположения, болежки, а и при този режим ...
За Плами какво да кажа? Стискам палци вече да се оправят нещата, че много се изтормози.
Аз днес следобяд полегнах да подремна, та 2ч  Shocked. Довечера има да будуваммммм, ужас.

Общи условия

Активация на акаунт