Лекарите в Пазарджик - 5

  • 94 914
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 941
Нелка, то ако е имало и кръвопреливане, аборти, кюртажи..не че знам каква е приичната при Мари...

# 706
  • Мнения: 1 938
Да, така е.
Макар че при кръвопреливане би трябвало да се прелее кръв със същия резус фактор...

# 707
  • Мнения: 3 499
Марито, имах предвид като цяло. Може да има изключения, но мога и друго да кажа. Когато аз трябваше да се оперирам лекарят, който работи в две болници - Александровска и Доверие, каза така -"За мен откъм финансово отношение е все едно къде ще те оперирам, но предпочитам в Александровска - традициите са си традиции, екипите са екипи, винаги можеш да разчиташ на нощните смени, а не да събираш екипи през нощта, когато в частната има само един дежурен уролог, освен това реанимацията е сто пъти по-добра. Все още частните болници са на светлинни години от държавните".... Цитатът е негов, но много ми хареса.
А Доверие е много по-голяма болница от Селена, която е тясно специализирана Peace
Това го казва светило в хирургията и смятам, че е много по-наясно  от нас по този въпрос.
Ражданията са си раждания, и под крушата може , когато няма проблем....
Между другото това, че някой ще се държи по-мило с мен, ще ми обръща повече внимание, ще ми къпе детето пред мен, ще ми слага на няколко часа обезболяващи(които да ме тровят, вместо да потърпя малко) не е основание да раждам в частна болница.
Дежурен неонатолог и Неонатологично отделение са коренно различни неща, нали?!
Но мразя безспорната злоупотреба със системи, сонди и антибиотици в Неонатологиите като цяло в страната. #Cussing out

# 708
  • Мнения: 2 577
Действа антибиотично , но за нос на малко дете предпочитам клеев разтвор или най-добре сребърна вода. трепе хремата
за ден-два Peace

    Тц...Не винаги. Tired Да не кажа никога, при мойта щерка. Tired
и при нас нула ефект...

# 709
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Действа антибиотично , но за нос на малко дете предпочитам клеев разтвор или най-добре сребърна вода. трепе хремата
за ден-два Peace

    Тц...Не винаги. Tired Да не кажа никога, при мойта щерка. Tired
и при нас нула ефект...


И при нас Mr. Green
Но аз не се отказвам. Всяка вечер преди лягане давам по 1 - 2 лъжички мед. Все пак се съобразявам - ако през деня е яло шоколад или нещо сладко, вечерта давам само по 1 лъжичка.

# 710
  • Мнения: 319
Мари, защо и в началото са ти били? Нали това ти е била първа бременност?

Нели, някакъв вид терапия се води, не помня точно newsm78 За по-сигурно.

# 711
  • Мнения: 319
Малинарке, много мразя слагането на каквото и да било под общ знаменател. Какво значи говоря общо? Не може да говориш "общо" защото това е лъжа! А между другото аз също правя разлика между "неонатолог" и "неонатологично отделение", но точно ти в поста си писа, за липса на педиатър.

Каквото и да си говорим, по отношение на много неща частните болници все още са на светлинни години от утвърдената практика в държавните. Не казвам къде е по-добре, но със сигурност за бебето ще е по-добре да има на разположение 24 часа педиатър.

# 712
  • Мнения: 1 938
Мари, защо и в началото са ти били? Нали това ти е била първа бременност?

Нели, някакъв вид терапия се води, не помня точно newsm78 За по-сигурно.

 Shocked

Последна редакция: сб, 27 фев 2010, 22:43 от Nellina

# 713
  • Мнения: 941
Бе, нали никой не се заблуждава че в Пз има частни болници или клиники .....

Нинка, всеки има право на избор...когато решава дали да ражда с упойка или без...Същото важи и когато иска детето да е при него когато си пожелае, и да го кърми когато си поиска..или пък да му го носят на 3 часа и повито като....лозова сърма...
Ако ще говорите за частните болници - плюсове, минуси - не измествайте темета пак за раждането....молА   bouquet

Аз пък, не веднъж се убеждавам, че когато си плащаш...(в т.ч. и за лекарски услуги) получаваш по -добро и отговорно обслужване...вкл. и случая с посещението на ортопед за Дани в 5-ия месец...

п.с. бе той още Фройд си го е казал, за плащането и качествената услуга... Wink

# 714
  • Мнения: 3 499
Не говорех само за раждането....а за всички болнични услуги и методики.
Не може да не се говори за "по принцип" и "общо", така както едни сме доволни от един лекар, едни - не. Когато добрите мнения преобладават над лошите, тогава казваме, че този лекар е като цяло добър, нали?! (от положението на странични наблюдатели). Това имах предвид, когато казвам "като цяло".
Както си прочела, писала съм , че може и да има изключения, което е така. Но заради няколко изключение не може частните клиники (в БГ) да се класифицират като по-добри от държавните като цяло.

Поставям те в ситуация - Ако ти знаеш още от бременността, че бебето ти ще има проблеми след раждането, къде ще родиш? В Селена или в друга голяма болница с традиции и специалисти в неонатологичните грижи и оперативни намеси?

Цитат
Не може да говориш "общо" защото това е лъжа
Ако ще дискутираме, нека спазваме добрия тон. Едно "според мен", вмъкнато някъде там, не би звучало като лична нападка, да не кажа друго. Stop

# 715
  • Между два свята...
  • Мнения: 58


Аз пък, не веднъж се убеждавам, че когато си плащаш...(в т.ч. и за лекарски услуги) получаваш по -добро и отговорно обслужване...вкл. и случая с посещението на ортопед за Дани в 5-ия месец...

п.с. бе той още Фройд си го е казал, за плащането и качествената услуга... Wink

И аз така си мислех...От както се е родило детето ми до преди няколко месеца все си плащахме. И за моите проблеми след раждането си плащах и за проблемите със здравето на мъжа ми си плащах...
Но дори и да си плащам лекарят не беше в кабинета в уговорения час. Моите проблеми си стоят неизлекувани...Много важно, че докато лежах в болницата и си плащах лично на доктора - той всеки ден идваше по 10 пъти, държеше ми ръката и т.н. Момичето на другото легло, чийто лекар не се мярна нито веднъж ми завиждаше - ама тя забрави след няколко месеца проблемите, пък моите години си ги влача...
След всичко това се убедих,че всичко опира не до плащане, а до съвестта, личните и професионални качества на човек. Peace Peace

# 716
  • Мнения: 1 938
След всичко това се убедих,че всичко опира не до плащане, а до съвестта, личните и професионални качества на човек. Peace Peace

   Ей това е истината! Peace

# 717
  • Между два свята...
  • Мнения: 58
Хората първо са пациенти и човешки същества, а едва след това пълнежи на джобове и здравни  каси...

# 718
  • Мнения: 2 577
Хората първо са пациенти и човешки същества, а едва след това пълнежи на джобове и здравни  каси...
За жалост все повече, обаче,това ще е само една отминала романтика... Confused

# 719
  • Мнения: 319
Не говорех само за раждането....а за всички болнични услуги и методики.
Не може да не се говори за "по принцип" и "общо", така както едни сме доволни от един лекар, едни - не. Когато добрите мнения преобладават над лошите, тогава казваме, че този лекар е като цяло добър, нали?! (от положението на странични наблюдатели). Това имах предвид, когато казвам "като цяло".
Както си прочела, писала съм , че може и да има изключения, което е така. Но заради няколко изключение не може частните клиники (в БГ) да се класифицират като по-добри от държавните като цяло.

Поставям те в ситуация - Ако ти знаеш още от бременността, че бебето ти ще има проблеми след раждането, къде ще родиш? В Селена или в друга голяма болница с традиции и специалисти в неонатологичните грижи и оперативни намеси?

Цитат
Не може да говориш "общо" защото това е лъжа
Ако ще дискутираме, нека спазваме добрия тон. Едно "според мен", вмъкнато някъде там, не би звучало като лична нападка, да не кажа друго. Stop
А къде не е добър тона ми? Казала съм го защото съм видяла, че не е така както го казваш. Ако си се почувствала лично засегната - не съм го написала с тази цел Peace. Но нямам намерение да продължавам, защото както за всяко нещо и тук всеки си защитава неговата си теза. Не съм обиждала държавна болница, просто защото нямам база за сравнение. Не искам и да имам. Защитавам "частното" само и единствено в момента, защото съм сигурна, че има педиатри 24 часа. ТОВА Е! Все пак затова и говорим, а не за "...ама ако...". Да ако гинеколога ми, види, че има проблем при бременноста сам ще ме насочи към болница, където има специална апаратура за детето, а няма да си замълчи! Повярвай ми така е, защото се е случвало на пациенти на този доктор!

И само последно - нека всеки има право как да се изказва нали?!?! Това че на някой не би му харесало не значи, че нямаме право да кажем какво мислим.

Последна редакция: нд, 28 фев 2010, 21:35 от Марито

Общи условия

Активация на акаунт