фризолак

  • 30 718
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 675
Влязох в 1 сайт и сравних фризо ха и фризолак, стойностите са еднакви и затова реших да взема него, а не НАН, в който липват някои от съставките на Фризото.Така превода между млеката няма да е толкова стресиращ.Разликата е единствено в предварителното разградените протеини.

# 61
  • Мнения: 3 675
Добро утро.Вие като го приготвяте този фризолак пени ли се?С фризо ха не ставаше така.искам да ви попитам в темата, момичета кажете нещо разхлабващо.Стефа вчера не се е изхождала по голяма нужда, а предишния ден цели 3 пъти.Фризолакът започнах да й го давам от вчера в 18.00 ч.Мерси за отговорите

# 62
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Добро утро.Вие като го приготвяте този фризолак пени ли се?

Явно много интензивно го разтръскваш. Не се пени моя.

# 63
  • Мнения: 3 675
Ние много сме качили, над 7 кг сме и лекарката каза направо на фризо 2 да минаваме.От днес стефа е на диета и трябва да се превърна в звероукротител, защото като огладнее става страшно. Crazy

# 64
  • Мнения: 15 379
Ние много сме качили, над 7 кг сме и лекарката каза направо на фризо 2 да минаваме.От днес стефа е на диета и трябва да се превърна в звероукротител, защото като огладнее става страшно. Crazy
Повечето формули номер 2 са за бебета навършили 6 месеца и евентуално със започнато захранване.
Абсурдно е бебе на 4 месеца да пие формула за бебе на 6 и то защото е "дебело".
Бебе на диета не се подлага, това просто е тотално и отчайващо безумие Stop!

gitadam, храни си детето, когато е гладно. Безобразие е да го оставиш гладно!

# 65
  • Мнения: 27 524
Повечето формули номер 2 са за бебета навършили 6 месеца и евентуално със започнато захранване.
Абсурдно е бебе на 4 месеца да пие формула за бебе на 6 и то защото е "дебело".
Бебе на диета не се подлага, това просто е тотално и отчайващо безумие Stop!
gitadam, храни си детето, когато е гладно. Безобразие е да го оставиш гладно!

Напълно подкрепям!  Peace

Относно неизхождането, вероятно е от Фризолак-а. Не го намирам за хубаво мляко и наистина и то, и НАН-а запичат ужасно  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 2 172
Ние много сме качили, над 7 кг сме и лекарката каза направо на фризо 2 да минаваме.От днес стефа е на диета и трябва да се превърна в звероукротител, защото като огладнее става страшно. Crazy
Повечето формули номер 2 са за бебета навършили 6 месеца и евентуално със започнато захранване.
Абсурдно е бебе на 4 месеца да пие формула за бебе на 6 и то защото е "дебело".
Бебе на диета не се подлага, това просто е тотално и отчайващо безумие Stop!

gitadam, храни си детето, когато е гладно. Безобразие е да го оставиш гладно!


Еее,чак пък безумие  Stop По добре ли е да се превърне в наденичка и после да си троши главата с безуспешни диети тъй като вече ще е натрупала мастни клетки ??
Аз моята беба я спасих след като започнах да и разреждам повече млякото.Нито е ревала,нито е стояла гладна.Просто количеството АМ във водата го правех с 1 лъжичка по-малко и тя си се залъгваше.Не е имало проблем.
Същото се повтори и със синът ми.Един месец и веднага пролича.Качи 250 грама,а не 500-600.
  Не мисля,че ако бебето е спокойно е голяма травма за него.По-лошото е да изяжда количества неприсъщи за възрастта си и да трупа излишни килограми,които по никакъв начин не му помагат.
  Ако обаче бебето е неспокойно и нервно,незнам.И това не е добре.Аз говоря от камбанарията на майка цял живот влачеща килограми,заради именно това безумие..."да яде колкото си поиска,няма да го ограничавам,паничката трябва да е празна  ooooh! Tired / За нищо на света няма да причиня това и на моите деца.Гордея се,че до този момент всичко е под контрол,няма драми и са елегантни.Само свикнаха да се хранят нормално.За по нататък незнам.Доколкото от мен зависи ще им създам нормален здравословен режим,но тъпкане до откат,защото така искало и да ми омита по една кутия шоколадови бисквити няма да стане.След време ще са ми благодарни  Peace

П.С.По темата-фризолак си е ок.Не съм видяла някое бебе да е по-по-най,защото е яло само Аптамил  Laughing Това е абсолютна глупост.
Със златистата капачка е по-нова формула,но лично на моето бебе не се отрази добре-много повръщаше,докато със синята капачка нямаше проблем.Всичко е доста индивидуално.На принципа проба-грешка е  Rolling Eyes И розов Хип яде,сега пък е на Нестле.С него се чувства най-добре и се засища с по-малко количество.

# 67
  • София
  • Мнения: 15 220
Блонди, откакто ти си давала Фризолак и Нан е изтекла много вода.
И двете млека са с променени формули, така че, нека дават мнения майки, които са ползвали тези млека, в сегашния им вид.  Peace

# 68
  • Мнения: 3 675
Проблем със запичането няма, т.е. днес всичко е ок, дори напълни памперса два пъти, но настъпи драма със захранването с каша и реве та се къса.Лекарката каза, че при тези кг може да развие рахит и че фонтанелата е мека и каза да увелича дозата вигантол на 7 капки.Абсурд да мина на двойка.Досега й давах 150 мл вода и 5 лъжици/общо храненията са 5-6 за 24 часа и след всяко ядене плаче, явно не й стига млякото/, сега лекарката ми каза да давам 130 мл и 5 лъжици и да намаля яденето на АМ.От днес трябва да се захранваме с каша, а след 7-10 със зеленчуково пюре.Не знам как ще стане това като плюе, мъжът ми е бесен, че детето е гладно и реве та се къса, дори се кани да смени лекарката, ако нещата продължават така. #Cussing out
Да newsm78

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 16:11 от gitadam

# 69
  • Мнения: 15 379
elfi4ka, нали ти е ясно, че става дума за бебе, което пие мляко, а не нагъва шоколадови бисквити Wink.
На всяка кутия с АМ има предупреждение, че млякото се прави винаги и единствено с толкова вода и съответните мерителни лъжички. Слагането на повече вода за мен е Stop.
До 1 година млякото е най-ценната и нужна храна за едно бебе и ограничаването му е просто вредно и абсолютно ненужно.
Бебетата не дебелеят от АМ. Затлъстяването може и най-често е следствие на неправилно захранване и хранене, тъпчене с бисквити, сухари, подсладени сокове.
Моят син винаги е пил АМ на корем. Правилно захранен на 6 месеца, здравословно се храни и в момента. Висок е 1 метър и тежи 14кг.

# 70
  • София
  • Мнения: 15 220
gitadam,
Писах преди малко в другата ти тема за захранването с каша.
Ако сега дадеш кашата, въвеждането на пюрета след 7-10 дни е прекалено рано.
Аз въвеждах нова храна веднъж месечно, т.е, ако сега решиш да даваш каша (по-добре да си останете на АМ, обаче  Peace ), пюре може да дадеш след 1 месец.
Още повече че бебето ти е твърде малко.

# 71
  • Мнения: 27 524
И двете млека са с променени формули, така че, нека дават мнения майки, които са ползвали тези млека, в сегашния им вид.  Peace

За мен е достатъчен факта, че и сега децата (повечето) се запичат от тези две млека, както и че Фризолак не се продава в доста западни държави.  Peace

Товa e лично мое мнение, не ангажирам никого с него, нито го натрапвам. Просто си го казвам, може, нали?  Blush

# 72
  • Мнения: 2 172
elfi4ka, нали ти е ясно, че става дума за бебе, което пие мляко, а не нагъва шоколадови бисквити Wink.
На всяка кутия с АМ има предупреждение, че млякото се прави винаги и единствено с толкова вода и съответните мерителни лъжички. Слагането на повече вода за мен е Stop.
До 1 година млякото е най-ценната и нужна храна за едно бебе и ограничаването му е просто вредно и абсолютно ненужно.
Бебетата не дебелеят от АМ. Затлъстяването може и най-често е следствие на неправилно захранване и хранене, тъпчене с бисквити, сухари, подсладени сокове.
Моят син винаги е пил АМ на корем. Правилно захранен на 6 месеца, здравословно се храни и в момента. Висок е 1 метър и тежи 14кг.

 Stop Stop Stop
 Моето бебе също е захранено на 6 м. и повярвай ми до ден днешен/ на 1 година/ основната му храна е млякото+месно пюре,което естествено не му стига и се дохранва с мляко.Никой не го е лишил от общите му количества.Храни се общо 4 пъти -съответно 2 пъти мляко по 260 мл ,един път пюре със 120 мляко и един път плод с кисело мляко или крем или нещо си каквото му измисля,но ако не му измисля нищо му давам пак мляко.Това въобще не ме притеснява.Но в момента тежи 9.300 и е 75 см.А по-голямото наддаване беше точно в месеците,когато пиеше единствено и само мляко.И не ми разправяй,че от АМ не се дебелее.Безумно е бебе на 4 м. да изяжда количеството на едногодишно  Wink

Дъщеря ми е на 2г.6м. и тежи 12 кг.Беше се изтървала като бебе,но бързо влезе във форма.От тогава не е имала проблеми.Яде колкото и каквото си поиска.Тя има спирачка.НО синът ми няма  Laughing

# 73
  • Мнения: 15 379
И не ми разправяй,че от АМ не се дебелее.Безумно е бебе на 4 м. да изяжда количеството на едногодишно  Wink
Такива като теб разпространяват упорито мита, че от АМ се дебелее.
Нормално е бебетата да са пухкави, защото нито главата, нито крайниците им са особено съразмерни. Защото са бебета, а не защото пият мляко.
Моят син на 4 месеца пиеше 200мл. АМ. На годинка пак толкова пиеше+ 1 лъжица пюре, не повече.
Това безумно ли е?

# 74
  • София
  • Мнения: 15 220
И двете млека са с променени формули, така че, нека дават мнения майки, които са ползвали тези млека, в сегашния им вид.  Peace

За мен е достатъчен факта, че и сега децата (повечето) се запичат от тези две млека, както и че Фризолак не се продава в доста западни държави.  Peace

Товa e лично мое мнение, не ангажирам никого с него, нито го натрапвам. Просто си го казвам, може, нали?  Blush

Може.  Simple Smile
Но сама разбираш, че то е ...... най-малкото необосновано.
Така нареченият "факт" е някакво умозаключение, изведено от постовете на няколко писали тук майки, които са се оплакали. Не бива да игнорираме мненията на други, които пък са доволни от тези млека. Няма как да знаем какви са впечатленията от млякото на всички останали майки, които пък изобщо не пишат тук. Така че е несериозно и необективно да се твърди, че повечето деца се запичат от Фризолак и Нан. Не ми е известно да има някаква статистика или претендиращи за представителност данни по въпроса.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт