АПриЛчЕтА 2008!!!

  • 15 764
  • 225
  •   1
Отговори
# 195
  • Временно
  • Мнения: 788
galia_ilieva ,tanzen не съм Ласи,но да споделя.Давам на Сиана Инфлуцид.Не мога да кажа дали има ефект,защото тя така или иначе е болна в момента,а аз го давам от 2 дни.Според педиатърката няма проблем да се дава цяла зима - 10 дена 3 пъти по едно хапченце,след което 10 дена почивка.Ако е болно детето се дава 3 пъти по 2 хапченца.Явно са сладки(не съм ги опитвала Embarassed) защото Сиана ги хруска без проблем.Ето тук има информация за Инфлуцид

milenag ,дано бързо се оправя Коско!!!
Ние снощи имахме тежка вечер - първата такава след раждането,смея да твърдя.Много плака,защото е със запушено носле и трудно диша.
Cry

# 196
  • Мнения: X
Алоха, аз съм малко стресната та за туй от вратата за краката дет' се вика. днес в яслата е идвала лекарката да преглежда хлапетата и на Самуил са му написали бележка за хирург, щото (май) имал ингвинална херния (сори ако не го изписвам правилно, толкоз ми разбира главата). Та да питам има ли някой дето разбира от тия хернии сред вас? Знам, че лекар требе да види, ама пусто сърце не трае, педи каза че първо тя искала да го види, па тогаз да сме ходели на хирург ако  трябва, ама чак другата сряда ще се видим с нея.....много време бе. Аз намерих тука разни теми из форума и из нета и чета, ама рекох и с вас да се консултирам  Rolling Eyes.
 Айде, до скоро.

# 197
  • София
  • Мнения: 749
Ем, нищо не зная аз за тази диагноза. Предполагам колко си притеснена, разчитам и че лекарката в яслата се е заблудила (нали все пак вашето педи е сериозна и едва ли би пропуснала такова нещо).  Прочетох и аз в нета да се образовам - най-важното е, че минава и заминава. Разбира се, майчиното притеснение винаги е огромно Sad

  newsm59 nbirthday newsm67  Gift  party023 newsm38  bigdance2Нели84, Честит Рожден ден ! Бъди жива и здрава! От все сърце желая на теб и Наско само здраве и хубави неща да ви се случват!

МиленаГ, точно вчера те "пратих" на работа в мислите си, пък то Косьо на друго мнение бил... Да оздравявате бързо, ей! А работата няма да избяга  Peace

# 198
  • Мнения: 5
Здравейте априлки!

Днес имам рожден ден, почерпете се за мое здраве! Simple Smile
                                          party023 beer beer3 beer2 Wine Glass Popcorn cook  party023
Незнам как да пратя картинка с почерпка и затова ви черпя с емотинки! Heart Eyes
 ВаняМ благодаря за пожеланието! Hug

# 199
  • Мнения: 200
Нели да си жива и здрава и много щастие в семейството ти  Hug



Emma нищо не съм чувала за тази диагноза, стискам палци да е фалшива тревога, дръж ни в течение  Praynig

Аз прострях 2 перални, сготвих 2 манджи, изчистих, подредих, и чаааак сега си пия сутришното кафе, а Габа вече спи. Simple Smile

Неси напълно те разбирам за дом.любимец. Ние сме с коте, косми навсякъде, чистиш всеки ден и тн..знаеш как е. Обаче като видя Габи как го гушка и как се смее с глас като си играе с него и как тая котка позволява на Габи да и се качва /буквално/ на главата и да я мачка нон стоп- ами стопля ми се душата. Иначе и ние мислихме да го махаме, ама сърце не ни дава, Габи не само мяука като него, ами и хиляди др неща покрай котката научи и виждам че я обича много Simple Smile И май ще си останем с котето Simple Smile Стискам палци на Йони бързо да и минава и наистина не изглежда чак толкова зле  Hug

МиленаГ бързо да се оправя Коско, а тя работата няма да избяга  Hug

Сисе и аз от Пуфис си напатих ама защото много пропускаха, на всеки памперс от пишкано пропускаха. Онзи ден бяхме  с една приятелка в парка и гледаме детенцето и мокро, свалихме памперса - ми той даже не беше надут, смисъл не беше пълен  newsm78 Нещо не са както трябва тия Пуфис  Peace

Вит Ц и аз давам точно както е описала Вени Simple Smile

# 200
  • Мнения: 19


Нели честити  рожден ден. Да си жива и задрава и много щастие ти  пожелавам.


На всички болни  бързо оздравяване.

А ние да се похвалим вече сме християнчета. На 22 направихме кръщенка на Сияна и Теди /племеника ми/.
Сияна доста плака като  я взе попа, но  за сметка на това после спа добре и  беше бодра за купона в ресторанта.
цялата стана бубарак от въргаляне по  земята.

Емма доколкото  знам ингвиналната херния се  среща по  често  при  момченцата. На наши приятели  децата им бяха така и им правиха операция. Дано  да не се стига при  вас  до  операция, дано  да има и  други  алтернативи.
А ние сме с пъпна херния, която  засега няма да бараме, доктора каза че ще изчакаме още  1 година може и  сама  да се прибере.



# 201
  • Мнения: 269
Момичета , благодаря ви за подкрепата .Ново двайсе при нас . Водих го моя син при педи - каза , че е има възпаление на ушите , пуснахме кръв и урина и има инфекция - почти всички показатели са му завишени . Изписа ни Зинат.
И каза още , че всеки момент ще пробият кътник , кучешки и предкътник наведнъж. Ръцете на моя син са му в устата до китката и така се лигави , кошмар. При нас е весело.  Абе , ще се оправим , ама ми е гадно.


Нели84, Честит Рожден ден !  Да си жива и здрава и много щастлива !!

# 202
  • Добрич
  • Мнения: 52
Здравейте момичета!БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА!

При нас нищо ново,беснеем,ломотим,живее си детето щастливо детство.

Миленая,да се оправяте,няма по гадно нещо от болно дете.

Ема,аз при всички положения го водя на хирург Peace

Нели,честит празник!

А пък за памперсите доста експериментирах това лято и извода ми е,че по-добри от Либеро за мен няма,железни са.

Сега да си призная,че моята милозлива личност претърпя пълен провал по схемата за спането-Борко на 5тата минута беше посинял от рев,прегракнал и насран.Засега се отказвам да го мъча и ще го мъкна на ръце ooooh!

Ами айде лека ви нощ!

# 203
  • Мнения: 200
Нанче много съжелявам за неприятната диагноза Sad , с теб сме.  Hug    Много целувки на Борко  Heart Eyes

Ето нещо весело: http://www.ebaumsworld.com/video/watch/80693005/..тази песен  е много модерна сред бебешките среди - http://www.youtube.com/watch?v=mQKYdbhGh0Q. Уре я пускам и на Габа  hahaha

Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 02:22 от Bel Ami

# 204
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цоп, след толкова хайманосване най-после се докопах до компютър Crazy
Наана, Hug
Емма, вит.С давам една ампула на ден, когато се наложи. Обикновено и аз се пробвам с лъжичка, но Дима като е болна иска само мляко и често изсипвам ампулата в млякото.
Перла, ще споделиш ли защо не се дава вит.С на деца, защото и двете ми лекарки и за двете деца винаги ми изписват и вит.С наред с другите лекарства Thinking
За имуностимулантите, теглото и ръста ще се включа довечера, че днес сме на реимунизация и ще мерим, теглим и обсъждаме какво да и давам за засилване на имунната система.
За работата - не смятах да я сменям докато не изкарам още едно майчинство Mr. Green Засега стопирахме работата за бебе и съответно ще си натискам парцалите на моята си работа. Удовлетворява ме, че се разбрахме с шефа докато ми изтече майчинството да работя на 4-часов работен ден и винаги да мога да ползвам отпуск или болничен като се наложи. Имах нужда от промяна, но тук условията са много подходящи за човек с две малки деца и едва ли ще намеря толкова коректен и разбиращ работодател, та оставям нещата както са. Тези дни ще си уговоря среща със шефа да видим кога ще започна.
Нели, ЧРД на патерица  bouquet Всичко най-хубаво ти пожелавам Hug
Пожелавам на всички болни дечица бързо да оздравяват.

# 205
  • Мнения: 5
Добро утро момичета!

Благодаря на всички за хубавите пожелания! Много ме изненадахте! Simple Smile

# 206
  • Мнения: 2
Здравейте на всичкирискам да кажа относно имуностимулаторите,аз съм много доволна от коластрата на аквасорс,скъпичка е ,но си заслужава,особено и за злоядите деца.Стефи неискаше нищо да яде,откакто го давам,немога да я прехраня.

# 207
  • Мнения: 96
Привет!

Нели, Честит Рожден Ден на патерица!

Ние днес се прибрахме от едно спешно гости в инфекциозна клиника Mr. Green Емата си изкара чудно в компанията на Исус и брат му Снежко - голяма радост им се радва на пустите мангалета Laughing, излъска с мокри кърпи половината отделение, носи кофата на санитарката и хорицата като се уплашиха, че ще чакаме заплата - ни натириха Laughing Майка й обаче, се наръби на една кушетка да се чекне и да се чуди къде да си дене тумбака Wink  Та такива ми ти работи...

Галка, аз не съм много веща по имуностимулаторите, щото не съм им голям фен честно казано, но от доверени източници имам добри отзиви за Саменто, и то ползван за яслени и градински деца, също Рибомунил. Аз преди да тръгнем на ясла взех Sambucus - от едно магазинче за био продукти - много е приятно на вкус, мирише на малини и Ема го пие без проблем. Четох много добри отзиви за него, ама аз личен опит още не мога да споделя.

Емма, то хубаво здравната система вмени на ДжиПитата да разбират от всичко, ама от всяко дърво свирка не става. Ингвиналната херния си е хирургичен проблем - аз бих отишла направо при хирург и то детски. Във ВМИ Варна при всички положения има Клиника по Детска хирургия - моя съвет е да го заведеш там. Ако не - всеки добър хирург е първа инстанция, а не ОПЛ.
Дано се окаже, че напразно се притесняваш.

Миленаг, да се оправя Коско бързо!
Голди, тоз работодател с мед да го намажеш направо - цъ - цъ имало такива хора значи:shock:

Отивам да приспивам чавето, после ще ви видя пак!


# 208
  • Мнения: 2
Здравейте отново, момичета, малко прекъсване имахме по технически причини, но вече всичко е наред! Дано да успявам да ви следя по-често.
Нели, честит рожден ден и от нас на патерица, пожелаваме ти здраве - и за теб и за хората, които обичаш!  bouquet
Вчера и за нас беше нещо като празник - стана 1 година откакто нашият татко дойде в Шотландия, където сме и ние сега.
По въпроса за витамините и тук има едни А, C и D комбинация, които ми препоръчаха да давам на Лъчито, когато нямаше апетит. Давах 2 месеца, после спрях. Май му се увеличи малко апетита като ги почнах или съм си въобразила, че бях доста притеснена, но определено откакто ги спрях му се повиши апетита ;- Simple Smile Може и  да няма връзка, просто да му е дошло времето да яде пак Grinning. А като е болен, гледам да давам най-много калпол(парацетамол) и от България имам осцилококцинум. Тука с парацетамол лекуват всичко Simple Smile

# 209
  • Мнения: 319
Ехоооо..
Да ви кажа,колажа е готов както и новата тема.Тези дни ще я пусна Peace Искам да благодаря на майчетата,които не пишат при нас (но редовно четатат) за това,че ми пратиха снимки на децата HugНе си дадох много зор за този колаж  Embarassed малко е постничък...ще ме прощавате!
 
На моя син съм давала коластра и зелена енергия  Peace Коластрата много се котира,енергията не толкова,защото не е много приятна на вкус.Друго не съм давала.
Ласи,какво правихте там бе?Какво ви се случи?

ааа,ако някой се е наканил да ми праща снимка,дайте я насам има начин да ги вмъкна Peace

Общи условия

Активация на акаунт