пак за в Германия - Hebamme ?

  • 2 169
  • 35
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 292
 Wink аз все си мисля че ще понауча някои неща за грижа за бебето и ще свикна малко с него по време на престоя в клиниката, защото с много неща не съм наясно (със сигурност със всички е така първия път  Wink)  но все пак там ще има акушерки наоколо все може да попита човек ... надявам се да има и други майки и да се запознаем.
С две думи от сегашна гледна точка не мисля да бързам д асе прибирам, но не знам как ще е като остана там, може и да не ми е добре.
А кога се избира педиатър и как и само акушерката ли идва на посещения първите дни когато сме си в къщи или също и лекар?
В началото колко често преглеждат бебето?

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Wink аз все си мисля че ще понауча някои неща за грижа за бебето и ще свикна малко с него по време на престоя в клиниката, защото с много неща не съм наясно (със сигурност със всички е така първия път  Wink)  но все пак там ще има акушерки наоколо все може да попита човек ... надявам се да има и други майки и да се запознаем.
С две думи от сегашна гледна точка не мисля да бързам д асе прибирам, но не знам как ще е като остана там, може и да не ми е добре.
А кога се избира педиатър и как и само акушерката ли идва на посещения първите дни когато сме си в къщи или също и лекар?
В началото колко често преглеждат бебето?
С раждането на детето му се прави Pass, и там се отразяват всички редовни прегледи. Педиатър избираш сама, след като се роди, разпитай, ако имаш познати мами да ти препоръчат, или отиваш при този, който ти е наблизо. Ако не ти допадне, не е проблем да смениш след това. На корицата на Pass-а пише кога са редовните прегледи. Акушерката идва в началото, ако възникне проблем обаче, тя веднага ще те препрати при предиатър. Можеш да я търсиш и след като са минали 10-те посещения. Тя би трябвало да ти предложи и курс за възстановяване след раждането, някъде 2 месеца след това. Той е по желание и е от полза все пак.

# 17
  • Мнения: 2 292
благодаря.
проверих жълтите страници и в наше село има само един единствен педиатър  Sad може пък да не са се писали всичките.
А днес почваме да звъним на акушерките да ги питаме дали са всободни ноември и да се видим с тях дали ще си допаднем ?

Има ли някой опит с количка със Softtragetasche? Ние купихме такава и се чудя не избързахме ли?
Дали ще е достатъчно топла за зимата?

# 18
  • Мнения: 4 244
Кое те притеснява за количката. Достатъчно топло държат тия чували. Особено ако сложиш бебока и в един космонавт Schneeanzug няма да ми е студено или да мерва полъх от студ

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
благодаря.
проверих жълтите страници и в наше село има само един единствен педиатър  Sad може пък да не са се писали всичките.
А днес почваме да звъним на акушерките да ги питаме дали са всободни ноември и да се видим с тях дали ще си допаднем ?

Има ли някой опит с количка със Softtragetasche? Ние купихме такава и се чудя не избързахме ли?
Дали ще е достатъчно топла за зимата?

Нашата количка е с такава. Тя пази повече от вятър според мен, вътре и без това като покриеш добре бебче, му е достатъчно топло. Аз слагах отдолу агнешка кожа, отгоре одеалце и самото покривало на чантата. Така правят и в яслата, така че няма проблем. Ако пък настанат мразове и студове просто по-топла завивка или едно подобно на голяма възглавница (така ги покриват в болниците)

# 20
  • Мнения: 2 292
Кое те притеснява за количката. Достатъчно топло държат тия чували. Особено ако сложиш бебока и в един космонавт Schneeanzug няма да ми е студено или да мерва полъх от студ

чета във един форум за ноемврийските майки и все се говори за разни зимни колички с кошове  за зимата за разни студове ...
иначе на нас си ни харесва такава. имае си и чувал и чанта за носене но е с меки стени не е като кош ...
дано е топличка.
А Schneeanzug и Schneeoverall  едно и също ли са? това нашите космонавти ли са? Gr. 68 добре ли ще е за Ноемврийско бебе?

# 21
  • Мнения: 2 292
pepelyashka а вашето кога се роди? зимно ли е?

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мярка 68 е добре, не знам дали и ще намериш по-малки, двете думи се отнасят за едно и също нещо.
Хищникът е роден през март, но при нас времето е по-студено, така че "космонавта" беше в употреба доста време.
И не се притеснявай за чантата, важното е плата и да е плътен и да спира вятъра.

# 23
  • Мнения: 1 173
vivita, имаш ли някъде снимка на количката да я видя, че се заинтригувах? newsm78 Mr. Green
И ние сега сме на тема "обзавеждане на бебешка стая", ама още във фаза План и Контрол на финансиите. Crazy
Мъжо каза, че до ноември събира оферти. Мене ме пусна да ходя да ги търся. Mr. Green

На мен ей туй чудо много ми хареса. Не знам обаче колко е функционално. newsm78



# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
дорит-ка, то изглежда добре, но важно е да ти е удобно при носене. За мен е живо наказание мъкненето на Babyschale и за това всеки път оставям на половинката да я мъкне. А чантата от количката точно за това ми е удобна, защото е мека, лека и удобна, още повече, ако трябва да катериш и стъпала, носейки я.

# 25
  • Мнения: 4 244
Вивита, аз си мисля за размер 62, защото те са много широкоскроени и 68 е ти бъде много голям
Доритт, тоая комбинация е страхотна, стиа да е лесноподвижна самата количка
Предното колело върти ли се, че не разбирам много добре от снимката?

# 26
  • Мнения: 1 173
Ами то всяка една от трите части можеш да я сложиш на скелето, поне така пише (не намерих по-хубава дума, sorry).
Та мисълта ми беше дали ще ми трябва още някаква джаджа към колицата или това е всичко, че и цената не и е нисичка.... ooooh!
А към количката има и някаква чанта, като раница, ама колко събира е вече друг въпрос.

# 27
  • Мнения: 1 173
Доритт, тоая комбинация е страхотна, стиа да е лесноподвижна самата количка
Предното колело върти ли се, че не разбирам много добре от снимката?

Ми  newsm78...не знам....ама мисля да?  Що требе да се върти?

# 28
  • Мнения: 4 244
Тя тази чанта е за пелените и шишетата за из път, по принцип са много удобни, особено ако е раница.
За летния вариант не ти трябва друго освен един чувал Fusssack дето има викат
А в коша просто го завиваш с една голяма възглавница и толкова

За колелото - ами ще е по маневрена ако се върти, щото аз имах една троколка с неподвижно колело отпред и бая зор виждах да я управлявам

# 29
  • Мнения: 1 173
Абе аз чаткам бързо, само дето трябва да ми се обясни малко повече. Mr. Green
Общо взето съм си гола вода, ама като се роди бебо сигурно за два дена ще влезна в час.
До тогава съм го ударила на як мързел.  smile3524

Фидка, ти кога летиш утре  newsm52, да знам кога да излезна а ти махам  wavey, като минаваш над нашта околия.

Общи условия

Активация на акаунт