Старото чекмедже с любимите ни детски книжки!

  • 4 939
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 151
Всички книжки на Астрид Линдгрен, особено Пипи..., Доктор Дулитъл, Незнайко, Приказки на Андерсен, братя Грим и дуги всякакви. Имаше една дебела книга с приказки на Николай Райнов за самодиви, змейове и юнаци, как ми се иска да я имам, но не съм я виждала от години. Също така приказките на Лазаркевич. Сега като си бях в България видях, че са ги преиздали в отделни книжчици - веднага си купих Гъбарко, Шишарко и Медената пита.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2005, 17:08 от Fey

# 16
  • Мнения: 1 220
Всички книжки на Астрид Линдгрен, особено Пипи..., Доктор Дулитъл, Незнайко, Приказки на Андерсен, братя Грим и дуги всякакви. Имаше една дебела книга с приказки на Николай Райнов с приказки за самодиви, змейове и юнаци, как ми се иска да я имам, но не съм я виждала от години. Също така приказките на Лазаркевич. Сега като си бях в България видях, че са ги преиздали в отделни книжчици - веднага си купих Гъбарко, Шишарко и Медената пита.

Fey, веднага ти я давам да си я ксерокопираш!

# 17
  • Мнения: 4 244
Всички книжки на Астрид Линдгрен, особено Пипи..., Доктор Дулитъл, Незнайко, Приказки на Андерсен, братя Грим и дуги всякакви. Имаше една дебела книга с приказки на Николай Райнов за самодиви, змейове и юнаци, как ми се иска да я имам, но не съм я виждала от години. Също така приказките на Лазаркевич. Сега като си бях в България видях, че са ги преиздали в отделни книжчици - веднага си купих Гъбарко, Шишарко и Медената пита.
Фей, точно на Николай Райнов имам двете му книги, едната с български приказки, за която ти говориш и една друга с приказки от цял свят. Бяха ми настолни.
А най си обичах Емил от Льонеберя, Братята с лъвкси сърца на А. Линдгрен, Маншон, Полуобуква и мъхеста брада, Стас и Нели, Приключенията на Лукчо и някои др на Джани Родари.
Айде спирам че пак се олях

# 18
  • Мнения: 513
А някой дали няма тия за семейство Барба, съгласна съм да си ги платя и дори да са ксерокопирани!  Praynig

# 19
  • Мнения: 513
А най си обичах Емил от Льонеберя
Айде спирам че пак се олях

Оливай се бе! А за Емил от Льонеберя  newsm10, имам я издание на библиотека Смехурко. Също много любима книжка.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2005, 17:24 от Елф

# 20
  • Мнения: 4 390
Всичко на Астрид Линдгрен, Вилхелм Хауф, Приказките на Андерсен, Братя Грим, Български народни приказки, Макс и Мориц...
Аз съм Макс,
а аз пък Мориц.
Той е Мориц,
той пък Макс.
Вдигне ли се олелия,
значи там били сме ниееееееее. Mr. Green И тук се сетих как овесиха кокошките... Mr. Green
Благодаря за темата, Елф. Grinning

# 21
  • Мнения: 513
Аз съм Макс,
а аз пък Мориц.
Той е Мориц,
той пък Макс.
Вдигне ли се олелия,
значи там били сме ниееееееее. Mr. Green

Даваха ги за Сънчо навремето, помниш ли?

# 22
Ееееех, а бяхме млади  Laughing Laughing Laughing Whistling

"Пипи дългото чорапче"
"Приказки от Братя Грим"
Астрет Лингрен..........., "Без Дом", "Български народни приказки", "Пепеляшка" - мнооого обичаха на плочи да я въртя, както и Вълкът и седемте козлета (умирах за песента)  Laughing Laughing, "Червената шапчица"
сп. "Колобок" (вътре го продаваха с грамофонни плочи  Hug, "Емил от Льонеберия" , приказки от Андерсен...........

# 23
....

Даваха ги за Сънчо навремето, помниш ли?
Вярно е  Mr. Green. Много сладки лапетии бяха  Party

ПП: Сетих се и за "Патиланци"

# 24
  • UK
  • Мнения: 1 334
като бях малка даже участвах на международен конкурс за детски рисунки в Москва и рисувах барбароните,даже и чаршафи на барбарони имах Grinning други любими,които си препрочитам редовно Embarassed са ми Приключенията на Лукчо, Романи за деца на Ерих Кестнер, Това е моето училище(на една руска авторка).

# 25
  • Мнения: 513
Сетих се и за "Патиланци"

А и това май го имаше филмирано.  newsm78 Ако не ме лъже паметта май Стоянка Мутафова играеше баба Цоцолана?!

# 26
....А и това май го имаше филмирано.  newsm78 Ако не ме лъже паметта май Стоянка Мутафова играеше баба Цоцолана?!
АбЦолютно си права, но на мене филмчето нещо много не ми допадна  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 017
Страхотна тема  newsm10
и аз да си кажа, т.е. да попитам. ако някой ми каже, 4е е 4ел "4опърцила", 6те полудея от радост newsm68 newsm68 това е първата ми "самостоятелно" 4етена книга, държала съм я обратно (с главата надолу, книгата де) и съм рецитирала  Grinning прекрасна, за едно непослу6но мом4енце. сега и синът ми я оби4а (ама не колкото мен, може би за6тото е изпокъсана...)
а ина4е "мъж в разцвета на силите" и "спокойствие и само спокойствие" ги употревявам от ранна детска възраст (КАрлсон, който живее на покрива Simple Smile)  Изоб6то Астрид Линдгрен ми е лубима. но си имам и много български лубими приказки  smile3521
хубави по4ивни дни ви пожелавам, моми4ета    bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Elf, поздрави за темата! Heart Eyes   bouquet

Имам много любими книжки от детството, но между тях с най-изтъркани корици са "Пипи Дългото чорапче","Карлсон", "Патиланци","Приключенията на Незнайко" и приказките на братя Грим и Андерсен! Наскоро купих и започнах да чета на почети 6 годишният ми син "Пипи" - и установявам, че на много неща в книжката, реагира по същият начин, по който съм реагирала аз и задава същите въпроси. А за мен беше удоволствие, да се потопя отново в безгрижният и благороден свят на Пипи и да си кажа: "Хайде хапчета чудесни, никога да не порЕсна" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Зпочнах да пиша по темата преди час, но трябваше да накърмя и приспя малкия и сега като се връщам, виждам как мнението ми се припокрива с вашите, мили момичета! Въпреки това ще го пусна и ще се включа в клуба на поодрасналите деца! Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 151
Nadq, ама ти като гледам не си ми много далече, та като нищо ще взема да организирам едно пътуване до Бон зради Николай Райнов :о)
А и Фиданчицата ако добре си спомням трябва да е пак там някъде ...
Вие ме подсетихте и за други любими книжки, тях няма да поватрям, но има още: Горската Аптека, Том Сойер, Остров Тамбукту, Буратино. Ейй какви златни спомени ми надойдоха.
Наистина, страшна темичка!

Последна редакция: пт, 09 сеп 2005, 18:13 от Fey

Общи условия

Активация на акаунт