Есен златна вън дойде, цопа в локви ФЕВРУАРСКОТО дете!

  • 21 162
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 096

66 момиченца   и    54 момченца!

Бременни февруарки

19.12.2009 Bibi2202
30.01.2010 Sier
07.02.2010 Roroana
19.02.2010 Мяуче
01.03.2010 бадем
21.04.2010 irina*
04.05.2010 green dawn
05.05.2010 Deisy6


Ти дъхаше на мита косица и мляко.
  Ти затвори очички и в миг засънува.
  Ти потрепна в съня си,за нещо проплака...
  И така ме научи дете да будувам.

  Ти строши абажура от златни светулки.
  Ти на шала ми черни ръчички остави.
  Ти нашари стената с чудати дрънкулки.
  И така ме научи,дете,да прощавам.

  С две големи,големи кордели накичена,
  ти се сгуши в скута ми-крехка и дребна,
  и така ме научи,дете,да обичам-
  без да мисля за себе си.

потребител: fevruari
*Парола ще ви бъде предоставена при поискване на ЛС.

Интересни и полезни линкове

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 18:22 от sky*

# 1
  • Мнения: 1 701
Хоп! Simple Smile
Първа (за втори път)!  Joy
Много ми се ражда вече .... Whistling

# 2
  • Мнения: 2 922
Добро утро!
wish, кога е термина?

# 3
  • Мнения: 1 701
Абе уж за 23-ти, ама аз се надявам да е по-рано!  Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 096
Напомням за термините на бременните момичета.. пуснете ми съобщение с датата, че само три дати имам, а сте много повече

# 5
  • Мнения: 1 516
Wish, хайде стискаме вече плаци Simple Smile  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 481
Уиш, то не останало  Grinning

Преди няколко месеца бях се оплаквала от поведението на Ева навън... напоследък наблюдавам голяма промяна, доста добре общува с децата, говори с тях, заиграва се, не посяга. Е, все още се случва да граби играчки, но съм много радостна  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 715
Sky, мерси за темата Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 718
Запис и от мен.
След дълга ваканция Ники пак тръгна на ясла и явно пак ще трябва да минем през периода на адаптация.  Confused

# 9
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
И аз ще се запиша с мълчание засега. Rolling Eyes

А, сетих се нещо, като прочетох Хрисито. Embarassed

От утре натам ще подготвяме Халюша за детска градина. Стискайте палци и за изследвания, и за всичко останало, че не знам тя, ама аз със сигурност трудно ще издържа, станала съм непоносима напоследък...

# 10
  • Мнения: 958
Запис и аз, моят термин беше на 08.10, ама сега ми го смениха на 05, а с емоля да е по-рано, вече едва издържам.
Никол така съм я подковала 9 месеца и се надявам лесно да приеме бебето. Само говори как ще го гушка, нанка и ще му дава играчките си, но и как щяла да го храни с едно нещо.
Тоест напоследък даже бълнува за едно нещо.
Вечер като ми каже в 23ч. искам папкам едно нещо и почва голямото чудене, или аз искам едно нещо...  newsm78
Снощи се събуди в 2 часа и се намести при нас, като заяви че не можела да вижда от нейното креватче.
Иначе е голямо щастие в нейната стая, много лесно понесе преместването там, само някои нощи се буди и идва при нас, а други нощи реве много истерично, но не мога да я събудя.
Да видим как ще понесе бебето, че на приказки е много голяма и отговорна кака....
Уиш завиждам ти че си края на септември, и стискам палци за леко раждане, аз въпреки ужаса миналият път, сега съм заредена оптимистично, макар че моя роднина, роди преди един месец за втори път, и каза че боляло пак толкоз. Ама ще мине.

# 11
  • Мнения: 1 701
Еееее, ще боли, ще боли ... колко ще боли!  Joy
От сутринта съм с особено болки!
Не ми се чака до края на септември!  Confused
Според акушерката няма да изкарам до 10-ти, според доктора най-късно до 15-ти ще родя...
Аз искам днес-утре! newsm78

# 12
  • Мнения: 2 096
Мяу недей мълча, а си се оплаквай на воля.. ан мен много ми помогна, като ме слушахте как мрънкам за яслата.. пък и сатурновата ти е зинала май вече..
joya , а сега да си признава, кой е обещавал непрестанно на детето "едно нещо", та тя се е научила да си го иска.. аз умишлено избягвам такива неопределени фрази, като "едно нещо"; "изненада"; "избери си нещо" и други от сорта.. много е изнервящо, като незнаят какво искат, ама важното е да им дадеш НЕЩО.. пък ако не им хареса, не било туй.. не се вкарвам аз в такива филми за сега...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 573
При Марти фразата е: "Искам да си хапна нещо.", в никакъв случай манджа. Аз никога не съм му говорила "на нещо", пак е прихванал нещо от бабите в Плевен.
Да не говорим, че той направо си проговори на "плевенски" диалект: "Няма да мием косътъ", "Ударих си глъвътъ"... Голям зор видях да го отуча от това говорене и пак понякога го чувам да говори така.

# 14
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Хм, Калина винаги знае какво иска. Докато не й го дадем -- тогава вече иска друго (но пак конкретно). И тъй нататък, докато баща й не  дерайлира. Joy Това с особена сила важи за моментите, когато е преуморена, недоспала и гладна. Тогава мога смело да твърдя, че е като хваната от гората. Mr. Green

Забравих да похваля Евичка на Бети. Знам какво е да се успокоиш след подобни тревоги и да видиш как детето се развива "нормално" (в кавички, защото е много относително) и играе спокойно. Hug

sky*, благодаря ти за подкрепата. Май ме е подпукала сатурновата, щях да кажа отрано, ама тъкмо навреме. А и покрай всичко останало, което ни се случва напоследък, вече се сривам психо-физически. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт