AКНЕ -има ли излекуване и как?

  • 18 420
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 311
Здравейте и от мен. И аз се боря с акнето вече 10 години.
В момента кожата ми е много добре благодарение на таблетки от Лечител - Селесан и крем Кларина. Селесанът съдържа селен и цинк, много важни за хубавата кожа и не само, но освен това и други витамини. Сега ще си взема и Пурим, и Септилин, но дори и без тях лицето ми скоро не е било толкова чисто. Пробвайте.

# 46
  • Мнения: 76
Мерси, NaLu ! Моят проблем с пъпките не е чак толкова сериозен. Мисля, че от Дермабиона доста се влошиха нещата и от днес вече няма да го пия. Аз съм на 24 години и все още нямам деца, затова не ми се иска да пия противозачатъчни.

Аз Дермабион не съм пила (доколкото имам спомени, защото като малка ми предписваха някакъв антибиотик, от който се оправих, но не му помня името - тогава искаха да ми предписват Диане, но бях много малка за него). Доколкото съм попадала на мнения има доста доволни хора от Дермабион, но първо доста са се опъпчили, явно организмът се пречиства - лекува се причината, не се прикрива козметично само. И на мен май така ми се беше получило първоначално, но не съм сигурна какъв беше антибиотикът. Както прецениш, според мен по-добре се консултирай с лекар преди да го спреш, може да прецени, че е нормално и ще отшуми, или да го смени с нещо, което е по-подходящо за теб. За противозачатъчните прочети нова информация за нови хапчета, ще видиш, че не пречат на нищо, а адски много помагат, не са боклуците като едно време - хората дори организират лекции по училищата, да просвещават ученичките за старите и новите хапчета, не ги слушай старите поколения какво са гълтали. Не искам да те убеждавам, и сама ще можеш да си прецениш (и все пак трябва и консултация с гинеколог, аз си имам в семейството, та не съм ходила, но иначе си е задължително).

# 47
  • Мнения: 1 416
Здравейте и от мен. И аз се боря с акнето вече 10 години.
В момента кожата ми е много добре благодарение на таблетки от Лечител - Селесан и крем Кларина. Селесанът съдържа селен и цинк, много важни за хубавата кожа и не само, но освен това и други витамини. Сега ще си взема и Пурим, и Септилин, но дори и без тях лицето ми скоро не е било толкова чисто. Пробвайте.
Peace Grinning Абсолютно си права!

# 48
  • Мнения: 1 629
Ето сега и моят отговор Flutter

и аз се боря с тез пъпчоци отдавна, та сега съм с едно лечение, което след антибиотика за стафилококова инфекция дава вълшебни резултати, а съм само от 20 дни с него. Лечението е с Третин (видях, че и в началните постове са го споменали) Третин на хапчета и Третин гел, който много изсушава. Лошото при жените е, че не трябва да се забременява доста време след това, към година две за по-сигурно, защото се получава увреждане на плода. Лечението ми е изписано от дерматолог и трае към 8 месеца. Хапчетата са скъпи, гела не толкова, но само дерматолозите ги продават и то тези, които практикуват такова лечение. Има и странични ефекти като здраво напукани устни, пърхут, суха коса и тн.  Но пък лечението си заслужава. Никъде не можах да прочета нещо за това лечение, но се надявам резултата да се задържи след това. Иначе преди това съм пробвала с всичко, ама всичко, което може да дойде на акъла на човек  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 0
Pinko zna4i as sam stradal i stradam ot akne Kongloba ....  . Zna4i sutrin triq liceto si sas LUSION PREDPISAN OT KOJNIA SI DOKTOR  sled tova SE MAJA SAS SKINOREN prez celiq den, a puk ve4erta pak pretrivam sas LUSIONA sled tova SE MAJA SAS ConTracTubex.....     
 no predi tova bqh vav bolnica na INJEKCI ,hodih na hirurg,hodih na proceduri vav bolnicata/poliklinikata  [FIZOTERAPIQ] ..... sega sam mnogo po dobre samo belezi imam . :[ oba4e predi bqh sas KISTI po cqloto lice neponosimo gnusno i bolezneno .... nepojelavam tova nanikoi da se slu4va :S

# 50
  • Мнения: 0
Pinko probvai sas Skinoren denem ami COntractubex ve4er no predi da se namaje trqbva da mu e 4isto liceto

# 51
  • Мнения: 9 265
Мерси Алекс, Скинорена определено не помага  Sad

# 52
  • Мнения: 131
привет,аз страдам от акне от 13-14г до ден днешен на 27г съм,пробвала съм какво ли не,последното беше и антибиотик,който ми засили гъбичките и сега не мога да се оттърв и от тях,както и да е от 8 месеца вече пия и Ясмин,като преди тях 3 м пих Хлое-противозачатъчни,опредлено лицето ми се изчисти и особено лятото не ми излизаха пъпки,но сега откакто застудя и не излизам често отново ми се появиха пъпки,пия си хапчетата но...кремчета за пъпките не ползвам,измивам си лицето сутрин и вечер с гел на Бореад а през деня слагам слънцезащитен крем,првя си скраб маска веднъж седмично,понякога лицето ми става идеално чисто,а през другото време съм с пъпки около брадичката и отдолу,правих си и изследвания ,но само на някои хормони и нищо не откриха,аз си мисля че няма оттърване от тях...........
да не говорим за белезите които имам в следствие посещенията ми при козметих още на 15г,стихкаха ми пъпките и сега имам големи дълбоки белези,които с времети избледняват ,но дупките останаха........
примирила съм се вече че цял живот ще съм като белязана,ама няма друго решение,поне аз не съм го открила все още...

# 53
  • Мнения: 34
Креми  wavey , опитай Кларина и Пурим- няма да съжаляваш  Hug Мога също да препоръчам Акне аут- активен лосион, както и маската против пъпки на Талодерма (нея за през нощта) Simple Smile
Гадовете трябва да се атакуват от всички посоки Wink
Успех  smile3503

# 54
Извинявам се предварително, че използвам темата, но искам да споделя и моя случай. При мен не е точно акне, но ми се появява някоя и друга пъпка понякога, но имам останали петънца по кожата на лицето. С малко грим и всичко е ок, но има ли все пак решение на проблема? Аз знам че при мен е на хормонална основа, защото от ходене при гинеколог са ми казали че имам поликистозни яйчници, та предполагам че оттам идва всичко. Не е нещо сериозно с кожата, но пък е дразнещо и ако някой е в подобна ситуация ще се радвам да сподели дали има решение различно от пиене на противозачатъчни (против тях съм).

# 55
  • Мнения: 131
Креми  wavey , опитай Кларина и Пурим- няма да съжаляваш  Hug Мога също да препоръчам Акне аут- активен лосион, както и маската против пъпки на Талодерма (нея за през нощта) Simple Smile
Гадовете трябва да се атакуват от всички посоки Wink
Успех  smile3503
от аптеката ли се купуват Кларина и Пурим,аз сега си пия хапчетата не мога да не отбележа че ефект  има,но ми излизат от време на време ,могат ли да се съчетават с притивозачатъчните
а за белези дълбоки нещо да сте ползвали,което да е ефективно.Дерматоложката ми беше изписала Скинорен,ама ефект никакъв,мислех и пилинги да си правя,но знам че само ще си дам парите,какво ви е мнението за различните видове пилинги,дали ако се правят зимните месеци -няколко години наред ще изчезнат белезите

# 56
  • Мнения: 1 645
Пилинг,микродермабразио,лазер...помагат на  момента но не и с постоянен резултат,да  не говорим,че изтъняват кожата и я правят още по чувствителна.Какво помогна при мен най много - серията Тотъл Търнараунд на Клиник и Био ойл.
Серията на Клиник ползвам постоянно - маската,крема и серума,последно си купих и пилинга им за в домашни условия и той е много добър.Ефекта е като след пилинг и дермабразио но по щадящ за кожата и постепенно за да може кожата да се самовъзстановява.
Био ойл ползвах в продължение на 3-4 месеца всяка вечер,включително и върху останали от бременноста стрии,резултатът - 80% по малко белези и стрии.Винаги си имам бутилчица от него и мацвам чат пат за профилактика.Споделяла съм тук във форума и някои момичета си го поръчаха от и-бей...не знам иначе в кои сайтове се продава,тук (в Холандия) го има във всички дрогерии.Ето как изглежда:


Наистина е универсално и чудотворно това олио Peace

# 57
  • Мнения: 34
Креми, всички изброени продукти можеш да ги намериш в аптеката Simple Smile Предполагам че ще ти излязат под 5лв Пурим и Кларина поне.

# 58
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Извинявам се предварително, че използвам темата, но искам да споделя и моя случай. При мен не е точно акне, но ми се появява някоя и друга пъпка понякога, но имам останали петънца по кожата на лицето. С малко грим и всичко е ок, но има ли все пак решение на проблема? Аз знам че при мен е на хормонална основа, защото от ходене при гинеколог са ми казали че имам поликистозни яйчници, та предполагам че оттам идва всичко. Не е нещо сериозно с кожата, но пък е дразнещо и ако някой е в подобна ситуация ще се радвам да сподели дали има решение различно от пиене на противозачатъчни (против тях съм).

Препоръчвам ти това кремче,мажеш 3 или 4 пъти на ден само върху пъпката.Изсушава ги и минават най/много за ден два. Peace

# 59
  • Мнения: 131
аз го открих тук,а гледам има два варианта този от 60мл ли е за белезите
http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_0_3?url=search-alias%3Ddrugs … l&sprefix=bio
пъвият 200мл същият ли е

Общи условия

Активация на акаунт