Няколко въпроса - за ампулите и сиропите!

  • 7 374
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 777
Само да вметна, че Нурофена съдържа Ибопруфен, съставка забранена в някои страни, имаше обширни статии в пресата за вредата от ползването, имаше теми и във форума.
Аз не бих дала на голям човек, за дете да не говорим.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 14:47 от Slunce

# 16
  • Мнения: 3 663
Слънце или аз не разбиран английски или не знам.. в линка, който си дала пише
Iboprofen May Reduce Heart Risks
което за мен значи, че намалява рисковете за сърцето или греша ?
а четейки по-натам оставам с впечатлението, че твърдят точно обратното - ако болни хора спрат да си вземат противовъзпалителните лекарства се увеличава риска
да не говорим, че е правилно ибУпрофен
по-скоро води до нежелани ефекти при взаимодействие с други лекарства като аспирин например
съчетаването на различните лекарства си е характерна особеност и работа на лекарите
и по листовките си го пише
и на листовката на нурофена си пише, че не е желателно да се взема от хора със сърдечни, бъбречни и ред други проблеми..
и въобще ако ми кажеш за лекарство, което си действа само за целта, за която е направено и не уврежда и не повишава риска за никой от другите органи здраве му кажи.... Confused
всяко лекарство си носи риск...
сори за ОФФ-а....

# 17
  • Мнения: 3 777
В линка съм го търсила Ибопрофен - голяма глупост, затова е излязло това.

Грешка, Ибупрофен е лошата съставка - само че статията вече не е достъпна.

http://www.standartnews.com/archive/2005/06/11/theday/s4462_5.htm

Според информации в западния печат изследвания в Нотингамския университет сочат, че веществото увеличава риска от сърдечносъдови болести. Опасната съставка се съдържа в редица болкоуспокояващи медикаменти, сред които "Нурофен" и "Волтарен". Такива лекарства се произвеждат от много компании, вкючително български. За да може агенцията да спре разрешителното им за употреба и да ги изтегли от пазара, трябва да бъде сезирана от чужда агенция, от самия производител или от граждани, обясни Христов

Който се интересува да търси инфо, става въпрос за децата ни.

# 18
  • Мнения: 6 315
Стига бе хора, никой няма да започне да си тъпче системно детето с лекарства. Тези ефекти настъпват при системната употреба на лекарството, а не при приемане на нормални дози веднъж-два пъти годишно. Ясно е, че няма лекарство без странични ефекти освен хомеопатичното, ама......

Общи условия

Активация на акаунт