Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 3

  • 47 251
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сега започвам да вдявам, защо е целия шум...
До 18 г. възраст си непълнолетна и общо взето решенията вземат родителите.
Притеснението идва от това да не би майката да застави дъщерята на направи аборт, който
реално ще стане с нейно съгласие /на родителя/. Затова ли се чака заветното пълнолетие?!

AnGeLcHeTyYy вместо да си  да си играете на котка и мишка с майка ти вземи и сподели
какво става тя, явно жената подозира накъде отиват нещата...

# 736
  • Мнения: 96
Сега започвам да вдявам, защо е целия шум...
До 18 г. възраст си непълнолетна и общо взето решенията вземат родителите.
Притеснението идва от това да не би майката да застави дъщерята на направи аборт, който
реално ще стане с нейно съгласие /на родителя/. Затова ли се чака заветното пълнолетие?!

AnGeLcHeTyYy вместо да си  да си играете на котка и мишка с майка ти вземи и сподели
какво става тя, явно жената подозира накъде отиват нещата...
az ne iskam da napravq abort

оф, тука стана като скайп - само ти пишеш, ние ти отговаряме...Не е нужно да пишеш съобщения едно след друго - има опция за редактиране на това, което си написала и така може да допълваш, ако си пропуснала да напишеш нещо...натискаш на знака, намиращ се в дясно в съобщението ти, точно над надписа "Информирай модератор" и се отваря твоето съобщение и можеш да допълваш това, което искаш, после натискаш Запази и готово


закон за лицата и семейството - чл.4. Лицата от 14 години до навършване на 18-годишна възраст са непълнолетни.
Те извършват правни действия със съгласието на техните родители или попечители, но те могат сами да сключват обикновени дребни сделки за задоволяване на текущите им нужди и да разполагат с това, което са придобили със своя труд.

утре ще поровя в практикаат и ще ти кажа със сигурност, но от сега съм убедена, че родител ще трябва - все пак в правния мир се появява нов субект, оформят се доста документи и т.н.



da pulnoleten e mnogo 6te sam ti blagodarna
Приятелят ти пълнолетен ли е
da na 25 e Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 22:49 от AnMary

# 737
  • Мнения: 98
Най-добре говори с майка си, вземи и приятеля си и седнете и решете какво ще правите! Няма начин майка ти да не разбере, че си бременна, а и при условие че си непълнолетна тя ще бъде осведомена независимо какво си решила да правиш - аборт или раждане (разбрах че искате бебето, но такъв е закона). За твоето лично спокойствие и това на бъдещото човече просто се разберете!

# 738
  • София
  • Мнения: 44 176
Ами ако искаш да я поставиш пред свършен факт - изчакваш до 12 гестационна седмица (3 месец), считано от първия ден на последната менструация. От там нататък нямаш право на аборт по желание, така че....няма да има накъде....
Но не бих казала, че е най-правилното...реално ако искаш да си родиш детето, никой не може да те принуди насила да го махнеш така или инче.

# 739
  • София
  • Мнения: 12 554
Но си помисли добре дали си готова да бъдеш майка. Гледането на дете не е лесно и после ресто няма.
Освен това си помисли дали си на 100 процента сигурна в бащата на това дете. Да не се окажеш после с бебе на ръце и без подкрепа.

# 740
  • Мнения: 940
уж се порових из нета, но така и не ми стана ясно - умереното хапване на люто може ли да навреди на бебето по време на бременност?? не разбирайте че постоянно тъпча люто или пикантно, но понякога на вечеря си хапвам 1-2 люти чушлета, не успявам да се сдържа и понеже снощи бебо се разрита усърдно веднага след хапване та се позамислих. може и да е съвпадение, то и без това си рита по това време...  newsm78

# 741
  • Мнения: 326
Рика и аз доста съм се чудила по въпроса с лютото. Много обичам и не мога да се сдържам.Просто гледам да попада повече в устата, отколкото в стомаха. Отхапвам си от чушлето и дъвча повечко. Казвали са ми, че водело до контракции, но то и магданоза води до същото, въпрос на количество. Grinning
Това което малко ме притеснява, е твърдението, че вкусовете минават през плацентата и бебето ги усеща. Ама не ми се вярва да е толко отчетливо.
Аз не съм спирала да си похапвам по малко, проблеми за сега / да чукна на дърво/ нямам.  Peace

# 742
  • Мнения: 940
аз наистина по малко ям и не всеки ден и общо взето и аз по-скоро си изгарям устата, отколкото да минава повечето към стомаха...пък и контракции си имам и със и без люто. просто и без това внимавам какво ям и се съобразявам с що-годе здравословна диета, но това е едно от малкото неща за които започвам да слюноотделям само като си помисля.  Embarassed до скоро не смеех, но преди 1-2 седмици се предадох и от време на време си хапвам. пък и нали уж лютото убива бактериите и пази от настинки  Mr. Green
та затова разпитвам, че нещо се чувствам виновна  Crazy

# 743
  • Мнения: 521
rika  аз доколкото знам лютата храна не е вредна за бебето, а може да доведе до неприятни усещания при майката. Особено в последните месеци на бремеността, когато стомахът и другите вътрешности се качат нагоре. Проблемът е засилването на киселините, да не говорим, че ако човек има хемороиди, яденето на люто е направо убийствено за меките ни задни части... Иначе от гледна точка на бебето, до сега не съм чела в литературата да има някаква опасност. Ако слушаш бабини дивитини е друг въпрос... там всякакви ще ги чуеш...

AnGeLcHeTyYy майка ти, че ще я викнат ще я викнат. Но при свършен факт какво може да направи?

# 744
  • Мнения: 3 051


.....
ValeryM - да трябва да помисля за специализирани витамини. За сега тъпча някакви разтворими обикновенни, ама май ми е време за нешо по-специално Grinning
.......
[/quote]

Да ти кажа - чувала съм от други бременни, че тези обикновените разтворими не е добре да се взимат по време на бременността! Питай си лекаря по-добре.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт