Тортено предизвикателство Октомври 2009

  • 45 169
  • 856
  •   1
Отговори
# 495
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Tандури, мила Ани,
Я сега да те видя аз как ще си вземеш ти думите обратно? Flutter Thinking Heart Eyes




























# 496
  • Norge
  • Мнения: 2 311






























  Mr. Green

Това е едно извънредно експресно "показно" и качеството е далеч от желания резултат, но поне основните принции, вярвам са видни.
Далеч съм от мисълта, че показвам нещо ново, напротив. Просто съм снела процеса в общи линии.

Тандурка, само да съм те чула да ме навикаш още веднъж. Rolling Eyes Wink Hug

# 497
  • Мнения: 7 091
Еееее, как да не те обича човек! Simple Smile))) Hug

# 498
  • Мнения: 2 185
Толкова съм зашеметена от всичко, което видях и прочетох  Hug

Копривке, ще започна с теб  Hug .
Много добре си се справила с оформянето на патето, а като разбрах, че е от медовик, щях да падна, но гледам, че използваш различна рецепта за медовика. Инак не бих си представила, че е възможно оригиналната рецепта да се използва за 3Д фигура. Много добре се е получило. Аз никак не си падам по шприцовани торти, стоят ми като плетени, но тази е цветничка и някак по-лесно я възприемам. Рецептата за шоколадовата фъдж торта наистина аз я обнародвах във форума  Joy , много се радвам, че ти е допаднала и ти се получава, някой се беше оплакал, че има проблеми с нея  Hug .

Нелка Аз също не знам какво да кажа. Затова ще замълча с възхита. Тортите ти омагьосват, а най-ценното при теб е, че наистина не осъзнаваш колко си талантлива и като едно невинно създание твориш чудо след чудо. Безкрайни благодарности за фоторепортажа безкрайно ценен е за мен, предполагам и за другите  Heart Eyes Hug

# 499
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Нелка , от мен поклон!  newsm20 Не само имаш златни ръце, но ми се чини, че си и супер като човек.
Такъв талант не се придобива с учене, то си идва отвътре. И едно клипче на направена от теб фигурка би било наистина безценно. Или снимки стъпка по стъпка като по-горните, за което много благодаря.   bouquet
Ако знаеш колко радост носиш за окото и сърцето... Кой ти мисли за ядене пред такова произведение на изкуството.

Уж нямах въпроси, но... моля те дай подробности за оцветяването на лицето. Очите са страхотни. Аз имах големи трудности с правенето на очите. Как разтваряш боите или по скоро какви са? С четка или специален маркер? Попивам всяка твоя дума, да знаеш.  Hug

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 05:43 от Atalanta

# 500
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Нелка, мерси за снимките, запазих си ги за справка  Peace ...

ОК, 6 без 20 сутринта е в БГ, едва ли вече някой ще се включи за 5-ти, ще пусна моето обяснение че ранобудниците Албена и Пепи скоро ще се включат  Grinning ...

http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157622636241194/

Реших да направя торта - тарталета за моя рожден ден. По-красива я бях замислила естествено Simple Smile, с по-красиво моделирана тестена част с бадъркрийм и натрошени на пясък бисквити. Но ме домързя и реших да е с тези бисквитки. Не съобразих обаче че ще има дупки по горния ръб, където се раздалечават  newsm78 ... Реших да ги оставя така, ако ги режа или изтънявам някакси ще ги оплескам. Исках и като ягодата на Пепи да направя ама не се получи съвсем. Червеното не се получи хубаво на тесто, а не ми се мажеше с гъбичка  Thinking.
Не знам защо сложих вафлен блат най-отгоре  newsm78, май много крем имаше а нямах още един блат .... Та като го замазах и ми се провали идеята да натисна плодовете малко надолу да хлътнат, за по-естествено. Транспортирах я на парчета и не ми се искаше да цапам плодчетата със сметана, затова съвсем малко сложих. Даже малки найлончета има под боровинките, за да не ми цапат жълтото  Mr. Green.  Хрумна ми "гениалната" идея да си направя гигантски шприц от кофичка мляко Mr. Green и да бутам сметаната през него. Обаче го забравих в къщи и затова няма снимки от същинското сглобяване, там я наплесках с една вилица, пфу  Crossing Arms.

Блатовете са жълт блат на Тоба Гарет с две лъжици какао и сиропирани леко със сиропа на Албена + малко ром и настърган лимон. Крема е брюле, с карамел и ром в основната торта, в ягодата съм прибавила малко бита сметана и ягодово сладко, в боровинките - боровинково сладко  Grinning. Като цяло без много труд, но много вкусна. Тя беше за работата ми, колежките пищяха от радост като режехме отделните неща с различни вкусове  hahaha, интересно беше.

# 501
  • София
  • Мнения: 2 113
Олеле, Ели! Или аз съм станала днес с глад за сладко, или тази снимка с разрезите е поразително апетитна. И аз като колежките ти бих попищяла малко, искам от всеки вкус по парче...Никакви детайли по направата на плодчетата не даваш...Бива ли така? Поразително кръгли са тези боровинки. Чудни са. Ягодата...при такъв размер за ягода е много трудно според мен да се създаде илюзия за реалност, защото тя си има своя релеф, който при така увеличен образ, ще изглежда доста по-видим и груб. Всъщност, мисля си, че тези семчици може да са малко по-нагъсто, с тенденция към сгъстяване към върха на ягодата и по-изтънено и предварително изсушено, малко пооцветено с кафеникаво и патладжанено листенце отгоре. Но, тортата като цяло, като цветове, форми и идея е върховно апетитна и това е нейното амплоа, не толкова гонене на реализъм. Чудесна!

Всъщност, докато Албенка пусне своите обяснения, да изразя благодарности и аз към Нелка, за постъпковите снимки. Такава лекота и отработеност на детайлите лъха от снимките...Благодаря ти, Нелка! Много е полезно да са зарази човек с такъв размах:)

# 502
  • Мнения: 1 491
Момичета, всички торти, които видях до момента са приказни  smile3501

Аз вечер докато дойде реда да пиша, и то всичко е казано, всичко е попитано, на всичко е отговорено ... Освен да се възхищавам на труда, който сте положили, друго не ми остава ...

Поздравявам ви   bouquet

# 503
  • Мнения: 559
Здравейте!

Преди всичко-БРАВО момичета!   smile3501

Ще го казвам всеки път,защото това е най-важно!Всички сте страхотни.

Ели-Веднага познах тараталетката!Невероятно идентична е с оригинал.Даже и дъщеря ми я позна.Питам как точно направи боровинките толкова кръгли и има ли торта в тях!?Тази идея с бишкотите отстрани е гениална за целта.Нямам думи.Шприца явно нещо леко е отказал за идеалният завършек на сметаната.Но ти си обяснила за това.Поздрави за идеята,никога нямаше да ми дойде на ум!

Нелка-Толкова полезна информация.Аз имам една книга за моделиране на хора и гледам и гледам и блея и зяпам ....ама няма резултат.Уви.Ще пробвам да облека с този вид желатинова паста и ще видя какво ще направя.

Албенка-Чакаме обяснението.

# 504
  • София
  • Мнения: 2 113
Албенче, пътуваме днес и не знам дали по-късно ще имам спокойствието да ти кажа какво мисля за тортата ти, затова, прощавай, че не мога да изчакам обяснението по нея.
Предполагам тортата е с типичните за теб пандишпанови блатове, сиропирани по правилата Simple Smile Много симпатична детска торта. Много ми хареса идеята за бананите, хванати от ръчичките на маймуната. Бананчетата само захарно тесто ли са? Сега като гледам заглаждането, се чудя, дали пък рецептата отдолу не е нещо по-различно, защото съм виждала доста гладки твои торти, а тази не е съвсем?

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 14:34 от dimitrina73

# 505
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Благодаря Дими, Антоан  Grinning!
Боровинките са торта, две блатчета с крем между тях и издяклани, замазани с доста маслен крем, за да стане закръглена форма. Лесно е, няма философия, ако опитате ще видите че не е проблем.
Снимки на тарталетки си бях свалила от интернет, леле какви красоти има, повдигат ми настроението като ги разглеждам Laughing, та исках цветовете да са такива засилени, бонбонени, мислех и да ги глазирам, но той конденза я свърши тази работа  Mr. Green  Hug ...

# 506
  • Мнения: 634
http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157622645680188/[/url]
Приемете моите извинения ,но при толкова задължения ,не мога да коментирам вашите произведения на искуството .Искам да благодаря на Пепи ,която ми звънна по телефона и каза ,че днес се разглежда моята маймуна .Момичета много моля за извинение .Основната причина поради която не се решавах да участва в предизвикателството е точно тази ,че нямам и минутка свободно време.Но така или иначе вече имам две торти .
Торта маймуна описание;
Идеята за тази торта ми дойде просто хей така ,много обичам тези животни ,та за това реших да се изпробвам да я направя.
Блатовете са пандешпанови с какао,захарен сироп също с какао и малко ром,кремът е Оле+ шоколад+прясно мляко и сметана .Покритиета е с готома маса и шоколадово тесо.Първо си сглобих коремчето(което е малко хлътнало ,но това е защото е мнага гладна маймунката Laughing)след което с остатъци от блатовете и крем си направих ръчички ,крачета и уши.Това е в общи лини ,
Пак се извинявам ,но имам толкова поръчки ,че спя по 3часа на денонощие   bouquet
При първа възможност ще си изкажа мнението за всяка една торта .Но да си призная ,че не сте никакви аматьори ,а МАЙСТОРИ  bouquet

# 507
  • Мнения: 3 861
Ели, направила си много вкусна тарталета!!!
Идеално кръгли боровинки, ягодката е малко по-тумбеста отколкото би ми се искало да е, но и така е чудесна. Единственото, което малко ме притеснява е съотношението  между размерите на боровинките и ягодката. Струват ми се твърде едри до ягодката.
Извън това приеми моите комплименти за страхотната торта.

 Peace

Албенче, много е сладка  маймунката. Аз ще се присъедина към въпросът на Дими за неравностите, които има.. Ти си супер прецизна и предполагам имат логично обяснение Simple Smile

Нелка, голямо благодаря за "стъпка по стъпка"

# 508
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ели тарталетката е прелестна да си оближеш пръстите и да питаш за още - страхотно си се справила с плодчетата при такова уголемяване - просто перфектни. Какъв е диаметъра на тарталетката? С какви бои оцвети червеното и синьото? Може ли рецептата на жълтия блат?

Албенче маймунката е толкова сладка че не мога да откъсна очи от нея пък и закачливите бананчета в ръчичките я правят много оригинална. Аз май нямам въпроси към теб както и забележки.

# 509
  • Мнения: 1 461
Ели тортата найстина изглежда много апетитно, плодовете са оформени много добре ,поздравления

Албена  маймунката е много сладка ,бананите са много хубава идея

п.п. извинявам се за кратките коментари но сме ваканция в Бг и не се спираме

Общи условия

Активация на акаунт