Отговори
# 690
  • Мнения: 510
Mомичета, много ви благодаря за пожеланията!  Hug
Ние тъкмо се прибрахме от игрището  Laughing Запозна се със собствената си сянка, от начало беше голям смях, гонене, бягане, обаче по едно време реши да се оттърве от нея  Joy Паднах да се смея, то не бе тропане, плъзгане на краката(все едно има кал от долу), взе да нервничи чак, да я сочи и ме гледа едно жално :"Няма ли да я махнеш"  Mr. Green

На всички бременни мнооого щастие, няма значение дали пишат тук! Hug

# 691
  • Мнения: 3 743
Честит имен ден на Лъчко! Да е все така лъчезарен и повод за радост и гордост на мама и тате!



Ние тази зима май ще ходим 50:50 на ясла и на работа hahaha Диди от днес до петък пак е на домашно лечение, само Т и малко хрема, без други симптоми. Понеже всяка седмица посещаваме педи и тя вече се чуди какво да ни изписва Crazy, защото нали как ще ни пусне без рецепта. Та единият път изписва вит. С и калциев глюконат, другият път - Инфлуцид, а аз си колекционирам рецептите Blush, т.е. не ги купувам и не ги давам тези неща.
Чета ли чета тези дни за класическата хомеопатия и мисля утре, така и така сме вкъщи, да я заведа на "интервю". Ако има резултати ще докладвам.

Много целувки на всички уникални сладурковци, да не изброявам поименно Laughing Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 201
Честит имен ден на Лъчезарчето макар и малко късно!
Да е усмихнат и здрав, весел и обичан!

Цитат
Та единият път изписва вит. С и калциев глюконат, другият път - Инфлуцид, а аз си колекционирам рецептите , т.е. не ги купувам и не ги давам тези неща.
А какво да даваш и не разбрах какво притеснително във Вит.Ц и Инфлуцида(нали е хомеопатичен).
Аз лично инфлуцид не съм давала, но доколкото знам е с противовирусно действие, става и за профилкактика при грипоподобни и при висока Т? А за глюконата..той ясен, противоалергичен, противовъзпалителен..
Та не разбрах не даваш нищо или?

# 693
  • Мнения: 5 713
Галче, за мен / и не само /, както знаеш, Инфлуцид и подобни не са Хо л-во. Щом си решила да се обърнеш към класическата хомеопатия, действай, преценявай и тогава решавай.

# 694
  • Мнения: 3 743
Вери, да, така ще направя!

МаЛе
, да, нищо не давам; само Нурофен или Панадол вечер ако е с Т. От няколко дни за хремата капя сребърна вода в ноздрите и не знам дали от това или просто вече естествено си отшумява, но ми се струва, че има ефект.
 За Витамин С давам лимони, а също така за мое щастие Диди обича всякакъв мед Hug
За Инфлуцида не съм го пробвала и аз, но Коризалията /доста хвалена/ на мен не ми подейства и затова съм скептично настроена. Пък и като е гарга, да е рошава  Mr. Green, т.е. като е хомеопатия да е класическа Peace

# 695
  • София
  • Мнения: 201
т.е. като е хомеопатия да е класическа Peace
тоест монопрепаратите ли се 'броят' за класическа?
При кого ще я водиш?

# 696
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Аз водих Боян 2-3 пъти на класически хомеопат заради зъби и хрема, и сега с това което са ми дали тогава го самолекувам, пък и мед взех да му давам редовно. Засега се оправям без много ходене до хомеопата.
  А когато имаше бактерии в чревните изследвания, които правим заради рехабилитацията, нашата лична ме учуди, че не се нахвърли на антибиотиците, а ни изписа Цитросепт. Макар, че бях скептична, се оказа ефикасен и изчезнаха.
 Днес 2- те му хранения бяха сурови по примера на Вери и цял ден не се спря. Даже накрая постави рекорд, като се изправи на уолкъра съвсем сам и прекоси половината хол. Всеки ден ме учудва това дете.

# 697
  • Мнения: 5 713
и цял ден не се спря. Даже накрая постави рекорд, като се изправи на уолкъра съвсем сам и прекоси половината хол. Всеки ден ме учудва това дете.
Само това да се чува!  Hug

# 698
  • Мнения: 616
orhid, браво! А щом рядко виждате хомеопата, това говори добре за него  Joy и с лекарите би трябвало да е така Wink
Аз също мисля да водя Митко, и себе си покрай него, но все се услушвам, че е далеч;
хайде приятен ден

# 699
  • София
  • Мнения: 226
Аз въпреки че съм привърженик на класическата хомеопатия, засега церя Марина с препарати от аптеката (тоест Боаронски - Коризалия, Осцилококцинум, Парагрип). Добре се повлиява от тях  Praynig То и педито това ми препоръча. Щом имат ефект - значи съм доволна.
Последните дни Марина само мляко си хапва - да видя днес дали ще иска друго и да я обябвявам за оздравяла....

# 700
  • Мнения: 3
И ние засега сме доволни от хомеопатията. След тежкото лято позабравихме кабинета му (пу-пу-пу).
Момичета кажете какво АМ давате? Аз като изчетох какви количества пият дребчовците паднах, ние нали по принцип не сме фенове, но последните 3 месеца май въобще не сме кусвали. Караме само на кисело, което обожава Венета. Последно уж бяхме на Хип, но нещо рязко го разлюби и край... Я дайте съвет с какво да пробвам и въобще фатално ли е ако не приема АМ, а само по 1 кофичка кисело???

# 701
  • Мнения: 17
Момичета кажете какво АМ давате?
Аз давам на Дея Nutrilon 3. Тя вечер преди сън хапва само млекце.  Peace


# 702
  • Мнения: 3 743
Радост, аз не мисля, че е фатално, че не пие АМ Peace Щом й харесва киселото млекце, това да си хапва  chef

МаЛе, да, основната разлика, поне това което съм чела между класическата и Боаронската хомеопатия е, че първата си служи само с монопрепарати и с по-силни потенции, като монопрепаратът се изписва не за симптом, а за конституцията на съответния човек; докато Боаронската се бори със симптомите и в този смисъл прилича на алопатичното лечение. Съответното лекарствата (в повечето случаи повече от едно, тъй като има и повече от един симптом) се дават доста начесто и по повече. Ако нещо съм объркала, извинете Blush

Орхид
, а какво сурово приготвяш на Боян?

# 703
  • Мнения: 17
Дариии, пусни някоя снимчица на Жорката да видим колко е порастнал.  Wink

# 704
  • София
  • Мнения: 388
Здрасти! Преди два-три дни тъкмо се канех да похваля мойто гардже,че най-накрая е оздравяло,и хоп-пак сме болни-хрема,вече малко повече от месец стана-три вирусни инфекции една след друга - кой като нас ! newsm45 И аз съм се ориентирала към хомеопатията,но Боаронската засега. Тъпча Даника и с Ехинацея и клеева тинктура,да видим ...Докторката ни е на тема,че двата пробиващи предкътника са виновни за ситуацията-падал имунитета при зъбоникнене. А цяло лято нищо и нямаше...

Много цунки на всички дечковци от нас и честито на празнуващите!

О,забравих- на 1г. и 4м. Дани е 10,1 кг. и цели 80см.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт