Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 699
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Маменце,

и аз като Стаси76 - никога не правя кладенчце директно на масата, винаги в голяма плоска тава. Ако го правя на масата, то по-добре да си меся на пода, като в добрите, стари времена.  hahaha hahaha hahaha

# 271
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Mame, супер си овладяла ситуацията, питката изглежда невероятно вкусна, защо се оплакваш. Ако на ме ми се случи такова нещо, аз сигурно ще се паникьосам и ще сложа един леген отдолу, ще избутам всичко вътре и го хвърлям, а ти си спасила положението. Аз никога не съм месила и сигурно ако опитам няма да успея. Аз сипвам всичко в купата на миксера слагам му бъркалките за тесто и той си върши работата, после само оформям питката и я слагам да се пече. Винаги съм се чудила на майка ми как меси и точи, аз това не го мога. Затова и ако правя нещо с кори са купени, но другия месец накрая като дойде майка ми ще ядем и точена баница, че тя е специалист, то сигурно аз затова не мога.

# 272
  • Мнения: 1 394
Лабрекс,Лабрекс....голяма подтстрекателка си да знаеш.Откъде ги ровиш тези неща...Сега ми се ще нещо да направя пак.... Hug
Страхотни неща видях-какви красоти самооооо.Абе нашите са си по-хубави.По едно време ми се дощя да се регистрирам и да пусна линк към нашата галерия,да гледат и те малко и да се дивят на нашите красоти,нали така?...И ще се регистрирам ,да знаеш!  Peace

# 273
  • Мнения: 11 607
Смейте се вие, смейте се...То и на мен сега ми е смешно като се сетя каква картинка бях вчера......Ама пусто чудо нямам толкова голяма тава,че да се развихря.....Пък аз като меся.....и съм като вихър в последната си фаза....Само ще ме ограничава таз тава...А и никога не ми е било удобно да меся топката в тава - пробвала съм. Тавата на една страна, топката и ръцете ми на друга....И какво ще се получи - хем тава после трябва да мия, хем масата.....Пък така...само масата чистя.....Нямам габровска жилка, но и мен мързела ме хваща......

# 274
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,Лабрекс....голяма подтстрекателка си да знаеш.Откъде ги ровиш тези неща...Сега ми се ще нещо да направя пак.... Hug
Страхотни неща видях-какви красоти самооооо.Абе нашите са си по-хубави.По едно време ми се дощя да се регистрирам и да пусна линк към нашата галерия,да гледат и те малко и да се дивят на нашите красоти,нали така?...И ще се регистрирам ,да знаеш!  Peace

dodyniki, никакъв проблем няма, регистрирай се. Най-много да възобновим българо-руската дружба на основата на питки. Лошо няма, и ония момичета са чудесни - в смисъл да ти обяснят, покажат и т.н.  bouquet

# 275
  • Мнения: 1 394
Е те точно за това де!  Peace
Регистрирах се,сега ще чакаме включване!  Grinning
.......Изтрили са поста ми бе.... newsm78....що така?Ама аз нахална,пак пуснах линк. Peace Crazy

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 19:20 от dodyniki

# 276
  • Мнения: 22 867
.......Изтрили са поста ми бе.... newsm78....що така?Ама аз нахална,пак пуснах линк. Peace Crazy

Не ми се е случвало...............да не се решили, че правиш реклама на нещо? newsm78

# 277
  • Мнения: 287
Мама Цоцоланка, съвсем скоро и на мен ми се счупи така кладенчето. Като се разтече тази ми ти смес.. майчице, паника от всякъде. Веднага подложих една тава, та успях да спася почти всико:) Но и аз след това продължих да меся, ругаейки на ум собствената си сръчност Simple Smile
От тогава не рискувам да правя кладенче на масата. Баба ми имаше "нощви" /така му казваха на това нещо в нашето село/. Като тава, но продълговата и дълбока, направена от дърво. Сега си мисля, че в него ще е много удобно замесването.

# 278
  • Мнения: X
Страхотни питки пак...
: Venetta , какво не й харесваш на питката?Отлично си изглежда...
labrex ,     bouquet    за линковете...Страхотни неща има...Още се каня на плетката Уинстън.....ама скоро ще е    Mr. Green


А ето и един линк от Полин_а, пуснат в темата за машина за хляб, интересна е идеята, да видим кой от темата тук ще я направи пръв.....

Искам да похваля тази рецепта. Страхотен хляб стана. Снимах, но не мога да кача снимките от тъпия нет ooooh!.
Ами аз тази питка съм я правила,ама не ми се рови сега в блога.....лесна е, вкусна,мекичка става.
А по повод месенето....аз никога не правя кладенце.
В една огромна пластмасова купа си разтварям маята и като шупне,добавям останалите течни продукти и започвам да прибавям брашно.Слагам ,докато се получи хубава топка ,да не лепне.
После си доомесвам на плота ,където ще я  и оформям.
Аз затова и никога не знам колко точно брашно ми отива...
Скоро си говорихме с Пепика точно за това...Ама как да измеря,като купувам чувалчета брашно и нямам навика с чаша да сипвам.
Помня,преди време някой искаше точна рецепта ,че не му се получавало...Ами то и точно брой чаши да има,пак не е сигурно ,че ще отиде точно толкова брашно...яйцата са различни ,киселото мляко е с различна гъстота...

# 279
  • Мнения: 7 418
Цитат
В една огромна пластмасова купа си разтварям маята и като шупне,добавям останалите течни продукти и започвам да прибавям брашно.Слагам ,докато се получи хубава топка ,да не лепне.
  Постъпвам горе-долу по същия начин.
  Сипвам малко от брашното в голяма купа,добавям сухите,после и течните съставки.Разбърквам всичко.Получава се нещо боза -образно.После малко по малко добавям и останалото брашно,докато не получа искана от мен консистенция. Peace

# 280
  • Мнения: 1 394
Цитат
Не ми се е случвало...............да не се решили, че правиш реклама на нещо?
Ами ти знаеш какво съм написала-не мисля,че звучи рекламно.... newsm78

# 281
  • Мнения: 22 867
Цитат
Не ми се е случвало...............да не се решили, че правиш реклама на нещо?
Ами ти знаеш какво съм написала-не мисля,че звучи рекламно.... newsm78

А в кой форум пробва?

# 282
  • Русе
  • Мнения: 619
Влизам на бързо да покажа вчерашните ми упражнения преди Димитровден







Невероятни неща правите и показвате  Hug Браво   bouquet
Голям стимул сте ми  Hug

# 283
  • Мнения: 7 418
   Ах,че хубави питки,rallii!Браво на теб! smile3501

# 284
  • Мнения: 1 394
Рали,чудесни питки си направила!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт