ЮЛСКИ БЕБЧЕТА - тема 8

  • 20 746
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Е, то имало нова тема, а аз си седя в старата и се чудя защо си седи все на 19та страница  Crossing Arms
Май кризата при нас поотмина. Интересното е, че през деня суче толкова често, а през нощта си прави паузите на 4-5 часа. Което е много добре за мен. Тази сутрин като се събуди в 10, нахраних я в леглото и сме заспали на спалнята, събудихме се заедно в 13:30  #Crazy Явно съм имала нужда от сън Simple Smile
Косичката не съм забелязала да пада и се надявам да не се случи това, че много си я харесвам Simple Smile
За гушкането - гушкам винаги когато мога и както дойде, не съм се замисляла за разглезване или свикване. Важното е и двете да сме доволни.

# 31
  • Мнения: 1 291
Здравейте Simple Smile Ние бяхме на доктор, биха ни ваксината по ЗК и както си бяхме кисели от недоспиване такъв вой нададохме, но като се гушнахме в мама малко се поуспокоихме. Дано няма реакция към ваксинката, че какъвто ми е чувствителен и без друго...

Кукумявче, аз пък имам обратния проблем. Като се разнежи мъжо, хич ме няма да откликна - в главата ми е само: защо повърна Тончето, дали не се е пробудил... Горкият човек голем зор вижда с мен. Гледам другите мами смятат, че на твоичкия му се отразява това, че си му разказвала за раждането. Моят мъж знае всички подробности, даже и преглед на външните шевове ми направи като се прибрах от родилния дом, но никак не му повлия на мерака. Как изтраяхме до очистителната молитва не знам Simple Smile Но всеки си е с различна психика.

Стрелче, големи са сладурчета. Малко ми приличат на мойто нерваче, но той няма сини очета. Сигурно е много различно като растеш непрекъснато до теб да има още един като тебе. Всичко трябва да се дели на две и папото и ласките... Много ми харесва, че не ги обличаш в еднакви дрешки. Те не са идентични, де, та няма опасност, но никак не харесвам като ги облекат еднакво еднояйчните близнета. Някои хора направо се увреждат. И това да са непременно в един клас никъде по света го няма. За един клас става, но и еднаква специалност в университета... Но аз се отклоних. Голяма късметлийка си, че имаш два чифта бузки за цункане.

Сафо, това с гушкането е така, но Тонката е като наркоманче станал. Все да е в мама и ако може да си посуква. Не се храни, явно не е гладен, само си дъвче. Като стисна зърното има кърма явно не ми е намаляла лактацията. Не е и от най-силните, де, но пък наддаваме като за световно.

Тук е моментът да се похваля. Наддали сме 1330 от 03.06 или 2230 от изписването. Сега сме 5430 гр! С нашите проблеми с кърменето доста добре се справяме. Simple Smile Иначе вече е 59.5 см с 3.5 повече от миналия месец.

Остава да наложим режим... Давайте идеи как да го залъгвам, че биба приема само като е гушнат, а не мога да върша домакинската работа, ако е все в мен.

Кейт, аз пък се чудех защо само аз съм в темата, докато не видях, че има нова тема Simple Smile

Косичката не пада, но изсветлява, а от слънце го пазя... От каква ли е изсветляването? Иначе чакам с нетърпение да му излезе постоянната, че с таткото само спорим на кого прилича. Иначе очите му отсега са кафяви като на тати. (Пак заех 1/2 страничка)

# 32
  • Мнения: 621
Здравейте,момичета!
Кукумявка,твоя пост все едно аз съм го писала Sad Аз съм абсолютно същата-постоянно се дразня като мъжът ми зяпа разни кокони,на живо или по телевизията-няма значение.Той поне не коментира на глас нищо,но аз гледам как очите му ще изтекат и направо... #Cussing out Но знаеш ли,според мен ние сами си го правим всичко,поне аз де-защото сега съм комплексирана,,самочувствието ми е потънало в дън земя и се чувствам много несигурна и неуверена в себе си.И преди ме е дразнело,но сега направо полудявам и изпадам в истерии #Cussing out #Cussing out #Cussing out,много сме чувствителни сега. Дано да мине скоро,че направо в лудница ще вляза,вкарвам си кви ли не филми в главата вече и така не си говорим с дни,щото аз се сърдя много дълго... Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 1 208
Оххх тези нашите мъже много са прости понякога - как ще отказваш секс на жен си ,ще я караш да се чувства като най-грозната жена и в същото време ще се засласваш гласно по накоя чужда в повечето случаи пълна със силикон  #2gunfire

Стрелче много сте сладки  Hug

Мама Барба,по добре твоя проблем отколкото този,който кукумявчето описва.На мъжа като му откажеш отива в банята и сам.. Mr. Green но ние жените си мислим,че мъжете са винаги готова и като откажат почваме да психясваме.

Нашата косичка вече взе па пада.Така исках момиченцата ми да имат хубави коси а нито петя нито катя се очертава с такава.Петя я подстригах нула номер на годинката уж да загъсне но май нищо не стана Sad

# 34
  • Мнения: 3 092
Привети!
Имах да наваксвам с четенето и без малко да успея  Mr. Green
Стана  ми мъчно че пропуснах втора софийска среща и то доколкото виждам е парка , ама нищо .То  така става като не чета редовно .
Влади горе долу се сбогува с коликите или поне е на път да се отърве от тях  Grinning , но честно казано не са ни били непоносимо силни , така че поне не се мъчи много детето .
Куку , като чета за мъжа ти си казвам я ама то и такива ли имало  Rolling Eyes Споко де , аз съм малко като него с това недоспиване и постоянно домакинстване , ама знам че скоро ще ми мине и ти пожелавам същото .Не се вкарвай във филми с любовници -всеки е с различна психика .Просто му дай време  Peace
Аманитка , наистина съжалявам че така се случва в живота ви .Няма да се произнасям какво и защо така или иначе мисля , защото ти най -добре си знаеш какво ти е и как се е стигнало до тук .
 mama Barba  струва ми се че твърде се вторачваш в режима ( не се сърди , не го казвам с лошо де ) - питам те , защото и аз първия път имах подобни на твоите терзания .Всичко това - опитите ми да създам режим , вглеждането в бебето и в поведението на другите деца ...е беше кошмар.Моето беше най-ревливо , най - изнервено и най -малко спящо .сега , дори и пак да е така разликата е че НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА.Нищо не искам и не очаквам да прави или да не прави малкото човече и ми е милион пъти по добре. Разбираш точно какво искам да ти кажа, нали  ! Peace 
Стеф , наистина усилията ти са похвални .Не знам друго какво да ти кажа .Браво че си борбена и упорита.
Малчо се буди нощем по много пъти , спи до мен и поне не ставам ,но пак не се наспиван никак.
Ставам че ме вика!
Целувки!

# 35
  • София
  • Мнения: 15
Ние днес сме особено кисели. Мисля, че не са колики, но цял ден мрънка иска на ръце, не дава да я оставя. Не е глад, не е жажда, суха е няма Т, незнам глезотия ли е какво ли, ама ми стопи лагерите и даже почвам да се притеснявам, че така като незнам какво е причината за мрънкоренето ми е много некомфортно.

# 36
  • Мнения: 9 114
Много им се връзвате на тези мъжоря, пък не бива. Моя редовно се "зазяпва" в чуждите цици, с извинение, даже си имаме знак, като мине някоя бомба, пощипваме се по ръцете (вървим хванати за ръце, все още, хихи) Crazy В началото що рев изревах, мислех го за извратен, но свикнах, а и предпочитам да ги коментираме тези неща, вместо да се прави на безразличен към другите жени и тайно да плакне очи. Също така, приказката - по-добре да гледа, вместо да пипа - е много на място. Зяпайте и вие, мъже бол Crazy

Вили -  Hug
Мама Барба - липсваше ми с твоите постове Heart Eyes Много е пораснал малкия, сега видях снимките, То всички бебчета са пораснали, пу пу, да са живи и здрави сладурковците Hug
Сафо - и аз мисля като теб, мисля че всички мислят като теб, просто не те разбраха и излезна друго, както обикновенно се случва в интернет общуването Laughing Hug Аз на моменти така ми иде да оставя Ивчо в кошарата, от болки в ръцете и гърба, обаче после си викам - сега е бебче, утре като порасне и да го цункам няма да дава...

Аз направих откритие Embarassed За сметка на горкото ми чедо...Ревовете ни май не са били от колики, а от глад...увеличил си е дозата, от снощу му правя по 170мл. готов разтвор. Снощи по нормалното за плач време се започна пак, но този път примесено със знаците му за глад (едно такова деликатно нервно покашляне). Направих му допълнително и чак тогава се кротна! И от снощи така...Само че ме притеснява, че на кутията АМ пише, че това количество е за 3 месец и за 4-5 хранения дневно Rolling Eyes
Днес пък излизахме и се храни толкова разпокъсано, спа постоянно, буди се с рев за ядене, хапне малко и заспи и след малко пак...Дано утре е приличен на срещата, че не знам Crossing Arms

Днес говорих и с магазина, от който си взех помпата, казах им че имам проблем, но това, което ми казаха - да я почистя - според мен не е проблемът...нарушил се е вакуумът отнякъде, просто не засмуква както трябва. Та утре ще се свържа с вносителя на Медела, да видим...дотогава дано не направя беля с гърдите. Измъчих се сутринта да се натискам, стискам и мачкам, докато помпата уж цеди Sick

И последно - днес мъжът ми ми сервира, че заминават пак в командировка в Италия, за 10 дни в края на месеца...уффф Tired

# 37
  • София
  • Мнения: 121
Запис, Стеф много сладко оформление!
ЕВАЛА на този дето е измислил абсорбатора!!! ДА е жив и здрав , чрез него детето ми успя да ми даде 1ч и 30 мин свободни ! ДАно само като поотрасне и чуе този звук да не заспива на секундата!

Кукумявче, споко и при нас беше така , настройвахме се , намеквахме си и най-накрая нямаше къде да се ходи Mr. Green То и на мен не ми се искаше толкова, щото вечер обикновено съм каталясала.
Сафо, чаках с нетърпение рецептата Hug Благодаря! При мен положението е страшно - прахосмукачката се задръсти от косми.
Аманита, успех в новият етап от живота ви!
МАмо Барба, привет Heart Eyes И ние сме постоянно на цица напоследък - от това обаче и двете се нервираве , аз нямам свободна минутка, а тя постоянно повръща и повръща и повръща и така.

Момичета от София, препоръчайте ми добър хомеопат, искам д азапиша час за мъжа ми, че нещо е закъсал с кашлица и никой друг доктор не намира причина за нея. Хубаво е и за Цвети да имам предвид някой. Благодаря предварително!

Връщам се след малко!

# 38
  • Мнения: 1 291
Айде пак да се изкажа.
Вили, знам, че си права. Това, което описваш си е опасно и за по-нататъка - ако имам прекалено високи изисквания и все искам да е като Гошко и Марийка, ще си подлудя детенцето. Обаче като чета, че майки с деца на годинка и кусур не могат да ги оттучат от кърмене  навън си ме хваща съвсем основателен страх...
Цветен прашец, и ние сме така. Бебенцата понякога плачат от умора, а понякога без всякаква причина... Тони не можа да заспи сутринта, после ходихме на лекар -. не стига, че не спа, ми го направихме на решето детенцето, после неква муха му наруши спокойствието и сега е със зверски колики, но не в смисъл, че го боли много, а че е с изострени нерви и само да изкуркат мойте черва, не неговите, пищи и скача от сън.
Стефи,   bouquet Дано таткото ви не се бави много. С тая изкуствена храна е много трудно - как да го оставиш да реве от глад!?

# 39
  • Мнения: 9 114
Ох, пак съм аз, забравих нещо“
Първо, исках да се похваля, тъй като съм много щастлива - оправих си помпата и сега се изцедих като бял човек, без да прилагам зверства върху гърдите си Blush Искало само да сменя една пластинка, мембрана по-точно. Благодаря и на магазин Касида, че бяха толкова отзивчиви, да ми обяснят Hug

И второ - спешно, тези мами от вас, които имат сгъваеми кошари, трябва ми музикална играчка за легло от този тип:


проблемът на тази е, че е за дървени кошари, заради специфичното закрепване. Трябва ми нещо, което може да се сложи на сгъваема кошара, с навиране тоест. Много благодаря предварително Hug

# 40
  • Мнения: 755
Запис и то мен в новата тема.
Напоследък нямам много време , но ви благодаря , че се сещате за мен. Hug  bouquet
Ще пусна по нататък линк със снимки от Алмати и наши разбира се... Laughing
Днес водих Йоана на ваксина направиха и ДТК първи прием Инфарикс и сложиха. Бях си купила 3-те приема на Пентаксим от България , но тук отказват да я сложат , защото не могат да ми гарантират качеството т.е. проблема е че ние сме си я транспортирали. Tired
Е, прежалих ги вече тези имунизации и ядът , че исках да я ваксинирам и протим остналите неща , които съдържа Пентаксима. На парите майната им... ясно е че здравето е най-важно.Но освен имунизацията имах и ужасен ден изпълнене с нерви и отрицателни емоции.
Тръгнахме целият "керван" към имунизационният център/тук педиатрите не правят имунизациите имат си център , който е специализиран/ и в цялата суматоха , както винаги аз останах последна да затварям вратата на апартамента. не знам защо се получи така , от умора ли от какво ли /изкуфявам ли вече , какво ли/ , но треснах вратат с ключа от вътрешната страна и така заключих цялата челяд навън .... ooooh! Tired ooooh!
От там мъжа ми полудя , ядоса се и започна едно умуване и търсене на резервни ключове... така се само изнервихме ,че караницата беше неминуема/премина в съскане през зъби , защото децата бяха с нас , пък не е необходимо да ги вкармам и тях във този филм/.
Така ми се вдигана адреналина от тази тъпа ситуация, че вече съм като изцедена.
Това е от мен направих си деня запомнящ се от една глупост извършена по невнимание. Embarassed Tired ooooh!

За гушкането: на мнението на Тани съм , т.е. детето трябва да се гушка обича и целува , но винаги има начин това да не съвпадне с навика да се разнася нон стоп на ръце. Peace
Стеф много хубаво оформена тема Peace. Също за мъжете и цицоманията и аз съмм на твоето мнение, нека да зяпат , но да не пипат. И  ние коментираме дружно чуждите
дадености. Laughing
Поздрави на всички , така се радвам, че ви има.  bouquet Hug  bouquet

# 41
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте.

И аз да дам отчет,наддали сме за месец 1 кг.и 4.5 см.Биха и две ваксини,едната беше комбинирана за няколко неща,и и дадоха и сиропче против диария.Плака 2 мин.Казаха че ще е поспалива и наистина е така и че може да вдигне Т.Исках да ви питам, каква е тази ваксина ,която бият на раменцата на бебчетата ви? newsm78

Още нещо-след две седмици ще и дупчем ушите newsm68 newsm44,нямам търпение.

За  luvbedпри нас таткото иска, но мен ме е страх ,а и нямам желание нещо,по едно време бях решила да пробвам, но не ми стигна кураж.

За заглеждането , не съм го видяла, но и да го направи, едва ли ще хукне при някоя и да си развали семейството smile3503, заедно сме от 8г.и половина и се обичаме както в началото  loveuuu, така че имам му доверие засега.

 Amanita Hug  Hug Hug

Момичета,страхотно се справяте с темите, благодарности.  newsm10 newsm51

И аз съм свалила 11 кг.остават ми 9, не ям много, но прекалявам със сладкото newsm55, не мога спра, и преди си хапвах доста, но сега е чудо.

Относно коликите-нашите някои  път са силни, но някой път са леки и бива.

И на мен ми слиза много бързо кърмата, такова давене пада, чак ми изкарва акъла. Sick

нашата косичка окапа на места нацяло ,и вече виждам че е излязла нова ,русичка около 2-3 мм

# 42
  • Варна
  • Мнения: 893
Stef туй ващо май си е криза дето викаш...поне с АМ лесно се регулира количеството  Mr. Green
а на каква марка сте? има вероятност да не се засища просто...Лора като мина на Фризолак изцяло, скоро започна така да прави като твоя, педи каза да минем на Аптамил - временно имаше ефект, но в крайна сметка я захраних на 4м и се върна към 3 часови паузи Wink иначе пиеше мляко през час,час и 30  #Crazy дано при вас не се наложи  Praynig

# 43
  • Мнения: 793
Пловдивски мамчета,да попитам утре за срещата,няма ли някоя друга мама от Тракия за да ходим заедно  newsm78 Аз имам голямо желание да дойда да се запознаем Hug

# 44
  • Мнения: 7 263
Привет от морето  Mr. Green Heart Eyes
Не издържах да не ви нагледам Hug Последните два дни времето е лошо, но въпреки това сме супер. Влади се чуства супер, както и ние. Изобщо не ни се връща.
Последните дни имаше кошмарни колики и вечер реве от около 6 до към 8 . Но като цяло не е никак зле.
Ще пиша надълго като се върнем. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт