Какво мислите за името Вихра?

  • 10 051
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 206
За мен, колкото едно име е по-странно и завъртяно, толкоз по-добре. Ако се обаждам на д-р или преподавател, само казвам: "Обажда се майката на еди-си-кой-(коя)" и веднага детето им изпъква и като образ и като личност.
Едва ли така се получва с популярните в наши дни имена... Смело дерзай  Peace

И при мен го има този момент често
Всеки ден като си говоря с някой родител и "здрасти, обажда се ..... майката на Алекс". Хубаво, ама аз познавам по физиономия над 300 Алекс, направих си труда да чукна на компютъра има - близо 800 деца с това име. Понякога по едно и също време има в компютъра записани по 5 Алекси, 3ма Виктор, 2 Мия, 3 Ния, 4 Виктория, все хубави имена, но преекспонираха ги вече. И ще бъде като едно време в класа - Димитър М, Димитър В, Димитър Г и Димитър З...
Напредък е, че детето ми - което също не е с популярно напоследък име, вече прие името и яростно го защитава. Simple Smile
Другият вариант засега ми е Надежда. Също ми е специално име и Надя ми харесва и ще си празнува имен ден с татко си.

# 46
# 47
  • Мнения: 517
Не ми допада особено като 3вучене. Свър3вам го и с имена като Свобода, Победа, Огняна, 3аря и пр., които имат и3вестна политическа окраска. 

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всеки ден като си говоря с някой родител и "здрасти, обажда се ..... майката на Алекс". Хубаво, ама аз познавам по физиономия над 300 Алекс, направих си труда да чукна на компютъра има - близо 800 деца с това име.

В страни от темата и моля за извиниение   bouquet, но не се стърпявам.  Blush
Съвсем случайно погледнах списъците с имената на бъдещите 1-волаци. В 1"Б" клас ще има 7бр. Алексовци, Александровци, Александри и само един Алехандро  Crazy 7броя, дами и господа. НЕам думи  ooooh! Не бих искала да съм майката на поредния/ната Алекс  Naughty

# 49
  • Мнения: 2 556
Ако някое име те влече, изобщо не се вълнувай какво ще кажат другите. Никога няма да се угоди на всички така или иначе. Според мен името трябва да се избира от майката. Wink

Името на дъщеря ми не беше кой знае колко одобрено на практика от никого, освен от мъжа ми. Аз пък все повече се кефя, че й избрах такова хубаво име. Освен това със сигурност поне в града, в който сега живеем, едва ли има второ момиченце с това име. А и в София да са няколко най-много. И съкратения вариант е много сладък, и цялото име е нестандартно и рядко срещано за България.

# 50
  • Мнения: 12
Страхотно е името  Simple Smile
Не е най-нежното женско име, но определено носи положителен заряд и енергия Simple Smile

# 51
  • Мнения: 113
Възприемам това име положително. По своята същност е пожелателно, " да бъде темпераментна".

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Tess, как се казва дъщеря ти, че ми стана любопитно Simple Smile

Каспър , докъде стигнахте по въпроса с името?

# 53
  • Мнения: 6 206
Кривата круша
Или ще е Надежда или Вихра

# 54
  • Мнения: 4 555
Съвсем случайно погледнах списъците с имената на бъдещите 1-волаци. В 1"Б" клас ще има 7бр. Алексовци, Александровци, Александри и само един Алехандро  Crazy 7броя, дами и господа. НЕам думи  ooooh! Не бих искала да съм майката на поредния/ната Алекс  Naughty
Аз като обяснявам тук да измислят нещо друго, само не Алекс и все се намира някой да ми опонира и да ми обяснява, че било много хубаво всъщност името ...

Вихра ми харесва.

# 55
  • Мнения: 488
Вихра е страхотно име! Наистина носи заряд, устрем и мисля, че би подхождало на твоя дъщеря!
Много повече, отколкото Надежда, то ми стои някак обикновено.

П.П. Поздравления, ще си имаме пак наборчета!  Grinning

# 56
  • Мнения: 32
 Вихра е женския вариант на Вихрен. Да ти кажа нещо, по селата често кръщават кончета и кобилки с тези имена. Не искам да прозвучи грубо, но го имай впредвид.
Оригинално и рядко срещано име е мечтата на всеки родител. Но понякога според мен е по-добре да избереш по-традиционно име, но не и да кръщаваш детето си с неподходящо име, само защото е рядко срещано. То и Кица е рядко в наши дни, но предполагам почти никой няма да си кръсти детето така.

# 57
  • Мнения: 674
Харесва ми името  Peace Между Надежда и Вихра,Вихра надделява.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен ми харесва. Peace Повече от Надежда.

Но всъщност важното е на теб да ти харесва! Peace
Стискам палци! fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 59
  • Мнения: 1
Не ми харесва, звучи ми някак грубо

и на мен . и ми звучи така ,сякаш някой по възрастна жена да се казва така - 60-70г.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт