От мене по-щастлива няма, през ДЕКЕМВРИ вече ще съм МАМА

  • 24 212
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 541
Добро утро, другарки  Simple Smile Аз минавам да ви изчета и отивам да спя дълбок зимен сън, защото снощи вечерта ми беше ужасяваща, а нощта без нито миг сън. Вчера към 7 следобед реших, че понеже Яна вече все пак гони 4 годинки би трябвало да може да смуче бонбонки за гърло и след изрична консултация с доки й дадох едно Прополки (мразя се, че пак против убежденията си правя разни неща уж за добро- мразя се просто!), за да й облекчи гърлото, като преди това се инструктирахме, че това само се смучи, че не трябва да ходи или скача докато е в устата й, а да си седи мирно и кротко и тн....Само секунда след това детето започна да се задушава защото тъпия бонбон някак се плъзнал в гърлото й! Искам да ви кажа, че по- кошмарно нещо не съм изживявала и не ми се казва какво мина в главата ми за тези няколко секунди- веднага я хванах и я обърнах с главата надолу, но нищо не се получи (дори не съм и усетила 15 килограма, които тръсках в ръцете си- нямам спомен за тях и сега...), когато видях, че продължава да не може да диша в паниката си бръкнах с пръст в гърлото й, което ужасно тъпо решение и ме е срам от мен си, но толкова много истерясах, че не знаех какво друго да правя...отново нищо не се случи и двамата с баща й блокирахме- веднага и той започна да й бърка с пръст и да я тупаме по гърба и СЛАВА НА БОГА тя изплака....после повръща кървави слюнки, реве и пищи......Сърцето ми беше спряло...когато я приспах се наревах като магаре от ужаса и от цялата нелепа история и от безсилието си да съм сигурна какво да правя в тези моменти... Бях се притеснила и за бебето как ще е след вдигането и след толкова силния стрес, но като се изключат леките болки за кратко друго нямаше- все пак мисля да кажа на Ковачева за това и тя да прецени дали да провери пак шийката  Thinking
Яна спа само 20 мин. и след това вече не мигна, защото пък болестта си се вихри с пълна сила- носа й е запушен, гърлото я мъчи, а докара вече и над 38 градуса температура- та така- четох ме си книжки, говорихме си и се гушкахме цяла нощ, а към 6 вече тя не издържа в леглото и станахме да играем на цар лъв.

Оплаках ви се.....

Моля ви, ако имате наистина точна идея как да се процедира в тази ситуации да я споделите с мен, защото аз от поне две години търся къде в нашата тъпа държава се провеждат курсове по първа помощ за деца и такива не намерих до сега, освен загубените шофьорски, които са пълна боза- посетила съм ги  Tired

gdd, ЧРД на патерици и от мен!!! Пожелавам много здраве, задружно семейство, добри професионални хоризонти и здраво и ящно бебе през декември   bouquet

Ласи, за А- дермата- твое право е да не си съгласна с мен, мила  Simple Smile Аз просто споделих личния си опит с нея, тъй като и аз бях се залетяла по нея известно време след като Яна ми изкара варицелата, точно защото е медицинска козметика, но по- късно реално установих какво количество парабени например има пак вътре  Crossing Arms Слава богу не съм имала повод да разбера реално тревогите на атопичната кожа, но пък както и да го мисля тези парабени не ми се връзват с полезното си действие....може и да греша- не споря- разсъждавам си от собствената камбанария, като силен привърженик на био и еко козметиката  Peace

mayanka, изкушаващо предложение за любители на все що е тестено  Twisted Evil Ще ти дойда на гости  Grinning
Рисунките в стаята са много нежни  Heart Eyes

portman,  Laughing Тинкърбел е много готина в чантата  Laughing Каква беше нейната идея за това? Защото често откривам, че макар аз да не виждам и грам смисъл в дадено действие на Яна тя всъщност влага много сериозни намерения в делата си  Laughing може пък да е имало идея детето- що така бързаш да го съдиш  Wink  Laughing  Hug

La Fée, къде се губиш, красавице, тези дни?  Heart Eyes

етка, това изглежда много сладурско! Каква му е цената, че аз нещо не я видях (ама аз съм си отнесена и сигурно ще ми извади очите някъде  Embarassed ), защото то вярно, че може да се направи и на местна почна, но пък от там ще си сигурна в качеството на материите и цветовете, а тук....хъм...
За болницата и изискванията ме хвърли в ужас, да съм честна  Shocked Ако не бях сигурна, че си сериозна мацка щях да те заподозра в употреба на нещо забранено със закон или бъзик- това просто не може да е истина  ooooh!  Tired А човек си мисли, че вече рядко нещо може да го изуми в нашата родина....

Choosy , ми ние сме си казали сигурно, ама гледах в списъка, че са отбелязани само две мацки май  Thinking То всъщност не че е чак толкова важно, но може поне да си помогнем в изискванията от болницата и тн. взеимно по групи  Simple Smile

Приятен и слънчев ден, момичета  Hug
Отивам да видя и снимките де, че няма да заспя без да си задоволя любопитството  Whistling

ПП. Лекцията в Бейби мола е на 16.09.2009 от 11 часа

# 61
  • Мнения: 2 768
Ужас, кошмар!
Не стига, че е болно милото, ами и това. И аз нямам идея как се постъпва в такава ситуация?

чувалчето е 90-95? 

# 62
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен!
Милейди, съжалявам за това, което си преживяла! Вече всичко  е зад гърба ти, така че днес се отдай на заслужена почивка и сън!
Аз май имам голяма черна точка за пропуска на варненската среща, но се надявам следваюият път да съм на линия да се посмея с вас... Само не разбрах заюо Evil се крие така -  да не би да е махмурлийка, или какво?
Хубав ден на всички! Да ви зарадва с добри новини, за тези, които са на прегледи, а за всички други - много усмивки  Simple Smile!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 618
MILADY*, мила голям кошмар  Cry Cry Cry, олее консултирай се с лекарката си за всеки случай. Моята сестра така направи аборт милата, зарди точно същата случка, но тя си беше в критичния първи триместър.
Представям си уплахата ти и ми идва да се разплача заради теб  Cry Cry Cry, дано всичко се е успокоило вече.
Ще пиша после, само исках да окуража Милейдичка Hug

# 64
  • Мнения: 165
Добро утро, тумбачета.  Peace

Минавам да ви почерпя - днес имам годишнина от сватбата. married Честно казано, не знам как се извървиха 9 години. С мъжлето до неотдавна изкарвахме медения си месец  dancing
Още от първата годинка, на този ден винаги слагам торта на масата. Казват, че така се поддържа сладостта на брачния живот. Днес няма да празнуваме, защото съпружеското е на дежурство, но за утре съм му подготвила подарък - за пръв път да види в реално време своето отроче  Heart Eyes
Заповядайте, споделете с мен празника ми.  Hug 

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
*MILADY* голям ужас си изживяла наистина, дано по-бързо се оправи малката и повече да не се повтарят подобни случки. Наистина май е по-добре да отидеш на бърз преглед, надвам се бебка да не е усетила нищо и да е добре.
Пък за реакциите, не мога да изкажа компетентно мнение по въпроса, но все пак си мисля че колкото и да си подготвен за такива ситуации, когато става дума за детето ти е друго.

Джема честита ви годишнина!

# 66
  • Мнения: 1 250

Джема, честита годишнина!
Милейди, изтръпнах, като прочетох. За жалост не мога да дам съвет как се реагира в подобни случаи. Но за себе си може би е добре да направиш една контрола.

# 67
  • София
  • Мнения: 104
Добрютро и от мен  Laughing
ооо пак ще се яде - пък после колко сме дебели Mr. Green
Джема - честит празник - и следващите 99 да не ги усетите кога ще минат  bouquet С оглед на твоите предпочитания картичката ми е:

Милейди - доста неприятно, но пък е минало Praynig
Имам някакъв спомен,че при подобно ситуация действах по следния начин - хващаш отзад - гърба на детето е залепен за корема ти и с две ръце натискаш силно около диафрагмата - да изкара въздуха и респективно каквото е глътнало. При нас подейства, но и на мен ми се губи точно как и защо - то в такива ситуации човек не мисли много, просто инстинкти някакви Hug

# 68
  • Мнения: 96
Добро утро!

И кафенце пийнах, и пирожки хапнах - благодаря на сръчните домакини! Laughing

Eta много идейно чувалче наистина - аз не съм по ръкоделието, ама ако има някоя сръчна мама да се заеме с производството - ще пращаме плат и парички - тамън да си уплътни времето до раждането, пък и допълнителни доходи да си докара. Някоя девойка беше шила чаршафчета - не помня коя newsm78 - ако и се занимава може да ни обзаведе Wink

Милейди, Милейди, ужасно преживяване с детенце - направо настръхнах от ужас - на мен ми се е случвало веднъж с Ема и знам какво е усещането. Идея за помощ - по филмите често го показват, но не е като на кино - наистина действа при по-големи деца и възрастни. Номера е да застанеш зад пострадалия, караш го да се наведе така,че главата да е по-ниско от нивото на дробовете, обхващаш го с ръце точно под ребрата и с много рязко свиване на ръцете и силно притискане на подребрената област да изкараш от трахеята силна въздушна струя, която ще избута навън външното тяло, което я запушва. Дано стана ясно.
При бебета няма как да се получи обаче, затова там се процедира по следния начин - бебето се слага с корема надолу върху обърната нагоре с дланта предмишница, така, че дланта да притиска коремчето. Навежда се с главата надолу и с бързи, отривисти потупвания между лопатките по посока на главичката се удря по гръбчето. Може да се провеси през сгънатото коляно - пак с тази цел - да се притиска корема.
Иначе, бъркането с пръст може да има обратния ефект - да натикаш още по-навътре тялото Tired

Уф, много ми е криво, чудя се как да се ободря - да взема да се метна до някой магазин освен Mr. Green
После пък на мъжа ми ще му стане криво hahaha

Честита Годишнина на Джема! Сладък, спокоен и щастлив семеен живот  Laughing

Сега слушам по ТВто - Марта Вачкова обяснява, че ако пиеш вода от пластмасови бутилки, това може да доведе до смяна на пола Shocked
Спирайте веднамагически пластмасата, че като станем на мъже как ще да ги родим тия ми ти бебета Laughing

 

# 69
  • София
  • Мнения: 104
Ласи е обяснила мойта първа помощ по по-научен начин Mr. Green

# 70
  • Мнения: 96
Elf, писали сме едновременно, сега видях, че те повтарям Laughing

# 71
  • Мнения: 614
Добро утро и от мен Simple Smile Аз пак нещо съм проспала - за какво ще е лекцията в Бейби мола?

Честита годишнина на Джема! cheers

# 72
  • Мнения: 38
Добро утро  бебевозки,

Milady- Представям си какво си преживяла. Cry А и милото  детенце сигурно и тя се е уплашила.
Искам да ти кажа ,че и Йоана е на 4 години и нещо но още не се оправя с бомбоните,затова не и давам. Научила съм я все пак ,ако получи в детската ,че по празници им дават желирани бомбони -мечета,да ги лиже. Embarassed Знам ,че не е решение ,но е по -добре от другото.
Аз също когато Йони направи фибрилния гърч с „гълтане на езика„и посиняването,безсъзнанието ....и аз се опитвах да извадя езика. Embarassed Sad  После ми секараха в спешното,че съм действала така,и че съм и изподрала гърлото. Но в такива моменти....човек трудно запазва самообладание. Друг лекар след време ми каза ,че когато това се е случило с неговото дете и той не е знаел от паника в първите моменти как да реагира. Така ,че е норално,човешко.
Йони въпреки ,че беше тогава на 2 години се сещаше дълго време за всичко. Имаше страх ,и искаше постоянно да я нося на ръце.
Дано Яна няма спомени от този лош момент.

Иначе и ние сме болни. Йони вече няма Т.но носа и е запушен ,кашля много лошо и по цяла нощ плаче.Снощи пак не сме спали. Sad
Баща и легна при нея ,че аз бях вече на края на силите си.Т.имаше само 2 нощи ,но давах Нурофен и спадна бързо. Сега за кашлицата и давам едно хомеопатично сиропче Стодал.Колко ще и помогне -незнам. Мъжа ми вика да съм я водела  на лекар ,но аз мисля ,че ако за всяко нещо я водя и пие лекарства,то как организма ще се научи да се преборба с болестите?
Пък и не виждам толкова грипа да и е силен,само кашлицата е лоша ,но иначе виждам малко подобрение.Моята си е и глезана. Има деца по цяла зима си „шмъркат„сополите и кашлят ,но това не им прави впечатление. Моята не е така -има ли съвсем малък дискомфорт в носа -реве и рита . Направо кошмар.
Затова мъжа ми я уж приспа ,че тя се будеше през 10 минути от запушения нос ,а после се премести при нея,та уж аз да спя.
Не можех да заспя ,тъй като постоянно случах как тежко диша,плаче през 5 мин.Ставах ,че понякога ревеше „мама ,мама„
А малкото в корема и то като я чуваше да плаче и то риташе колкото сила има от съпричасност.

Да ви попитам ,случвало ли ви се е да ви боли корема от дясно....понякога когато се завърти и напипвам нещо твърдо-гръбче ли е,дупе ли е.....но страшни болки имам. След известно време поотминава ,но напоследък доста често ми се случва.
С Йони не съм имала такива болки.Дали е ,че се мести или ..... newsm78

Джема-честита годишнина,да се обичате като в първите дни още 99 години.  bouquet

И ние имаме празник в семейството днес -мъж ми има рожден ден. Heart Eyes


# 73
  • Мнения: 186
*MILADY*,  ужасна случка! Искрено ти съчувствам! В началото на лятото станах свидетел на задавено дете на площадката, че даже се наложи да извикаме бърза помощ..

Джема, честита годишнина! Дано се разбирате и обичате все така!   bouquet

Аз съм голям карък днес - чаках 3 часа в ЖК, защото моята (нашата) докторка се забави с идването, пък после я извикаха по етажите, та си отвисях порядъчно. Поне се нацелихме с Колибри, та побъбрихме известно време  Simple Smile. Сега очаквам пантофите, които купих за хлапето да не му стават, че да се наложи да ходя да ги сменям и днешния ден ще го обявя за "двойно критичен ден"  Wink

# 74
  • Мнения: 5
*MILADY* , само какъв ужас си преживяла !!!  Shocked
Все пак правилно сте отреагирали. Дано няма повече инциденти и "Нана" оздравее скоро !!!

Въпреки, че вече поне десетина пъти съм слушала/гледала какво се прави при задавяне на дете все забравям техниките  newsm78.
За това ето за всички :

КАК ДА ПОМОГНЕТЕ НА ДЕТЕ
1. Седните или коленичете на едно коляно и сложете детето на коленете си с главата надолу, като едната ви ръка е под гръбния му кош, а с другата го потупайте няколко пъти между лопатиките.

2. Ако това не помогне, бръкнете с пръст в устата на детето и се опитайте да извадите чуждото тяло. Внимавайте да не го набутате по-навътре.

3. Ако детето все още се дави, сложете го да седне в скута ви с лице напред, като с едната си ръко го подпирате отзад, а с другата свита в юмрук, го натискате няколко пъти рязко по средата на разстоянието между върха на гръдната кост и пъпа. Натиснете рязко в посока навътре и нагоре 4 пъти.

4. Ако детето не започне да диша норлано и след премахване на блокиращия предмет, преминете към изкувствено дишане.

КАК ДА ПОМОГНЕТЕ НА БЕБЕ
1. Обърнете бебето така, че главата му да бъде по-ниско от тялото- или като го сложите на предмишницата си, или като го обърнете с главата надолу. Потупайте няколко пъти между лопатиките.

2. Ако бебето все още се дави, сложете го да легне на една страна и извийте главичката му назад. С едната си ръка леко подпрете гръбчето му и поставете показалеца и средния пръст на другата си ръка между пъпа и върха на гръдната кост. Натиснете рязко в посока напред и нагоре.

3. Ако детето не започне да диша норлано и след премахване на блокиращия предмет, преминете към изкувствено дишане.

Не знам дали да продължавам за изкуственото дишане...
Сега прочетох, че и Lassi е обяснила. Има малко разминавания - това за пръста, но не съм писала аз книгата  Laughing

Източник : "КНИГА ЗА МАЙКАТА И БЕБЕТО", Елизабет Фенуик, Кибеа

Джема, Честита годишнина. Много обич и щастие  Hug

gdd, не искам да те плаша.Но тук нали с този грип А (свински грип) на всяка настинка, кашлица и т.н. се гледа доста подозрително. Вече се говори за епидемия във Франция.
Заня, че е трудно установяването на каквъв точно грип е ( ако е грип), но ми се струва, че най-добре да потърсите лекарска помощ (ако не сте го направили вече). Дано не е нищо сериозно!!!.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 12:48 от La Fée

Общи условия

Активация на акаунт