От мене по-щастлива няма, през ДЕКЕМВРИ вече ще съм МАМА

  • 24 227
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 768

И аз бях чувала, че по време на кърмене някои майки не успяват да си възстановят формата.



Да, при мен наприменр беше така.
Колкото и "френска" да се запазвам по време на бременност, да наддавам малко кила, толкова по време на кърмене се помпех. Не знам на какво да го отдам - хормони ли са, увеличен апетит ли (защото наистина рязко огладнявах с вълчи глад, а при бременност ям много малко като за бременна), но увеличаването е факт и то неведнъж за да е изолиран случай.
Сега не знам какво да правя, какъв трик да приложа да залъжа освирепяването. Знам, че едно е да се заричам, съвсем друго е в действителност.

Софийка е добре, благодаря Choosy, понастинала е. Има Т, но като цяло е добре, беснее.

Чудна покупка, Пебси, със здраве!

A, забравих. Феичка, колкото и да ти се струва отчайващо, помисли си, че след някой друг месец да си четеш книжката на пейката в градинката ще е пълен лукс  Mr. Green Наслаждавай се на момента!

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 21:15 от eta

# 721
  • Мнения: 92
Феичке моя приятелка е бременна с близнаци и също много и падна хемоглобина хем пиеше желязо от доста седмици.Пратиха я на консултация и специални изследвания на хематолог, та той и казал че абсолютно са забранени разходките, така че може би по добре не рискувай да разхождаш и да припадаш по пътищата.Хайде то малко остана!
Милейди  дано това е последното препятствие преди срещата с бебка! Hug
Мен също може да ме пишете вестителка и без тва си нямам работа и все у форумя вися  Laughing

# 722
  • Мнения: 363
Добър вечер и от мен.
За килограмите мога да кажа, че съм +8, но докрая има още време.
Аз кърмих сина си 1 година и 8 месеца. След като родих и постепенно свалих 3-4 килограма. Нямах цикъл 1 година и 1 месец. След като ми дойде и започнах да качвам. Сигурно хормоните ми изиграха лоша шега. Но пък и не спортувах, не се движех много. Сега съм решила след като родя,ще съм секцио по мед.причини, както и първия път, два-три месеца почивка и след това постепенно раздвижване, тренировки и т.н. Защото "престилката" от първото раждане не се прибра напълно, а сега сигтурно ще е още по зле. Така че ще трябва да се взема в ръце навреме.
Милейди, дръж се и никакви болници повече до декември.
Точица, добре завърнала се Hug
Пебс, много сладка шапчица.
Ета, малката да се оправя.
mimmm Честито на приятелката ти и дай боже всекиму такова раждане.
А за новороденото 8,700 незнам какво да кажа - много гиганстко ShockedНо да и е живо и здраво.

# 723
  • Мнения: 5
Ау eta , She_R и аз от това се опасявам !
За сега съм +6-7 кг. И все се надявам да не минавам 9-те кг.
А като дойде време за кърмене (живот и здраве) ще си покаже.
По приницп казват, че кърменето бустира метаболизма и изгаря допълнителни калории.
Денерис посъветва да не се яде за двама и да се приемат повече течности.
Ама сигурно си е и генетично обусловено...  newsm78

 Grinning  eta чудя ти се на смелостта! По време на всяко прилошаване такова шубе, че ей сега ще се строполя на улицата ме обхваща...Сигурно вече няма да се осмеля да си покажа носа навън сама. А ти си джиткаш наляво, надясно...

milenaenevaHug благодаря ти ! Много си мила !

Трябва да престана да  се оплаквам  Grinning
Още повече, че има момичета с къде, къде по-важни неразположения...
Съжалявам, че ти се налага цезарово. Но пък важното е ти и бебето да сте добре!  Hug

За хемороидите
В последно време ми е по-трудно ходенето до тоалетна - страничен ефект от желязото, което приемам + други фактори на бременността. 
Не е приятно, пък ме е страх да не ми излязат хемороиди - за това си правя клизма.
Ефикасно, бързо и лесно. И доколкото проучих няма противопоказания при бременност.

mimmm, честито бебече на приятелката ти ! Да е живо и здраво и много да радва родителите си!

точица, много се радвам на добрите резултати ! Наслаждавай се спокойно на бременността и скоро на хубаво, здраво бебе!


# 724
  • Мнения: 2 768
Ох, то е ясно като бял ден, че не трябва да се яде много. Ама при мен не беше тъпкане нарочно, просто за миг ме връхлиташе такъв глад... че ставах неконтролируема. И не помагаше да дъвча нещо леко да залъгвам, в главата ми само шоколад, ядки и гъст сок кайсия (като закон Божи винаги тия три неща  Laughing)
Нищо де, свалят се, не ме плашат. Здраве да е.
 
La Fée, аз съм доста по-добре от теб в момента изглежда. Иначе ако усетя познатите признаци си сядам на дъто и не мърдам! Страх ме е и още как!

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 22:28 от eta

# 725
  • тук
  • Мнения: 510
Ей, ако искате ми вярвайте, за първи път на срещата с вас  
чух, че някои напълняват по време на кърмене
моят съвет към мамите, на които им е за първи път, е да не се настройват
нито за едното, нито за другото, защото всичко е възможно
аз свалих толкова бързо качените по време на бременността 8 кг. , сигурно два месеца след
раждането си бях като да не съм раждала, включително корема ми, ако искате ми вярвайте от тогава
и доскоро (хи-хи) си имах плосък корем
но как ще е този път и как ще е при всяка от нас, никой не знае
повтарят ли се винаги нещата? едва ли, все пак има толкова други фактори
а колко мацки съм виждала да се лишават и да спортуват и ефект слаб
аз никога не съм се лишавала и мразя упражнения за корем, божа работа Simple Smile
Ласи, на бившия хотел Славия - давай, винаги съм за едно кайве или по-ми отива по пладне супичка
сега се връщам да ти видя номера Wink

лека нощ засега, да сънувате приказни сънища

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 22:34 от portman

# 726
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Влизам набързо само да споделя как си моря зверските киселини. Разтварям в чаша вода по малко лимонтозу и захар, след което слагам една лъжичка хлябна сода, бъркам и пия докато шупти. Повярвайте ми всичко излиза, дори и през носа, малко е  неприятно, но поне ме облекчава. Иначе на работа си вземем Талцид, че ще ми е кофти да се оригвам пред колегите. Confused

portman, с тия приказки за бързото връщане на килограмите и плоския корем рискуваш да предизвикаш завистта ми. Mr. Green Аз дори не бях си върнала предишните килограми когато забременях, оставаха ми 2-3. Сега изобщо не знам ще си ги върна ли някога. ooooh!

# 727
  • Мнения: 10
Привет и от мен, ето че стигнах до края, от снощи не смогвам да ви изчета. Бях малко из Бг за празниците, а тук ехее колко неща сте изписали за 4 дни Simple Smile
Радвам се добрите ти резултати Точица, голяма мъка е това чакане, знам го от личен опит..
Милейди, дръж се още малко остана.
За килограмите по време на бременността и кърмене, аз съм в групата на бавно и трудно отслабващите...за съжаление, макар че кой знае може пък този път да стане чудо и бързо да си върна 56те кила Simple Smile
А и май съм пропуснала, какво правят вестителките за които говорехте на предишната страничка?

# 728
  • Мнения: 518
малко цитати , че е по-лесно да преписвам , вместо с други думи да казвам същото  Laughing !
Addri от октомврийките:
"..... защото начинът на раждане е въпрос на личен избор за всяка една жена и ничие чуждо мнение не трябва да я убеждава в едното или другото."
елфчето :
" Убедих се за пореден път, че каквито и перфектни планове да крои човек, само онзи горе разполага."

придошла реката и хората хукнали да бягат от селото , само един останал , качил се на покрива и зачакал Господ да го спаси . минали хора с кола и му рекли " идвай с нас , ще се удавиш , ако останеш" , а той " не , аз вярвам в Бог и той не ще позволи да се удавя " , водата е покачила , минали хора с лодка и те го подканили да слезе при тях и да го откарат , но той пак своето си знаел " вярвам в Бог и той  ще ме спаси !" , водата вече достигала покрива ,прелетял въртолет - убеждавали го хората да се качи  , но той и тях отпратил . заляла го водата , удавил се , явил се пред Господ и го попитал "Боже , аз толкова вярвах в теб , вярвах ,че ще ме спасиш и не ще позволиш да се удавя ! защо ме изостави ? " , а Господ му отвърнал " не съм те изоставил . първо ти пратих  кола, после  лодка ,а накрая и въртолет да те спася , но ти отпрати всички ."
малко иносказателно стана , ама покрай дрязгите за нормалното раждане и секциото , се присетих за този виц .
"За секциото - наложи се по спешност първия път, след многочасово раждане, напъни и т.н. се установи тесен таз и че бебето няма да мине през него. Трябваше да избирам форцепс или секцио. Избрах второто. Възстановяването беше трудно, изкарах най-кошмарните си дни в болницата след това. Чувствах се т.е. продължавам да се чувствам точно както Darlin го е описала. Приемам го като неуспех и незнам докога ще ми тежи...."
Bobby_Alex , приеми го като спасителният пояс , който си получила Свише ! взела си най-доброто решение (  дори само споменаването на онзи инструмент ме ужасява )не може да е неуспех раждането на здраво бебе , което си има  жива , здрава мама .

тъй или иначе медицината е напреднала в някаква степен и е най-малкото  глупаво да не се възползваме от факта , особено когато става въпрос за живота и здравето на децата ни.

точица , трябва да призная ,че бях вече доста песимистично настроена , затова  сега собено много се радвам , че всичко с твоето бебче е ок .

милейди , и без друго се чувствах гузна ,че както  уж весело си крякахме , сме те наплашили с нашенските болници !  оправай си там машината и нета , пази леглото щом трябва  , пък ще се веселим пак повиртуалному Wink !

с кърменето качвах килограми . пиех много течности през цялото време . вероятно от айряна съм докарала и алергията на Васето - недоказуемо е , обаче . пробвах всякакви храни , но с количеството не съм прекалявала .
а като цяло по отношение на кърменето , моят опит е противоположен на този на Денерис. както и за всичко друго , няма как да има готови решения предварително , щото и задачата още не е на лице - едни ще са със хипер лактация , други ще се борят за вс. капка кърма .

La Fée , разходките само  с бъдещия тати , няма лошо , нали  Wink !
ета , добре поне , че при теб се е подобрило положинието !
pebs , на хаир да ти е първата покупка ! бяла шапчица - баш както си трябва !

като ми плъзнат киселините до гърлото , чак до кашлица ме докарват . спя на мн. висока възглавница , ако може почти седнала да съм даже . понякога пийвам малко вода с разтворена сода би карбонат вътре - страховити оригни предизвиква , ама пък голем кеф ( да не забравяме че сме на Балканите и уважаваме такива умения  Joy)!

# 729
  • Мнения: 5
Ох, то е ясно като бял ден, че не трябва да се яде много. Ама при мен не беше тъпкане нарочно, просто за миг ме връхлиташе такъв глад... че ставах неконтролируема. И не помагаше да дъвча нещо леко да залъгвам, в главата ми само шоколад, ядки и гъст сок кайсия (като закон Божи винаги тия три неща  Laughing)
Нищо де, свалят се, не ме плашат. Здраве да е.

Този глад ми е познат! Ако се опитам да го излъжа със салата или плод - за нула време огладнявам двойно повече! И имам чувството, че трябва да ям  СЕГА. Не търпи никакво отлагане и трябва нещо по-солидно  Laughing

portman , казват, че след раждане олекваш с мин. 6кг. На излизане от болницата имаше ли някакви излишни килограми останали от скромините 8 кг?
Или просто трябваше малко време на корема  да се посъбере?

# 730
  • София
  • Мнения: 13
Мислех да изчета първо цялата тема, но тя ще вземе да свърши, докато ви наваксам.

Относно килограмите аз май съм с 13-14 кг отгоре, макар колегите да ми казват, че е основно на корема - само аз си знам, че имам по малко навсякъде и се чувствам като хипопотам.  Повече за моите кг и тези на бебето ще знам в петък, защото тогава съм си записала час в Токуда при лекарката, която съм си избрала да ме изражда. Дано обаче и тя ме "избере", защото се притеснявам да не ми откаже поради много бременни за този период. А определено ми се иска да раждам в Токуда и тази докторка вече няколко познати много ми я препоръчват. Някой друг насочил ли се е към Токуда?

Надявам се след раждането да успея да вляза във форма макар че в момента да не спортувам нищо - освен разходки, защото се уморявам и задъхвам лесно. Но ме успокоява това, че ми остават още малко повече от 2 седмици до излизане в болнични и тогава се залавям сериозно с упражненията за бременни. Дано има резултат от тях, макар и в последния момент. Вечер след работа изобщо не ми е до правене на упражнения.

Днес се опитах да се запиша за лекцията на 9 месеца този петък в ЦУМ и се изненадах, че местата са били запълнени още през първата седмица от месеца.  Sad Вярно е, че темата и на мен ми се струва много интересна, но не очаквах толкова много желаещи да има. Явно ще я пропусна или ще намина само да проверя ще има ли още 1 свободно място.

Лека нощ от мен и сладки и спокойни сънища на всички. smile3524

# 731
  • Мнения: 2 309
Не ми се споделят много , много опити, че видиш ли ще вляза в някой конфликт, а най-малко желая това. Та прескачам теми като килограми и кърмене, прибиране на корема след раждане. Grinning

Има го тоя момент за съжаление, особено в отчетните теми. Във форума съм се нагледала на какво ли не, така че разни дрязги и спорове гледам да ги прескачам без коментар. Това беше и причината да се включа късно в темата, но се позачетох и видях, че нещата са тихи и кротки тук.

Момичета, това, което споделям за моя кърмачески опит е с най-добри чувства. Не го казвам императивно в никой случай. Казвам как е било при нас, но не, че това е правилото. Ако е прозвучало така, сори, страничен ефект на опосредстваното общуване. Разбира се всеки организъм е различен. Аз действително не съм склонна към напълняване. Освен това кърменето на поискване е много различно от кърменето под режим. Първото изцежда доста повече от майката и като физическа и психическа енергия. това също играе роля. Ще дойде време, ще говорим пак  Laughing

Днес имам много задачи и бая шофиране, надявам се да не ми прилошее пак някъде.В тоя ред на мисли, La Fée  съчувствам ти за положението.

# 732
  • Мнения: 363
Привет.Аз нямах нет 2 дена,а вие сте изписали сума нещо.Момичета както виждате и днес съм от ранобудните,но за всяко нещо си ина причина и този път са контракцийте,сега ще споделя и ще ви помоля за мнение по въпроса.Значи през деня не усещам никакво стягане на корема/освен нормалното/,но таз нощ както си лежа на една страна и усетих,че ми се стегна корема,обръщам са по гръб същото за малко и започва да се отпуска и така цели 6 или 7 пъти тази нощ,като аз въобще не можах да спя като хората и взех да си викам-абе неможе през деня нищо пък нощем когато не се натоварвам,а почивам да е токова често и отново се чудя дали това е контракция или бебето се намества.При последните няколко стягания,при пипане от мен на корема си мисля че отдолната страна беше по мек,пък отгоре твъд,но незная...вие какво мислите,а възможно ли е през деня просто да не обръщам внимание на тези неща newsm78 иначе пия Магне В6 2 по 2 и но-шпа 2 по 1,но се притеснявам много,а може ли да стане нещо лошо и какво според вас и какво да правя.А тъй като всички в темата сме горе-долу в едни седмици се чудех при вас как е-имате ли контракций,колко  често и как се справяте,предварително ви благодаря за отговорите, а и самото стягане се получава често когато се напрягам,нещо като стягане на мускула на корема това нормално ли е,ох стана много дълго,но ще чакам съветите ви

# 733
  • тук
  • Мнения: 510
добро утро на всички мацки със шкембета



в контекста на разговора за килограмите, тази сутрин сме на диета  Joy


mavi, този път и аз ще завиждам на някой, сега годините са ми + 10, а килограмите вече +11
беше каквото беше, младост и секс Wink

ЛаФий, аз не съм се теглила, мила, нямам никаква идея колко са били при раждането
и колко във времето след това; имах основно за събиране, вярно и ясно си спомням как докато
кърмех усещах матката как контрахира ... но имам приятелка с две деца, кърмени по една година
а шкембето и си виси, въпреки че е слаба иначе; казват, че обикновено жените наследявали тези неща
от майките си - може пък всеки да пита мама Simple Smile
знаете ли мен по-малко ме тревожат самите кг., много ме дразни целулита
да сме живи и здрави, който има опит с това, ще споделя после, нали ?
Оске голям си шемет  Hug

# 734
  • тук
  • Мнения: 510
нещо ми се сбъгна и не можах да допиша
аз се каня от много време да ви покажа една снимка на моята Лия
на около 3 месеца и дано днес не забравя да я сканирам и постна
както Оска и много от вас казаха, майката прави избор не само за себе си,
а и за детето си - аз родих нормално седалищно, защото имам фобия от упойки,
но след това 4 месеца гледах бебе, опасано в кожени каиши
заради тежка луксация и до седмата и година треперех ще се наместят ли хубаво ставите -
защото в Горна Баня се нагледах на жени и мъже, които цял живот са с болка
не съм се обвинявала никога, защото не съм знаела, но ако не се беше обърнал малкия,
нямаше да дам да го дърпат за крачетата, защото знам цената на това нормално раждане ...
 както често повтарям - майката е една жертва Wink Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт