Барселона и околностите- забележителности и интересни места

  • 47 282
  • 293
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ще съм благодарна на всички ходили и планиращи пътуване дотам да споделят какво трябва да се види .

Ходила съм, но винаги има какво още да се види...

Къщите на Гауди, пристанището, Жирона, Тарагона , Монсерат, стария готически квартал, болницата Сан Пау, катедралите, парка Гауди

Не съм ходила по музеи. Какво ще препоръчате?

А в околностите?

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
От музеите съм посетила само Cosmocaixa и Музеят на восъка.
Първият е интересен, восъчните фигури не са нещо кой знае какво.
Из околностите Монсерат - задължително. Ние се ограничавахме в разходки само в Барселона, но си направихме и един шопинг в Андора - сравнително близко е.
За лятото сме планирали Сиджес и Фигерес/ музеят на Дали/.
Другото задължително за гледане - Зоологическата градина, Аквариума и разбира се Тибидабо.

# 2
  • Мнения: 502
А някой ако може да препоръча свестен хотел в центъра или пък апартамент за наемане? Впечатления за кръчми и ресторанти?

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
За апартаменти виж тук:
http://www.lovingbarcelona.com/Barcelona_apartments_studio_and_1_bedroom.html

Освен изброеното съм си набелязала и Порт Авентура Grinning

Малко остана Hug

# 4
  • Мнения: 2 175
А някой ако може да препоръча свестен хотел в центъра или пък апартамент за наемане? Впечатления за кръчми и ресторанти?

Старият квартал е пълен с малки и уникално вкусни ресторантчета..
Заведенията около порт Олимпик също стават.. Peace

# 5
  • Мнения: 485
В "Бари Готик", в което и да е ресторантче да влезеш няма да сбъркаш. За обяд голяма част от ресторантите предлагат обедно меню и за 8-10 евро можеш да хапнеш предоволно/салата, основно, десерт и питие/. Отиди и на "Магическия фонтан". Струва си изживяването.
За мен беше интересно и посещението на "Ноу Камп".   

# 6
  • Мнения: 934
Хареса ми разходката в Бари Готик и Ел Равал, Пласа Рейал, старата катедрала и 13-те гъски, Бисбе, колоритниа пазар Ла Бокерия,...
От музеите / бяхме с 2 деца / разгледахме тези към Саграда фамилия и Морския музей.
Но за сметка на това пък бяхме на плажа Богател, по заведенията на Порт Олимпик.
Естествено сградите на Гауди и Рамбла дел мар и Порт Вел.
Останалите забележителности разгледахме чрез 3-те линии на турист.автобусчета.
За следващия път съм набелязала доста.
Ако имаш сп.Travel - виж брой 15 от септември 2008.

# 7
  • Мнения: 2 697
Belinda, много полезен линк Hug

Това вместо запис Mr. Green - по-нататък ще се включа, надявам се, с някой по-съдържателен пост Laughing

# 8
  • Мнения: 80
Ние се ограничавахме в разходки само в Барселона, но си направихме и един шопинг в Андора - сравнително близко е.

С какво се стига до Андора?

# 9
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ние се ограничавахме в разходки само в Барселона, но си направихме и един шопинг в Андора - сравнително близко е.

С какво се стига до Андора?

Има автобуси от Сантс и Барселона Норд.
Ние ходихме с кола.

# 10
# 11
  • Мнения: 2 309
Пуебло еспаниол, манастирът Педралбес, лифта над Монджуик.

# 12
  • Мнения: 502
А някой знае ли до колко часа работи градският транспорт?
Пристигаме на летището към 22 ч. и съм чудене как ще сепридвижим до центъра. Какви са тарифите на такситата ориентировъчно? Някой ползвал ли е рент?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 890
ако имате повече време наистина музеят на Салвадор Дали във Фигерас е уникално място и препоръчвам с две ръце да се види Peace
не си спомням точно, но мисля, че се намира на около 150 км от Барселона. а още малко в посока границата с Франция (и вече във Франция) може да видите чудесни замъци и невероятни места Peace
ако имате възможност взимайте кола под наем, наистина си заслужава и има какво да се види.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
В 22 ч. ще можете да се придвижите до центъра без проблеми. Виж на сайта на техните влакове, но си спомням, че аз като гледах, метрото вървеше доста до късно. Целият сайт обаче е на испански ooooh! Ето ги убавците:
http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/

Рент-а-кар-ът излиза 25-30 евро за най-мижавите коли, нормалните са още по-скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт