Отговори
Има ли във Варна изследване на 'имунофенотипизиране лимфоцити'(флоуцитометрия) и 'Протеинограма'(електрофореза), къде точно във варна и на каква цена, моля спешно.
за София знам НЦХТ(хематологията), цибалаб и НЦЗПБ, за плевен знам че нещо се прави при др. Конова но сега не съм наясно кое точно, за Бургас мисля че няма флоуцитометрия но има протеинограма, е сега ни трябва за едно мамче с малко бебе от град по-близко до Варна и не може да пътува другаде освен до варна за по-детайлно имунологично изследване.
Мамчето от над година има: умора, безсилие, мекотъканни и ставни болки, трептене и крампи,  гадене, главоболие, гранични данни за автоимунитет(ана скрининг) .. повишен имуноглобулин ИгЕ и IgA а няма очевадна алергия нито инфекция толкова време .. повишен паратхормон, има диабет от бременността ..доколкото знам не е на инсулин, така че едно изосновно имунно изследване е наложително.Благодарим

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 956
За съжаление не мога да помогна за изследванията, но мисля, че е добре да я види и ендокринолог.
Повишения паратхормон е признак на хиперпаратиреоидизъм /нарушена калциево-фосфорна обмяна/ - http://www.doctorbg.com/page.php?id=2118
Аз имам точно обратния вариант - хипопаратиреоидизъм и получавам слабост в мускулите и крампи, затова се учудвам на повишения паратхормон  Rolling Eyes

Успех  Hug

# 3
надяваме се повече хора да видят въпроса и да споделят ако знаят имунологични изследвания с цитометрични и електрофореза методи.
Мамчето я наблюдава вероятно някой ендо заради диабета, но аз не съм за всички детайли запозната.
Просто търсим лаборатория за цитометрия и електрофореза във Варна.
Накрая не остава друго освен да търсим стоп до София и хостел за една вечер...

# 4
май ето тука се води флоуцитометрията за североизточна бг:
http://www.svetamarina.com/article32.php
Лаборатория по клинична имунология
Цитат
....
Структура на лабораторията:
- Флоуцитометрична лаборатория
- Лаборатория обща клинична имунология

Диагностична дейност: Лабораторията по Клинична имунология макар и малка е единствената в Северо­източна България, осъществявайки високо специализирани доболнични и болнични диагностично-лабораторни изследвания на разнообразни нарушения на имунната система, както и медико-диагностични консултации: Вродени и придобити клетъчни и хуморални имунодефицити, вкл. имунологичен клетъчен мониторинг на ХИВ позитивни вирусоносители; имунофенотипна характеристика на лимфоми и левкемии; автоантитела при СЗСТ (системни заболявания на съединителната тъкан- колагенози); автоантитела при билиарна цироза и хрон. активен хепатит; гломерулонефрити; антифос-фолипиден синдром; автоимунни васкулити; пернициозна анемия; имунология на автоимунни васкулити, булозни дерматити, диагностика на медикаментозна свръхчувствителност in vitro; алергии, криоглобулиниемия.

Общи условия

Активация на акаунт