Не купувайте от МЕТРО бебешки пюрета ГАНЧЕВ

  • 23 877
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 283
Аз преди да се възхищавам бих искала да видя нещо различно от анонимност във форума.

Относно съдържанието на пюретата бих искал да видя какво е според лабораторията, тъй като аз съм една от майките "отгледала" децата си с български зеленчукови пюрета .
Предпочитах "Ам-Ам", но и "Ганчев" съм купувала.

# 16
  • Мнения: 4 300
В софийското Метро ( в Люлин) пюретата седят доста далеч от хладилните рафтове. И са заедно всички марки- и ганчев, и хип, и други ( ако има в момента). Много странна история.
Дали е възможно да са се разхерметизирали бурканчетата при пренасяне или съхранение или са си били прецакани още на излизане от завода?

Рядко купувам храна от Метро, но един път имаше фал с рибена консерва. Бяха 3 опаковани заедно, и трите ми миришеха странно. Изхвърлих ги, а и сякаш не бях купувала от точно тази марка преди. Но все пак става дума за консерва, тя дори няма как да се отвори или деформира, все пак е метална. Така че почти изключвам проблемът да идва от неправилно съхранение.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

Егати мисленето ooooh! Затова сме на тоя хал с правата на потребителя.
Жената си е дала парите в МЕТРО, естествено, че са отговорни КАКВО и продават и в какъв вид!!!

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 476
не мисля че метро или която и друга верига магазини има вина за качеството на дадена стока

Егати мисленето ooooh! Затова сме на тоя хал с правата на потребителя.
Жената си е дала парите в МЕТРО, естествено, че са отговорни КАКВО и продават и в какъв вид!!!
Продали са й стекове пюрета на Ганчев без видим проблем във вида и в срок на годност. Не могат да отварят всяко бурканче да проверят дали добре е стерилизирано и дали съдържанието вътре е годно за консумация. Не защитавам Метро, но в случая основният проблем не е при тях.  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Тя на кого е платила? На МЕТРО. Значи тя е купувач от МЕТРО, те са продавач.
Естествно, че са отговорни какво са и продали.
Оттам-нататък те могат да си разследват, да съдят фирмата, която им е продала тези пюрета и каквото решат друго.
Но купувайки от МЕТРО тя има фактически отношения с тях. Безумно е да се изисква купувачът да предявява претенция към трета страна, с която нито се е свързвала, нито има плащане към тях.

Наистина мисленето ви е абсурдно. За пример - аз също работя в сферата на продажбите, само че с чужденци. Фирмата има безумни застраховки спрямо претенции на купувачи, които ако имат проблем със закупената от нас стока ще ни съдят като нищо, какво им пука аз от кой съм се снабдил с нея, след като са платили на мен.

# 20
  • Мнения: 4 300
НБМ, не се ядсвай. Дали ще съди Метро или Ганчев, все едно. По голям шанс има с вторите, освен това е straight to the point.
Освен всичко има разлика по какъв начин продаваш нечии стоки, Метро не са дистрибутор на Ганчев, а продават на консигнация доколкото ми е известно.

# 21
  • Мнения: 41
Нещо не ми стана ясно къде е виновно Метро за боклучивите пюрета Ганчев(не защитавам метро)
Явно такава партида е изпратена в цялата търг. мрежа такаче отникъде не трябва да се купуват.

За пример се сещам че имаше един случай с кис.мляко със сода май беше newsm78, и никой не се хвана за това откъде е купено а фирмата производител си търпи последствията.
 

# 22
  • Мнения: 682
Според мен вина има не само Метро, но и фирмата производител. Няма да нужда да споменавам за съмнителното качество на пюретата - бъкани с E-та, сол, захар и генномодифицирани боклуци. Никога не съм и не бих купила на детето си такова пюре.

# 23
  • Мнения: 288
   Аз по принцип готвя за детето си и понякога взимам храна от кухнята, но купих към средата на август и няколко пюренца от различни марки да имам подръка, ако не успея да сготвя. От Ганчев взех именно риба хек със зеленчуци и телешко със моркови и картофи. И преди си е хапвал хек и го харесваше, но на 24 август нещо се дърпаше и не изяде всичко, а пюрето имаше по-натрапчива миризма. Час и половина след това се събуди с плач и повръщаше като фонтан. До вечерта повърна още два пъти и се успокои, когато му се изчисти стомахчето. Сега като чета темата и още повече се замислям дали пюрето е било качествено. Другите две пюрета на Ганчев с телешко са със срок на трайност до 2010 и 2011г, предполагам, че и пюрето от хек е било в срок, не съм го купила от Метро, а от магазин за детски храни в Бургас.

# 24
  • Мнения: 2
todorova_6666 възхитих се на ефективността с която си задействала този вьпрос. Дано и други майки се включат и се даде гласност на проблема. Аз не мога да разбера каква в тази немарливост от страна на ХЕЙ. Не би ли трябвало да направят проверка в завода и съответно да спрат всичко което се продава от Ганчев, ако намерят нещо.
Сьжелявам че не мога да сьм полезна, но се надявам, че ако настина детските пюрета са с такова качество, компанията ще бьде санкционирана. Тези хора произвеждат бебешки продукти и контрола трябва да е много по-голям. 

Мила Chrisimommy  и други майки,които ме подкрепят-Благодаря Ви от все сърце за моралната подкрепа.Вече адвокатите ми обмислят завеждането на няколко иска ,вкл. и към държавната институция.Отново подчертавам,че няма да си затворя очите пред този "фарс".Добре,че немката лаборатория реагираха светкавично на всичко това!За съжаление не бих могла да Ви публикувам отговора и резултатите им поради молбата на адвокатите ми да не се публикуват в общественото пространство,защото ще бъдат представени като вещественно доказателство в съда.Ще има и обвинение срещу немърливостта и беззаконието на държавна институция,която отказа да реагира светкавично на този проблем,независимо от факта,че става въпрос за бебенца....!
Няма да приема никакво споразумение за обещетение независимо от коя страна-дали продавач или производител.
За мен продавача е МЕТРО,за което съм получила официалния документ/фактура за закупуване на стоката.
Още веднъж ще се опитам да предпазя майките,които хранят децата си с продуктите на Ганчев като публикувам партидните номера  развалените пюрета със срока им на годност;
А те са:
1. Пюре от риба ХЕК със зеленчуци -                    L 04/03/11
2. Пюре от телешко със зеленчуци -                     L 04/05/11
3. Пюре от пилешко месо с картофи и моркови - L 12/05/11
4. Зеленчуково пюре с ориз -                                L 20/02/11  
от този вид двете ,които бяха стандартно стерилизирани са с час на стерилизация 22:49 и 22:18.Всичко останало беше развалено.
Майки,пазете децата си  от тези партиди.
Считам това за морален дълг да Ви информирам,защото е възможно от тези партиди да има и в други търговски вериги,вкл.  и в детски магазини.

# 25
  • Мнения: 453
Адмирации за адекватните ти действия!
Успех!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 8 283
Според мен вина има не само Метро, но и фирмата производител. Няма да нужда да споменавам за съмнителното качество на пюретата - бъкани с E-та, сол, захар и генномодифицирани боклуци. Никога не съм и не бих купила на детето си такова пюре.

не генно, а само модифицирано...ако все пак се интересуваш много отдавна е обяснено в този форум какво е модифицирано нишесте, което се съдържаща и в други вносни "небоклучави пюрета".

# 27
  • София
  • Мнения: 8 283
todorova_6666, добре де от какво все пак да се пазят хората от развалени пюрета или от това, което съдържат  newsm78

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Браво!Успех ти пожелавам!

# 29
  • Мнения: 4 371
От както малката е на кухня купувам и аз Ганчев(и Овко). Не виждам смисъл все още да купувам био пюрета, при положение, че ги яде инцидентно, а и месото, с което се готви в кухнята не е био.
Все се надявам да има някакъв контрол над тези неща и дано вината е в Метро, че иначе лошо...

Общи условия

Активация на акаунт