Еритроцити в урината

  • 5 680
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 470
При рутинния годишен профилактичен преглед личната ми лекарка ми назначи изследване на урина - седимент. Резултатът беше 10-12 еритроцити. Повторно дадох урина (първа сутришна) - с лакмус отново излязоха еритроцити. Днес си направих си ехографски преглед във Нефрологията на МА.  Заключението е :

Десен бъбрек -  с нормални размери и структура на паренхима. Визуализира се екстраренално разположен пиелон.

Ляв бъбрек - с нормални размери и структура на паренхима. Непълна колона на Бертини в средна трета. Към горен полюс и в дистална чашка се визуализира конкремент с размери около 3-4 мм.
 
Резултатът ме изненада доста защото преди години си правих пак такова изследване - имах болка в областта на бъбреците и същият лекар, сега вече доцент не констатира нищо особено. Питам се как е възможно да не забележи тези анатомични особености както ги нарече. Освен това каза, че нито камъкът нито другите проблеми обясняват кръвта в урината. Допусна като вероятна причина  цикъла ми, който ми дойде малко след първото изследване на урината и затова поиска да повторим изследването за урина. Взех си направление от личната за обикновена урина и седимент и утре сутринта отивам да ги правя.

Моля, ако някой от Вас е имал подобен проблем да сподели съвети и препоръки.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 17:56 от chochko

# 1
  • Мнения: 1 428
Никога не се изследва седимент ,когато жената е в цикъл. Ако е неизбежно и наложително се използва тампон, а след това старателно измиване.

# 2
  • Мнения: 470
Никога не се изследва седимент ,когато жената е в цикъл. Ако е неизбежно и наложително се използва тампон, а след това старателно измиване.

Да. Това е повече от логично. Аз не съм била в цикъл. Дойде ми 8 дена след това и затова смятам, че едва ли е повлияло на резултата.

# 3
  • Мнения: 1 428
Какъв е резултата от другото изследване? Има ли отново еритроцити?

Общи условия

Активация на акаунт