Re: Примерна схема на захранване (18)

  • 54 899
  • 799
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 660

Vali, доколкото разбирам имате 2 заместени хранения на 4 месеца и 15 дни Shocked ? Не е ли малко раничко за заместено хранене?

дааааааа, не е малко, а много раничко!!!

Ми аз много се зачудих - Рая едвам изяжда по 80-90 гр. в най-добрия случай на ядене, а е на 7 месеца и половина, а това бебче на 4 месеца и 15 дни яде по 200 гр. на едно хранене?!?!

# 361
  • Мнения: 173
Чудя се нещо - свеки днес ми предложи да сложим в зеленчуковото пюре ориз. Дали може, при положение, че съм захранила с оризова каша? Thinking А всъщност може ли да добавям някак от оризовата каша към зеленчука на обяд, тъй като имам отворена в момента, а не успявам да я давам, защото наблягам на глутена?

# 362
  • Мнения: 1 048
Чудя се нещо - свеки днес ми предложи да сложим в зеленчуковото пюре ориз. Дали може, при положение, че съм захранила с оризова каша? Thinking А всъщност може ли да добавям някак от оризовата каша към зеленчука на обяд, тъй като имам отворена в момента, а не успявам да я давам, защото наблягам на глутена?
Разбира се ,защо не.Имам приятелки,които го правят.Макар,че казват че по-добра комбинация е с плодове

# 363
  • Мнения: 641
change of heart - със сигурност можеш да сложиш ориз в зеленчуковото пюре. За кашата – сигурно можеш – не съм пробвала, че съм на готови пюрета, но не виждам причина да не можеш – нали е ориз. Междудругото в повечето готови пюрета има или ориз или картофи – за сгъстител
Kasidy, аз също на твое място бих изчакала до 6 навършени месеца, или докао децата покажат признаци на готовност. Сокът можеш да го спреш по всяко време

Аз с още един въпрос – някой знае ли има ли разлика между фенел и копър и ако да – трябва ли да се въвеждат отделно. Че съм харесала едно пюре със заек, което мисля че е и с фенел.   newsm78

# 364
  • Мнения: 1 048

Vali, доколкото разбирам имате 2 заместени хранения на 4 месеца и 15 дни Shocked ? Не е ли малко раничко за заместено хранене?

дааааааа, не е малко, а много раничко!!!

Ми аз много се зачудих - Рая едвам изяжда по 80-90 гр. в най-добрия случай на ядене, а е на 7 месеца и половина, а това бебче на 4 месеца и 15 дни яде по 200 гр. на едно хранене?!?!


Малчо хапва по 60-80 грама....е вярно,че ние почнахме късно,но все пак #Crazy

# 365
  • Мнения: 1 048
Майчета да сте виждали каша от просо,аз търся...ама нещо..
А да ви попитам какво е тапиока???

# 366
  • Мнения: 641
nor4y , просо има в тези две - безмлечни и без захар, но пък има още няколко вида зърна вътре, които не знам въвела ли си
Милупа - 7 зърнени храни - съдържа финни и лесно разтворими люспи пълнозърнени продукти - пшеница, овес, ръж, царевица, ечемик, просо, ориз.
Био Бамбини - Пълнозърнеста каша - пълнозърнесто брашно от: просо, ечемик и пшеница; витамин В1

# 367
  • Мнения: 1 048
nor4y , просо има в тези две - безмлечни и без захар, но пък има още няколко вида зърна вътре, които не знам въвела ли си
Милупа - 7 зърнени храни - съдържа финни и лесно разтворими люспи пълнозърнени продукти - пшеница, овес, ръж, царевица, ечемик, просо, ориз.
Био Бамбини - Пълнозърнеста каша - пълнозърнесто брашно от: просо, ечемик и пшеница; витамин В1
Не съм... newsm78 върши ми работа или чиста,или пък с ориз и елда.И аз днес търсих и никъде не намерих.

# 368
  • Мнения: 376
Каша само от просо има на "Сънвал"-"Био Бамбини".Скоро купих такава Peace

# 369
  • Мнения: 3 379
Зелено човече, какъв е тоя бойкот на Нестле?

Извинявам се за офф-а.

# 370
  • София
  • Мнения: 438
nor4y , просо има в тези две - безмлечни и без захар, но пък има още няколко вида зърна вътре, които не знам въвела ли си
Милупа - 7 зърнени храни - съдържа финни и лесно разтворими люспи пълнозърнени продукти - пшеница, овес, ръж, царевица, ечемик, просо, ориз.
Био Бамбини - Пълнозърнеста каша - пълнозърнесто брашно от: просо, ечемик и пшеница; витамин В1
Не съм... newsm78 върши ми работа или чиста,или пък с ориз и елда.И аз днес търсих и никъде не намерих.
Каша просо давам на Био Бамбини, наскоро купих и от немските магазини DM - имат БИО каши под марката babylove, не знам има ли ги в Пловдив. Освен каша просо, в момента давам и тяхна пълнозърнеста, съдържа овесено брашно, ечемичено брашно, лимец (среща се още като динкел и шпелта).  И цената им е чудесна - 3.50 лв Simple Smile за био каша 250 грама ми се вижда супер.
Иначе може и брашно от просо да си купиш и да го вариш /домашна каша/, аз си купих от биомагазина Слънце Луна (в друга тема мернах, че поръчваш от там).

# 371
  • Мнения: 1 048
nor4y , просо има в тези две - безмлечни и без захар, но пък има още няколко вида зърна вътре, които не знам въвела ли си
Милупа - 7 зърнени храни - съдържа финни и лесно разтворими люспи пълнозърнени продукти - пшеница, овес, ръж, царевица, ечемик, просо, ориз.
Био Бамбини - Пълнозърнеста каша - пълнозърнесто брашно от: просо, ечемик и пшеница; витамин В1
Не съм... newsm78 върши ми работа или чиста,или пък с ориз и елда.И аз днес търсих и никъде не намерих.
Каша просо давам на Био Бамбини, наскоро купих и от немските магазини DM - имат БИО каши под марката babylove, не знам има ли ги в Пловдив. Освен каша просо, в момента давам и тяхна пълнозърнеста, съдържа овесено брашно, ечемичено брашно, лимец (среща се още като динкел и шпелта).  И цената им е чудесна - 3.50 лв Simple Smile за био каша 250 грама ми се вижда супер.
Иначе може и брашно от просо да си купиш и да го вариш /домашна каша/, аз си купих от биомагазина Слънце Луна (в друга тема мернах, че поръчваш от там).
Аз чак снощи видях че в слънце и луна има каши #Cussing out.
А иначе брашното по същиа начин като кашата ли се приготвя?Аз домашна смятам да правя но от цели зърна по нататък.

# 372
  • Мнения: 660
nor4y, сега видяхв брошурата на Хипп, че имат чисто просо, но не съм виждала по магазините, ама защото не съм се и заглеждала.

# 373
  • Мнения: 1 048
Момичета колко дни е хубаво да се дава само чиста зърнена храна,чета на места пише 10-14 дни Sick.
 А кога според вас може да се дава по-едра,не на каша и ако е домашна пак ли трябва да се сушат зърната?

А за плодовете,някой може ли да ми каже защо се дават м/у храненията,не мога ли да давам първо плод после в рамките на 30 мин да кърмя,както ме съветва gundie Е,и да ги смесвам с кашите,също.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 11:06 от nor4y

# 374
  • Мнения: 1 062
Когато въвеждах каша, беше за по 7-8 дена.
Това каква ще е консистенцията, зависи дали детето ще се справи с по-едра, или няма да желае. Плодовете не съм ги давала между храненията. Иначе ги смесвах по-късно с каши, смесвала съм ги с бисквити и овесени ядки за разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт