Първи рожден ден празнувайте през СЕПТЕМВРИ с мен!

  • 27 103
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 63

моарейн, да е жива и здрава половинката ти. Гледам хубав празник си е организирал  Wink За неспането и кърменията и т.н. - знаеш, че не си сама, нали?  Hug

И от мен честитка за празника на половинката ти   bouquet

Не съм си поставяла за цел да се организирам и не съм се притеснявала от това, че не смогвам със всичко  Peace
Но определено разчитам на майка ми, която макар и в слединсултно състояние (инцидента беше преди 4 години), много добре се забавлява с Надя. Оставям ги да си играят за около час и в това време чистя и готвя. После майка е много изморена (не толкова физически, колкото емоциално), защото се опитва да вложи цялата си енергия и внимание в удовлетворяване на неизпълнимите желания на Надя  Joy
НО другата седмица имаме панаир и чакам сестра ми, батко и племенницата, а както всяка година сигурно най-неочаквано ще се появи и вуйчо ми  hahaha така, че трябва вече да се стегна.

Да ви се похваля, мъжа ми ми купи хлебопекарна  Peace  Първите ми два опита бяха несполучливи, но от седмица много се гордея с инстинския хляб, който ядем (ядат) вкъщи. Аз много рядко си го позволявам, че още диетувам  Blush

# 721
  • Мнения: 8
ДУ!!!

Хайде на кафенцето .

Аз съм от ранобудните днес. Тази седмица имах гости, братовчедка ми се върна от бригада в Шотландия и дойде да види малчо, беше зажадняла да го нагушка Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Даже в петък дадох свободен ден на баба му и докато бях на работа са се гледали с нея, много е бил послушен и явно няма проблем с непознатите. За последен път я беше виждал в края на април месец.  Сега я изпратих на автобуса, за съжаление  Sad Sad Sad

Време е и аз да се отчета със снимки преди/след, преди да е свършила темата Peace Тук е точно след като се роди, пресен, пресен , а тук вече голямо човече

Юник Честито ти проходило момченце!!!

Велин вече си ходи стабилно и е като фурия, много ме изморява  Rolling Eyes

За обезопасяването за сега сме поставили само капачета на контактите и едни топки на вратите за да не могат да се затварят. Иска ми се и някакви заключалки за шкафове да купя, но незнам дали тук някъде се продават такива. Поне шкафа с препаратите да заключим, че е опасен.

За тръшкането при нас то е в апогея си, за всяко нещо което поиска пищи, а ако му взема вещ, неподходяща за ръцете му, реве поне 10 минути. Поставянето на памперса е вече трудна задача, а като ме види с някоя дреха, бяга в другия край на спалнята и ми се хили, едно такова лукаво  Crazy

Това е засега... Лек и спокоен ден на всички   bouquet и дано да не вали за да можем да изведем малчовците

# 722
  • Мнения: 14
Добро утро майчета! Аз изкарах една безсънна нощ, въртейки се в леглото заради моя гастрит. Стомахът ми се успокои сутринта, но като видяхче наближава 8 и реших че е по-добре да ставам. Кали ей сега ще се събуди. Добре, че снощи беше кротушко и не се е будил.

Юник, да аз питах за жена за гледане. И Флу беше писала, че тук във форума има тема. Така и казах на моята приятелка и сигурно вече търси. Радвам се, че Нико и жената, която сте наели си допадат. Все пак това е много важно. А за ревността, разбирам те и е съвсем нормално да ревнуваш. Аз така в началото като се върнах на работа и свеки започна да гледа Калоян, много го ревнувах от нея. И честито прохиждане на Нико!

Гардения, хлябът изглежда чудесно. Мммммм   chef

Джизъс, радвам се, че сте имали приятни дни с братовчедка си  Grinning



# 723
# 724
  • Мнения: 0
Здравейте и от нас!Поздрави на всички мами на малките палавници!
Стефи вече е на 1 годинка и почти 1 месец.Има 8 зъбчета,ходи активно,казва някои думички,прави белички като всички.Правихме Прощапулник и хвана/по-точно само ги пипна/ лекарски слушалки http://vbox7.com/play:454787cc Незнам какъв лекар ще става като когато сме навън иска само да пипа спрелите коли Simple Smile.Като Монк е пипа всичко поотделно.В момента сме със сополи и малко кашляме.На 27 сме на ваксина за Морбили,Паротит и Рубеола.Дано дотогава да ни мине.
Помощта за отглеждането е изцяло от таткото откакто се е родил малкият Hug.Той се грижи за сутрешният тоалет,закуската, а сега и лекарствата, оставя ме да поспя още 1 час и после отива на работа.Вечер също двамата се оправят в банята и се хранят.Майка ми е далече от нас.Свекърва ми е близко,но не се интересува и е все сърдита, но това е друга тема.
За организацията- аз не мога да се организирам в последно време.Честно казано и нио не ми се прави напоследък.Това еднообразие направо ме подлудява, пък и малкия сега в студеното време не ме се стои вътре.Свикнали сме навън откакто се е родил.
За обезопасяването- сложи сме капачета на контактите, а за вратите имаме едни изглеждат като подкови на "Canpol"
За тръшкането- и ние сме в групата.Не дава да му се кажу нищо на човека, не разбира он НЕ.Или поне такъв вид дава, опитва се да ни манипулира.Например преди не пипаше цветята, а сега като му кажа да не пипа само се смее, или отива при тях и ме поглежда каква ще е реакцията ми.И за други неа е така.
За прегледите-след раждането съм ходила на гинеколог, понеже имах проблеми и пих противозачатъчни.Цитонамазка не съм правила, а трябва.На мамолог съо трябва да отида понеже имам бучка в дясната гърда.Все се каня и все нео става и не отивам.Внай-скоро време трябва да го посетя.
Покупките за зимата - за сега имаме едни обувки, яке,шапки и шалове,дрехи.Мисля да му взема ботушки, може би и друго яке,по-дебели блузи,гащеризони.Чорапогащници не съм купавала още има само един.
Момичета вие как обличате децата си в това време?Каково им слагате под блузките - потничета,тениски?

Ето и снимки преди/след.Тук е точно след раждането когато го извеждат от родилното и са го показали на таткото

а тук е на 1 годинка  


Ето и малко снимки, на който му се гледа http://pavlinkavasileva.snimka.bg/children/stefi.297128.all
И клипчета http://vbox7.com/user:divakat1?p=allvideos

# 725
  • Мнения: 0
Извинявам се, но бих изкала някой да ми изпрати паролата за албумчето.

# 726
  • Мнения: 0
Здравейте мамета! Ние се позагубихме откакто тръгнах на работа и малкото ми свободно време е много добре разпределено
по приоритети. Тъй като не искам нито детенце да е ощетено, нито на мама спортните занимания, а работата, приятелите и къщата си искат своето така или иначе, 24те часа за нищо не стигат.  Tired Така обаче ми е по-добре отколкото да имам прекалено много свободно време, защото това ме мобилизира да свърша повече неща.
Иринии,  Praynig за Джи.
Разбрах че много хубав рожден ден сте изкарали заедно Simple Smile Тино е с много тежка хрема иначе в добро настроение. Напоследък е много привързан към баща си и сутрин не му дава да излезе от стаята. Инатът е на много високо ниво и на моменти ми идва в повече, но някак си съм си тренирала вече нервите да не избухвам. Най-голямият му хит е, че на обяд отказва да яде. Никакви пюрета не иска - нито готвени от мен, нито купешки. Караме на кисело мляко засега  Mr. Green
Танците вече са ни мания. Никакви детски филмчета не го интересуват, но като пусна City се започва такова кълчене в такт и викане, че с баща му припадаме от смях.

# 727
  • Мнения: 2 658
Привет мривет  Laughing
Аz правя питка, в момента втасва и дано стане, че не съм много веща  Rolling Eyes .. После ще иzмислим какви предмети да наредим.. И те така..
Павлинка, сладурче е малкият. А ти често да минаваш насам bowuu
Аz чорапогащник съм обувала в единични случаи, все още е с чорапи, а под блуzите и нощем под пижамата обличам вече боди с дълъг ръкав. Преz деня, ако ми се види студено, слагам и елече.. От рождения ден събрах zа нея доста zимни дрехи, zащото всеки ме питаше какво да купува, та и zа zимата сме готови. Каквото нямаше, съм купила. Няма само панталон-грейка и апрески zа сняг.. Но има време, а и тука както сняг може и да не видиш  Sick Еййй, децата ми няма да zнаят какво е сняг, поне малката  Crossing Arms
Гледам Стилянковеца и си мисля, колко са рzлични, дори и катопрохождат  Joy Той си държи ръцете нагоре, все едно се предава. А мойта като ходи, ги слага отпред, като боксьорка почти.. Обаче Смито е мноооого сериоzно дете, все едно има 100 проблема да реши, все сключил веждите и гледа сериоzно  Laughing За раzлика от майка му, дето е все усмихната, пък той толкова прилича на нея в същото време..

# 728
  • Мнения: 193
Леле, каква пустош днес тук .... пък уж кофти време , или поне тук.
Ние днес от обяд сме в градска отпуска, така да се каже, с Пьотърчето. Заведохме Стилианчика в баба му да обядвя и да спи там.

Отидохме с Пьотър на каЙВенце, седнахме на бара на едно заведение и кеф, кеф, та кеф....... После решихме да имаме занимания по интереси  Joy Joy Joy

Той отиде да играе тенис на маса с приятели, пък аз ..... ох азззззз....... Метнах се по магазините, влюбих се безумно в два чифта ботуши Merrell и сега умувам на кои от двата да обърна внимание тип притежание  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
После тръгнах да се шматкам по улиците почти безцелно, заваля дъжд, после се усили, обаче невероятен за Бургас факт днес е, че няма вятър. И е топло, 13-17 градуса, и вали та вали, пък аз вървя та вървя, ууууууууууууу, насаме с мислите си, не бързам да прибирам Сми-то от влагата, супер кеф. Много такава една заредена се прибрах преди малко и ударих една хигиенизираща дейност на бънджито и проходилката, че ще ги засилвам към едни приятели за тяхното дребси  Laughing Laughing Laughing Laughing

Совичке, Стилианчика наистина е по-често сериозен по снимки. Иначе се хили, та дрънка чак. Но това сключеното на веждите му, същото като на татко му, го пправи ужасно сериозен млад господин, ха ха ха.... Ще реши той след 20-30 години проблемите на България, ама дотогава я камилата я камиларя, нали тъй.

Сега ще се обличаме и ще ходим на вечеря в на Петър техните и после си го прибираме.

Готин ден..... Много даже бих казала.
Гуш  Hug Hug Hug

# 729
  • Мнения: 2 658
Питката стана... егаси красотата  Flutter Не мога да се стърпя, щот´нали не съм от можещите, та се гордея с моя милост сега  Blush . На вкус после ще видим как е.. Сега чакаме таткото да си дойде и я врътваме. После ще докладвам, може и с някоя снимка.
Инче, да, май си права, сключеното не е от теб. много точно е прекопирал някои ваши черти тоя дребоасък, та може човек лесно да каже, това-от тоzи, онова-от другия  Laughing. Не при всички е така, някои са много смесени..
Радвм се(наистина) zа хубавия ви ден  Hug
И аz като теб, прибрах и поzачистих проходилката още отдавна, сега чака в маzето да я пращам по едни приятели с кола към БГто, че една от най-добрите ми приятелки е бременна с момиченце и направо ме сърбят ръцете да й давам всичко, каквото имам. Миналата седмица пратих много неща, пак по едни други приятели, но проходилката беше zабравена, много ме е яд  ooooh!
Аz и преди от Крис, а и сега, раzдавам всичко, което е хубаво. Нищо не паzя... Все ми каzваха"ама zащо, паzи си.." , ама ето, права съм била. Ако бях паzила, какво? 8 години, от момче zа момиче, а и сега не сме в БГ, нямаше да си ги пранасям насам я... И сега така, а ако имаме трето, с мъжът ми сме се раzбрали, че това ще е ако сме вече богати. Та тогава няма да ни пука zа колички, дрехи и нови джунджурии  hahaha Joy Трай коньо zа zелена трева му викам на т´ва  Joy
А и zабравих да се "похваля" с още нещо. В момента малката и баткото са zа първи път навън, но сами. Иzведе я с количката zа няколко кръгчета, преди да се стъмни... Душичките ми те..

# 730
  • Мнения: 15
Лимоновата,хич не ти отиват тези лимонови нюанси в аватара.Много кисело,ароматно ама кисело Kissing Heart  А толкова уютно говориш.....п.ст. пишеш
 smile3531
 И голям ходач си имаш.

Деси не се хвали много за питката ,да не те хванеме да месиш и за нас  cook

Гадно време ама ние си прошетахме навъздух.Ако сега не го разболея ша е добре  Praynig

Отивам да ям канелени сладки...

# 731
  • Мнения: 14
Ех, че хубав ден. Преди обяд направихме разходка навън за около час и накупих на Кали някои нужни дрешки. После докато малкия спеше следобеден сън с тати спретнахме десерт. Той - пълнена тиква с фурми, стафиди, ябълки, дюли и грозде на фурна, а аз по-скромно - бисквитена торта с банан. И двете бяха опитани от Калоян и одобрени с поглед "искам още". Много обичаме двамата да майсторим нещо в кухнята. Междувременно по обяд тати запали каминката и ми е едно такова уютно и приятно. Постелихме си одеалце на земята и си поделихме един час смях с "Двама мъже и половина".

Павлинка, за обличането питаш. Вкъщи слагам боди с дълъг ръкав, отгоре трикотажна блузка с дълъг ръкав, леко ватирано долнище, чорапки, елече, ако е необходимо. Засега не съм слагала чорапогащник. Но онзи ден купих два да има, че знае ли се. За навън слагам по-плътно яке, вчера и днес слагах шапка. За спане - боди с дълъг ръкав, трикотажна пижамка и средно дебел чувал.

Луси, липсваше на форума. Пусни някоя снимчица на Тино, сигурно много е порастнал.  Hug

Сович, ами я пусни една снимчица на най-вкусната питка де  Mr. Green И снимки от прощъпулника чакаме Heart Eyes

Инааа, чуден ден! Още много такива да имате.

# 732
  • Мнения: 262
Здравейте, дами!
Ние сега се прибрахме от гости при кумците на мъжа ми. Т еимат 10-месечно момченце и с Ели много си играха заедно. Там имаше и проходилка, но тя не искаше да седи в нея, а я буташе като уолкър  Laughing Иначе преди това си бяхме насаме с таткото на заведение, а сутринта я отдадохме на филмчета. Чудна неделя. Радвам се, че и всички вие сте изкарали чудесен почивен ден!
Инче, много е готин Сми-то! Направо е голямо момченце вече!
Целувки от нас! И по нещо сладичко за лека нощ!

# 733
  • Мнения: 1 620
И за нас много ползотворен и приятен уикенд. Макс слушаша много. Пуснаха ни тока в новата къща и  сложихме лампите /мъжа ми де, ние бяхме кибици  Grinning/  От вчера имаме и вода даже и топла вода има в кухнята. Остава да докарат вратите и може да се нанасяме,макар че има още много за довършване, но не можем да си позволим да стоим още дълго тук, на  Макс у трябва пространсто да си обикаля. Пък и като сме там все по нещичко ще правим вечер.
Дюля не посмях да дам сурова. Мисля другата едмица да да сваря малко на компот и да пасирам.

Аз утре ще купувам капачки за контактите. Мен обаче много ме притесняват , кухненските шкафчета и чекмеджетата, постоянно ги отваря и затваря ако не ги придържам ще се халоса лошо по главата, а ще ги ползвам постоянно и не върви да ги заключвам или вързвам.

# 734
  • Мнения: 8 228
Беба, махай дръжките  Laughing
Ние от 2 години сме без дръжки на кухненските шкафчета и чекмеджета. По някое време Виктор се научи и така да ги отваря, но вече не му бяха интересни и не ги закачаше. А и Оги вече беше роден и реших, че не си струва да върнем дръжките и след някой и друг месец пак да ги махаме. Ще се откараме още една година без дръжки.  Joy Като дойде някой вкъщи все това пита: "Що нямаме дръжки" Ами така ни е кеф  Joy
Оставила съм дребния да си беснее със своите си дрехи в неговите си чекмеджета. По цял ден е способен да ги изпразва и пълни, и да разнася дрехите си из стаята. После започва да ги пълни в пералнята. Поне е безопасно.

Общи условия

Активация на акаунт