Как да останат хавлиите меки? Как да ги перем и сушим?

  • 22 915
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Пиши как е, че ние също смятаме сушилнята за излишна, а на 60 градуса не се запазват толкова меки колкото ми се иска.

Това което ти икономисва труд и време не може да е излишно.
Зависи от гледната точка, приоритетите и начина на живот. При мен е излишно. Темата, обаче е за друго, така че няма смисъл да се обсъжда  Wink

# 16
  • Мнения: 4 380
Високото грозде е кисело. Приоритетите са ти да си домашна слугиня и да си кичиш балконите с долно бельо. Важно е начинът на живот да не се отличава от този на баба ти.

# 17
  • Мнения: 2 926
С повече омекотител и сушене в сушилнята горе-долу постигам някакъв мек ефект.
Друг е въпросът, че има хавлии и хавлии и много зависи от самата материя.
Имам няколко купувани от Англия за сумати пари, които каквото и да ги направя си остават меки.
Имам разбира се и такива с които пада истинска борба, за да не драскат като шкурки.

# 18
  • Мнения: 183
Относно сушилнята - много е готина онази реклама "Това е жена, а това е миялна машина".

Всички електроуреди, които пестят на жената време и усилия са прекрасни... НО не всички имат възможност да ги купят, като причините може да са дажа да нямаш къде да сложиш уреда.

Ние нямаме сушилня. Така че аз за себе си ще търся вариант да си запазя хавлиите меки и без да купувам сушилня. Ако успея, ще съм много доволна.

И въобще не се чувствам слугиня, но пък и мама не ме е родила принцеса.


 Laughing   Laughing   Laughing   Hug

# 19
  • Мнения: 9 776
Аз пък преди няколко месеца по ТВ гледах как точно една специалистка по хавлиите каза, че трябва да се перат на 30 градуса още от първият път. Така власинките оставали меки. Пък аз все гледах преди това да ги пускам на по-високи градуси. Оттогава почнах да пера на 30 градуса и новите ни халати и досега са мекички. Е, май не както си бяха преди първото пране, но пак са меки. Виж, по-стари кърпи и хавлии няма как да ги направя меки вече Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 183
Момичета, пуснах търсачката и открих интересни съвети:

- хавлиите не се перат на по-високи градуси, отколкото пише на етикетите, защото се свиват. На всички наши хавлии пише 60 градуса (така че въобще няма да пробвам на 90).
- хавлиите трябва да се перат отделно от другите дрехи, с половин количество препарат (за да не се напоят власинките с него), хубаво да се изплакнат и омекотител да не се ползва.
- да се пуска центрофуга.
- за мацките със сушилня - да се сушат до 95%, после - да се прострат да поемат въздух.

Все неща, които не правя, но следващия път така ще пробвам.

# 21
  • Мнения: 206
според  мен всичко е от  водата. използвам  една и съща  технология за хавлийките във варна и софия. 30-40  градуса,качествен течен препарат за пране+ омекотител+ калгон на таблетки ( само за Варна). Еееее няма  такъв ужас - хавлиите във варна са  като шкурка, докато тези  в София си остават  меки дори без да ги суша в  сушилнята. много варовик , много чудо. Колкото и  калгон да слагам не мога да я  омекотя тази вода. Направо се побърквам като пипна хавлиите  във  варна. Не мога да дам съвет, аз се записвам да следя темата , може и да намеря решение.

# 22
  • Мнения: 4 380
Карамел е споменала и е чиста истина- българските хавлии са лоши като качество. Местна хавлия и на ръка да я изпера няма да е груба.

# 23
  • Мнения: 206
Xenia, тук  не мога много да се  съглася - носила съм си  качествени  хавлии и от Германия  и от Англия, просто варовика  скапва много - колкото и да  увеличавам дозата на течния препарат и да слагам калгон не стават толкова  хубави колкото като си  ги  пера във Виена или София.

# 24
  • Мнения: 4 380
Не съм си носила местни хавлии на варовиковата вода, но ще пробвам. Мисля че на местните нищо не може да им повлияе.

# 25
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
ам на пАз пък преди няколко месеца по ТВ гледах как точно една специалистка по хавлиите каза, че трябва да се перат на 30 градуса още от първият път. Така власинките оставали меки. Пък аз все гледах преди това да ги пуско-високи градуси. Оттогава почнах да пера на 30 градуса и новите ни халати и досега са мекички. Е, май не както си бяха преди първото пране, но пак са меки. Виж, по-стари кърпи и хавлии няма как да ги направя меки вече Mr. Green.

А как убиваш бактериите с тази студена вода? Rolling Eyes Поне 60 градуса си трябват, каквото и да си говорят специалистките по хавлиите. Laughing

# 26
  • Мнения: 11 574
Извинявам се за спама  Peace

Amazing_nice  има устройство против котления камък. Ето сайт http://www.karbochim-zita.com/
Имаше и тема във форума, но не можах да я открия  Rolling Eyes Няколко момичета от Варна,  си монтираха устройството и бяха много доволни  Peace

ПП: ние също имаме и мога да потвърдя, че действа  Laughing

# 27
  • Мнения: 4 916
... А как убиваш бактериите с тази студена вода? Rolling Eyes Поне 60 градуса си трябват, каквото и да си говорят специалистките по хавлиите. Laughing

 Peace Точно така.

# 28
  • Мнения: 4 380
... А как убиваш бактериите с тази студена вода? Rolling Eyes Поне 60 градуса си трябват, каквото и да си говорят специалистките по хавлиите. Laughing

 Peace Точно така.

За да убивате бактериите по собственото тяло с вряла вода ли се къпете?

# 29
  • Мнения: 4 916
... За да убивате бактериите по собственото тяло с вряла вода ли се къпете?

Хранителната среда е различна, няма как да са същите бактерии, спори и пр. Хавлията може да мухляса, но мухлясала човешка кожа виждала ли си?

Общи условия

Активация на акаунт